freelance iş ilanları

Lütfen onlara yardim edin

11 Mesajlar 1.686 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Mia Mia WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Makinist
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 0 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Herkese merhabalar!

Değerli Webmaster arkadaşlar biliyorsunuz ki dünya sadece bize ait değil bizden başka yaşayan canlılar var sizde onlara yardım etmek ister misiniz? aklımda bir proje var bunu ölçüp,biçip,tasarlayıp hayata geçirmek istiyorum ama maalesef ne kodlama,yazma,programlama hakkında tecrübem ve bilgim var tasarım işlerinden anlıyor olup kendi bilgimin dahilinde html,photoshop,düzenleme ve birazda hazır kaynak kodlu acık scriptler den anlıyorum öğrenmek için dersler izliyor kendimi her daim geliştirmeye çalışıyorum ama bu aklımdaki proje için yeterli değil.

Anlatmadan önce sadece anahtar kelimeleri yazmak istiyorum ve açıklamalarını.

MAMA NOKTALARI
: Hayvanlar için belirli başlı yerlerde mama noktası oluşturup orayla ilgilenen gönüllü arkadaş ile sürekli iletişim ve mama desteğinde bulunarak aç kalmalarını engellemek.

HAYVAN EVLERİ : Eğer biraz hayvan sahiplenmek istemişseniz internet ve sosyal medya da görmüşsünüz evlerinde hayvan besleyen onlarca insan var ve sadece evi hayvanlar için tutmuş onlarla yaşayıp onlara bakan insanlar var onlarla iletişim halinde olup mama durumu,ihtiyaç durumunu sürekli öğrenip ona göre destek durumun da sevk yardım durumunda da kişiyle irtibat kurabilir sokakta yaşayan hasta,hasar görmüş hayvanlara yardım edebilir ve bir tane de olsa hayvanı kurtarabiliriz.

HAYVAN NOKTALARI : Kedilerin,köpeklerin yaşadığı daha çok tercih ettiği yerleri tespit edip o hayvan noktalarını onlar için daha yaşanır mamalı ve sağlıklı yapılabilir.

ACİL YUVA : Daha çok sokakta olanlar ziyade acil durumdaki güzel hayvanlarımız bunlar gözü hasar görmüş,bacağı kırılmış veya daha kötü olanaklar da olan hayvanları ACİL ve geçici yuvalatmak için veri tabanındaki gönüllü hayvan seven ve bakanlarla iletişim haline geçip hasta veya hasar durumdaki hayvanı daha sıcak ve rahat bir yerde tedavi edilebilir.

#paravermesahiplen
SAHİPLENDİRME İLANLARI
: Evinde hayvan besleyen insanlar bazen onları dışarıya bırakmak zorunda kalıyorlar onlara daha hızlı yuva bulmak için hayvan bakmak isteyen insanlarla sahiplendirmek isteyenleri karşı karşıya getirmek istiyorum.

Proje : Proje Türkiye genelinde gerçekleştirmek istediğim bir proje anlatayım temiz ve kullanışlı bir web sitesi ile hayvan sevenleri bir araya getirip dışarıdaki ve ACİL durumdaki dostlarımıza daha hızlı ulaşmak ve bir harita üzerinde aynı bir yeri işaretlersiniz ya işte o işaretler yönetici tarafından belirtip orayı mama noktaları ve hayvan evleri olarak gösterip yapmak istiyorum bu tabi sadece bizim bunları yapmamız la olmuyor ama inanın o kadar hayvan sevenler var ki noktalar belirleyip oraları düzenleyen işte bunları bir araya getirip birleştirip hayvanlar için güzel şeyler yapabiliriz diye düşünüyorum ama bu siteyi veya scripti yapıcak bilgim yok onun için webmaster arkadaşlar ne dersiniz gönüllü olarak toplanıp sokaktaki çocuklar için bir şeyler yapabiliriz diye düşünüyorum grupça,birbirimizi tanıyarak takip ederek bu sokaktaki masum hayvanlar için el ele verip bir şeyler yapabiliriz maddi açıdan hiç kazanım veya bir şey düşünmüyorum sizden emirde etmiyorum işlerinizi baltalamakta istemiyorum sadece bir rica ve teklif ediyorum bu hayvanlar için bu sokaktaki masumlar için ölünce bile hatırlanacak bir şeyler yapabilir gelecekteki nesillere örnek olabiliriz lütfen yorum olarak belirtin güzel bir resim,banner,logo gibi şeylerle bile onlara destek olabilirsiniz hepinize saygı ve sevgim ile selamlıyor iyi geceler diliyorum.

