wmaraci reklam

Başka söze gerek yok.

18 Mesajlar 2.636 Okunma
smmexpress

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
mustix çelişecek bir şey yok. Türkiye o kadar kötü bir durumda değil. Bu açık ve net. Avrupa da millet 3.20 dolara bir kilo mandalina yiyor. Türkiye de 0.20 dolara bir kilo mandalina yiyor. Ben Türkiye Avrupadan daha iyi demiyorum, zaten böyle bir karşılaştırma yapmak saçmalık olur. Fakat Türkiye Dünya geneline bakıldığında kötü bir durumda değil diyorum.

wmaraci
reklam

mustix mustix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** R**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 17 / 323
  • Ticaret 103, (%99)
cihaneken Mandalina örneğin yukarıda söylediğim bakkal hesabıdır kardeşim. Ekonomi bilimi öyle işlemez. Biz sahip olduğumuz imkanlar, kaynaklar, bu kaynakların kullanılması ve geri dönüşümüne bakıldığında çok kötü durumdayız. Kötü değil, çok kötü durumdayız. Açık ve net olan tek şey budur.

• Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
@mustix İnsanlarımız hayatlarını ekonomi bilimi ile idare ediyor haklısın.
birsevda

kişi bu mesajı beğendi.

mustix mustix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** R**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 17 / 323
  • Ticaret 103, (%99)
cihaneken Sen hayatını nasıl idare edersen et, para denen şey veya hadi diyelim takas yöntemi var olduğu sürece ekonomi biliminin olmadığı bir hayat yaşayamazsın. Gözünün önündeki örnek doların hayatını nasıl etkilediğidir dostum. :D

wmaraci
wmaraci

724SATINALCOM 724SATINALCOM WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek ticaret
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 458
  • Beğeniler 43 / 94
  • Ticaret 0, (%0)

Ergin adlı üyeden alıntı

mustix Hepsinin cebini dolduracağı kadar bir para yok ülkede. "Tulumbada su yok" yani. Büyük çoğunluğu sürünecek, açlıktan nefesleri kokacak. O günleri görmek istiyorum artık.

İmkanı olmayan güzel insanlara da sabır diliyorum yapacak birşey yok. Tavsiyem insanları uyandırmaya çalışıp kendinizi tüketmeyin, tedbirinizi almaya bakın.

Çünkü "onların gözleri var görmezler, kulakları var duymazlar". Onlar açlıkla terbiye olacak.

Başkanlığa EVET!

Başkanlık gelecek ve batacağız sonra halk anlayacak sonra ülke yavaş-yavaş gelişeceğiz diye bir şey yok..

sovyetlerde rejim 70 yıl sürdü k.korede hala devam ediyor...

Saddamın, Hitlerin ,Kaddafinin rejimi gitmesi için kendisinin ölmesi ve ülkesinin yıkılmasıyla sonuçlandı.Hafız esat -oğlu esat hala direniyor ülkesi nerdeyse yok olmak üzere .Ayrıca Türkiyenin yıkılması ile Almanyanın(Hitlerin ) yıkılması batı için farklı olduğu gibi yine öyle olacaktır (1. ve 2 dünya savaşında yenilen Almanyaya dayatılan ile kaybeden Osmanlıya dayatılan sevr anlaşması)

atv deki elin oğlu programında koreli dünya şampiyonasında k.koreliler dünya şampiyonu oldukları için kutlama yaptıklarını g.koreliler olarak da balon yapıp ispanya şampiyon oldu diye yazarak kuzeye gönderdiklerini söylüyordu. 10 yıl içinde k.kore olabiliriz şu an bile Türkiyenin gelişmiş ülke oldugunu dünyanın Türkiyenin bu durumunu engellemek için eylemler yaptığını inananlar var

enucuzmagaza.biz
amway.com.tr/user/enucuzmagaza/invite=yes
shop.flptr.com
Trendium.Moda

• Üyelik 28.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek ticaret
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 458
  • Beğeniler 43 / 94
  • Ticaret 0, (%0)

cihaneken adlı üyeden alıntı

mustix çelişecek bir şey yok. Türkiye o kadar kötü bir durumda değil. Bu açık ve net. Avrupa da millet 3.20 dolara bir kilo mandalina yiyor. Türkiye de 0.20 dolara bir kilo mandalina yiyor. Ben Türkiye Avrupadan daha iyi demiyorum, zaten böyle bir karşılaştırma yapmak saçmalık olur. Fakat Türkiye Dünya geneline bakıldığında kötü bir durumda değil diyorum.

