lostyazilim

4 yıllık blogspot.com domaini siteadi.com domaine taşırsam değeri gider mi?

28 Mesajlar 2.568 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Winter Winter WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 72
  • Beğeniler 13 / 14
  • Ticaret 1, (%100)

genchakan adlı üyeden alıntı

Blogspot lu adsenseli olan blogum, .com olsun diye başvurdum. Kabul edilmedi. Bu da bir not olsun sana. .

Ben önce .com yapıp,bir süre yazılar paylaşıp vs. sonra adsenseye başvurmayı düşünüyorum.Sanırım daha iyi olur değil mi? Teşekkürler

wmaraci
reklam

hepnet35 hepnet35 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Web & Ticaret
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad N** Y**
  • Mesajlar 249
  • Beğeniler 24 / 23
  • Ticaret 18, (%100)

Winter adlı üyeden alıntı

Ben bu mesajınızı okuduktan sonra kafam karıştı biraz.

Öncelikle; Sizin aktardığınız bilgilere istinaden sitenizi özel bir domaine taşımanızın hiç bir sakıncası yok ve bunu yapmanızı öneriyorum. (bu aklınız karışsa da fikrinizi değiştirmemek için)

Daha net anlatmaya çalışayım; a-site.com 10 yaşında ve ne yazı nede backlink çalışması var, ayrıca hiç bir yayında yapılmamış siteden ama 10 yaşında.

b-site.com ise yeni açıldı ve ismi itibariyle b-site.com ile projeye başlanmak isteniyor ama a-site.com alan adının olmayan gücünüde yönlendirelim diye düşünüyorsunuz!

Burada a-site.com alan adını b-site.com alan adına yönlendirmek b-site.com alan adına hiç bir şey kazandırmaz. Ama O projeye tüm şartlar aynı olacak şekilde b-site.com yerine a-site.com ile başlamak çok daha iyi bir başlangıç olur. Burada yaş faktörü ile ilk bir ayda çalışmalar sonuç vermeye başlar yani 1-0 öndedir a-site.com alan adı. Ancak bir çok müsabaka 1-0 iken 1-2 olabilir :) Kafanızı daha çok karıştırmadan;

a-site.blogspot.com.tr de geçen (a-site) kısmı bir alt domain olduğundan burada aynı şey tam olarak geçerli değildir. Alt domainlerin yaşı bir + değildir veya - değildir. Ama sizin yazdığınız o 15-20 içerik değerlidir! sıfır bir alan adına göre. Yani siz yönlendirmede içeriğinizin gücünü yeni sitenize aktarmış olacaksınız. İçeriğiniz eski olduğu için bu içeriklerden footerde ana sayfanıza aynı zamanda güç vermiş olacaksınız vs. Ama aktaracağınız şey alt alan adınızın yaşı değil!

Son olarak özet geçeyim ki yeni arkadaşlar denk gelirse mesaja kararsız kalmasınlar.

Örneği çok daha yaşlı ve çok daha fazla içeriği olan bir blogspot.com.tr alan adından vermek istiyorum ki konu netlik kazansın.

Diyelim ki; 10 yaşında ve içeriğinde 100 lerce yazı olan a-site.blogspot.com.tr bir siteniz var ve bu siteyi a-site.com yapmak istiyorsunuz ama kararsız kalıyorsunuz.

Hiç düşünmenize gerek yok a-site.com alan adına geçmeniz sitenizin geleceği için iyi bir fikirdir ve kısa sürede siteniz doğru yönlendirme sayesinde yerine oturmuş olur.

Sizde, gerek arama motorları gerekse sitenizin ziyaretçilerinin gözünde daha profesyonel görünen bir site olursunuz.
Winter

kişi bu mesajı beğendi.

genchakan genchakan Her Şeyi Blogluyorum Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad M** İ**
  • Mesajlar 936
  • Beğeniler 186 / 133
  • Ticaret 0, (%0)
Sen düşme diye paylaştım hocam. Dediğin gibi daha uygun bence de...
Winter

kişi bu mesajı beğendi.

herseyiblogluyorum.blogspot.com

• Üyelik 09.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 72
  • Beğeniler 13 / 14
  • Ticaret 1, (%100)

hepnet35 adlı üyeden alıntı

Öncelikle; Sizin aktardığınız bilgilere istinaden sitenizi özel bir domaine taşımanızın hiç bir sakıncası yok ve bunu yapmanızı öneriyorum. (bu aklınız karışsa da fikrinizi değiştirmemek için)

Daha net anlatmaya çalışayım; a-site.com 10 yaşında ve ne yazı nede backlink çalışması var, ayrıca hiç bir yayında yapılmamış siteden ama 10 yaşında.

.

Şimdi daha net anladım teşekkür ederim :) Son bir soru sorayım o zaman izninizle,şimdi siz içeriğinizin gücünü aktaracaksınız dediniz ya,ben yeni. Com adresine geçtikten sonra bu eski içerikleri güncellemeyi düşünüyorum kelime sayısı,resimler vs. olarak.Bunu yaptıktan sonra o eski yazıların gücü etkilenmez değil mi? Bu yazılardaki güncellemeyi. Com a geçmeden veya geçtikten sonra yapmam farkeder mi bir şey,eğer farkediyorsa hangisini önerirsiniz?

wmaraci
wmaraci

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
301 ve 302 yönlendirmelerde hatasız bir yönlendirme yapılırsa her hangi bir değer kaybı yaşanmaz. Kaldı ki zaten blogger da sitenize yeni bir alan adı belirleseniz bile sistem yönlendirmeleri otomatik olarak yapacaktır ve siz bir işlem yapmadan eski site değeriniz yeni adrese geçecektir.
Winter

kişi bu mesajı beğendi.

hepnet35 hepnet35 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Web & Ticaret
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad N** Y**
  • Mesajlar 249
  • Beğeniler 24 / 23
  • Ticaret 18, (%100)

Winter adlı üyeden alıntı

Son bir soru sorayım o zaman

siteniz.blogspot.com.tr/içerikler -> siteniz.com/içerikler olarak doğru şekilde yönlendirme yapıldıktan sonra yani yazıların adresleri değiştirilmedikten sonra değer kaybı olmaz aksine içeriğinizi güncellediğinizde değeri artacaktır.

Güncellemeyi yeni alan adına geçtiğinizde yaparsanız, arama motorlarına siteyi tekrar aktif ettiğinizin sinyallerini vermiş olursunuz.

• Üyelik 09.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 72
  • Beğeniler 13 / 14
  • Ticaret 1, (%100)

hepnet35 adlı üyeden alıntı

siteniz.blogspot.com.tr/içerikler -> siteniz.com/içerikler olarak doğru şekilde yönlendirme yapıldıktan sonra yani yazıların adresleri değiştirilmedikten sonra değer kaybı olmaz aksine içeriğinizi güncellediğinizde değeri artacaktır.

Güncellemeyi yeni alan adına geçtiğinizde yaparsanız, arama motorlarına siteyi tekrar aktif ettiğinizin sinyallerini vermiş olursunuz.

Sadece yazıyı güncelleyince yazı adresi değişmiyor diye biliyorum.Ben de sadece yazıyı değiştireceğimden bir sorun olmaz yani.

Çok teşekkür ederim her şey için :)

KDOGAN KDOGAN Burada 13 Yıl Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1901
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)
hepnet35 , tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.
hepnet35

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 9 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 9 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al