Bu proje de gönüllü olmak isteyen arkadaşlar bize iletişim bilgilerini ve yapabilecek destek olabilecek konularını yazarsa daha sağlıklı bir veri tabanı ile daha iyi bir iletişim kurar sağlıklı işler yapabiliriz .

Mail : onlaricinbizdevariz@gmail.com

Saygı ve sevgilerimle..

# Konu '' Konu Dışı '' bölümüne taşınmıştır burada o kitleye ulaşamaya biliriz eğer isterseniz bu işlerle ilgilenen kişileri etiketleyip bir nevi bu yazıyı onlara okutabiliriz.
onurozmen Mistakes07 JumperTech

kişi bu mesajı beğendi.

Lütfen onlara yardım edin > https://goo.gl/By3Ebl
wmaraci
reklam

JumperTech JumperTech Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** O**
  • Mesajlar 1705
  • Beğeniler 820 / 523
  • Ticaret 19, (%100)
Benim de aklımda bir proje var bu tip; lakin en az 30.000 TL gerekiyor.

Aklımdaki proje insanların internet üzerinden bizim barınaklarımızda olan hayvanlara anlık olarak yemek verebilmesi ve onlarla oynayabilmesi üzerine dayalı.

Hesaplarından bir hayvan sahiplenecekler, uzaktan o hayvan ile ilgilenecekler. Tam otomatik bir sistem olacak, hayvanı kamera ile görebilecek. Yemek verme sistemini otomatik olarak bilgisayardan kullanabilecek, hayvanlarla bazı cihazları yöneterek oyun oynayabilecek.

Yem vermek içinde hesaplarına kredi yükleyecekler....
4u24

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Makinist
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 0 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
JumperTech Ben çok böyle teknolojik bir sistem istemiyorum şahsen onlara en iyi basit destek bile güzel geliyor ve mutlu oluyorlar ben sadece belirli yerler oluşturup o alanla ilgilenen güzel gönüllü insanlarla iletişim kurmak istiyorum ve bunu bir web sitesi üzerinden yapmak kafama yatıyor zaten şuan yazdığım proje içinde bir miktar ayırdım bakalım hayırlısı olsun.

Değerli yorumunuz için teşekkür ederim.
JumperTech

kişi bu mesajı beğendi.

bilsez bilsez WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 63 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad V** K**
  • Mesajlar 305
  • Beğeniler 66 / 129
  • Ticaret 0, (%0)
Bunlar güzel düşünceler tabi, sizin canlıyı ve doğayı sevmenizden ve yardım etme zorunluluğunu hissetmenizden kaynaklanıyordur, umarım düşüncenizde başarılı olursunuz...

Kendi düşüncemi söyleyim, sadece hayvanlara degil, diğer canlı ve hatta diğer insanlara dahi yardım etmeyi düşünen bir toplum degiliz. Bunun başlıca nedeni yoksulluk ve bilinçsizliktir.
Ülkemiz yoksul ve bilinç düzeyi düşük bir ülkedir, yardımın ve hayvanların önemi de haliyle yeterince bilinmiyor. Bu durum haydi yardım edin demeyle pek olacak gibi görünmüyor, ancak hayvanlara ve diğer canlılara ve hatta doğaya ne derece bağımlı olduğumuzun bilincini öğretmek gerekiyor. Yani bu işin sadece vijdanla olmayacağını buna bir anlamda mecbur olduğumuzu anlatmalıyız, yoksa klişe haline gelmiş şu sözü hep duyarız "ben karnımı doyurdum da hayvanlar mı kaldı" sözü maalesef bu konuda kanayan bir yaramız diye düşünüyorum.
Tekrar başarılar ve kolay gelsin...
berkangndz 4u24

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 28.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Makinist
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 0 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
@bilsez Kendi düşünceniz de kesinlikle haklisiniz ama bu konuda gercekten bilinçlenmiş ve hayvan ve doğa yi seven binlerce insan var yani inşallah küçük bir grup ile başlayip binlerce hayvan bakan ve seven insanlara ulaşir da bu dünya için güzel bir şeyler yapmiş oluruz.

Beginnertk Beginnertk Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / K
  • Meslek Web Tasarım - SEO
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 170
  • Beğeniler 66 / 66
  • Ticaret 4, (%100)
Sokaklara bir kap su ve mama koymak kimseye bişey kaybettirmez, Migroslarda 1TL kedi köpek maması satılıyor. Duyarlı olmak şart.
JumperTech

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Makinist
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 0 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Kesinlikle öyle ama eğer bu proje gerçekleşirse bir kap su ve mama koymaktan daha fazlasinin yapilacağina inaniyorum.

nettebilgi nettebilgi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1454
  • Beğeniler 254 / 430
  • Ticaret 8, (%100)
biz iki apartman tam ortada mama noktası var herkes ne var ne yok bırakıyor kediler köpekler acıkınca gelip yiyor. ortada bir ağaç var köpekler gelince kediler o ağaca tırmanıyor :)))
Bazı insanlar bırakın mama noktası oluşturmayı apartmanın önünden köpek geçse tiksintiyle bakıyor. Yemek verirken bile bazı insan müsvetteleri alaycı bir tavır takınıyor.
Biz hayvanların doğal yaşam alanlarını ellerinden aldık. doğayı betonlaştırdık. ormanları kestik onları aç susuz bırakan yine insanoğludur.
Ayrıca çöplerde cam kırıkları da var plastik atıklarda yemek artıklarını çöplere atıp kedilerin köpeklerin buradan beslenmesini beklemek onlara eziyetten başka birşey değil.
Geçenlerde bir kedi çöpte yemek ararken yanağını cama kestirmiş hayvanın neredeyse çenesine kadar yanağı yarılmış. Sağolsun barınak tedavi etti.
Bizim memlekette insan olmakda zor, hayvan olmakda..
JumperTech

kişi bu mesajı beğendi.

GoMaster GoMaster Zaman daralıyor... Kullanıcı
  • Üyelik 29.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Marketing
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 500
  • Beğeniler 172 / 93
  • Ticaret 5, (%100)
Böyle duyarlı bir konu açtığınız için sizlere teşekkürlerimi sunarım. Umarım bir gün tüm dünya bilinçlenir...

-Hayırlı sabahlar...

• Üyelik 28.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Makinist
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 0 / 6
  • Ticaret 0, (%0)

nettebilgi adlı üyeden alıntı

biz iki apartman tam ortada mama noktası var herkes ne var ne yok bırakıyor kediler köpekler acıkınca gelip yiyor. ortada bir ağaç var köpekler gelince kediler o ağaca tırmanıyor :)))
Bazı insanlar bırakın mama noktası oluşturmayı apartmanın önünden köpek geçse tiksintiyle bakıyor. Yemek verirken bile bazı insan müsvetteleri alaycı bir tavır takınıyor.
Biz hayvanların doğal yaşam alanlarını ellerinden aldık. doğayı betonlaştırdık. ormanları kestik onları aç susuz bırakan yine insanoğludur.
Ayrıca çöplerde cam kırıkları da var plastik atıklarda yemek artıklarını çöplere atıp kedilerin köpeklerin buradan beslenmesini beklemek onlara eziyetten başka birşey değil.
Geçenlerde bir kedi çöpte yemek ararken yanağını cama kestirmiş hayvanın neredeyse çenesine kadar yanağı yarılmış. Sağolsun barınak tedavi etti.
Bizim memlekette insan olmakda zor, hayvan olmakda..

Harika bir insansınız size ve apartman sakinlerine sevgilerimi ve teşekkürlerimi iletiyorum :) mama gerekir veya bir problem olursa yardımcı olmaya çalışırım konuda mail adresine mail atmanız yeterli mama veya ilaç gerektiğinde, dünya sizin gibi insanlar oldukca güzel tekrardan teşekkür ederim :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al