20 cente Türkiyede satılan mandalina oldugunu zannetmiyorum bahçemizde mandalina var fakat ekşi diye marketten alıyorum 2 lira diye almadım 1.5 liraya portakal aldım..

Ayrıca bunun kolay yöntemi var ,nasıl enflasyonu ölçmek için istatistik bilimini kullanıyoruz kişi başı satın alma gücümüzü de bu yöntemle bakabiliriz...
Türkiye 61. sırada

60 .sırada romanya var 58. sırada Hırvatistan var 36 .sırada Trinidad ve Tobago 44. sırada Yunanistan 54. Gabon var letonyadan macaristana kadar bir sürü devlet geçmiş durumda

https://tr.wikipedia.org/wiki/%C3%9Clkelerin_ki%C5%9Fi_ba%C5%9F%C4%B1na_GSY%C4%B0H%E2%80%99ye_(SAGP)_g%C3%B6re_s%C4%B1ralan%C4%B1%C5%9F%C4%B1

enucuzmagaza.biz
shop.flptr.com
Trendium.Moda

• Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
724SATINALCOM Hocam 0.20 doları yanlış yazmışım galiba 0.50 yazmalıydım. Zaten farzedelim 1 dolar olsun yinede ucuz. Örnek çok sonuçta.

Diğer konuya gelince ben paylaştığınız sıralamayı doğruyu söylemek gerekirse pek fazla ciddiye alınacak bir sıralama olarak bulmuyorum. O listedekilerin bir çoğu bağımsız bölgeler, ülkeler vs her ne ise bir çoğunun nüfusu bizim sadece Ankara'nın nüfusunu geçmez. Köy yönetmekle metropol yönetmekte bir olmaz. Onuda bir kenara bırak o ülkelerin bir çoğu euro veya dolar birimleri kullanıyorlar.

• Üyelik 28.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek ticaret
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 458
  • Beğeniler 43 / 94
  • Ticaret 0, (%0)

cihaneken adlı üyeden alıntı

724SATINALCOM Hocam 0.20 doları yanlış yazmışım galiba 0.50 yazmalıydım. Zaten farzedelim 1 dolar olsun yinede ucuz. Örnek çok sonuçta.

Diğer konuya gelince ben paylaştığınız sıralamayı doğruyu söylemek gerekirse pek fazla ciddiye alınacak bir sıralama olarak bulmuyorum. O listedekilerin bir çoğu bağımsız bölgeler, ülkeler vs her ne ise bir çoğunun nüfusu bizim sadece Ankara'nın nüfusunu geçmez. Köy yönetmekle metropol yönetmekte bir olmaz. Onuda bir kenara bırak o ülkelerin bir çoğu euro veya dolar birimleri kullanıyorlar.

Tek 1 örnek veriyorsun ondada 5 kata kadar yanılabileceğini söylüyorsun kimse zaten mandalina Almanyadan pahalı demiyor ülkemizde bahçemizde bile yetişen bir şey forumlarda bu hayali rakamlar o kadar yaygınlaştı ki ahdettim 1-2saatimi verip internetten Almanya market fiyatlarına bakmıştım %30 civarı bir pahalılık var sebze ve meyvelerde et ürünleri de bir o kadar ucuz bu şekilde bir dengelenme var. bahsettiğiniz gibi 10 kat pahalı değil

listelerdeki ülkelerdeki küçük diye önemsiz demişsiniz o zaman Türkiyenin bölünmesi kalkınmayı getirir diye mantık ortaya çıkıyor Türkiye'nin 10-15 e bölünmesi o bölgelerin gerçekten zenginleşmesini sağlayacağınımı düşünüyorsunuz?
Ayrıca o ülkeler dolar euro kullanıyor demişsiniz TL kullanmak bize zarar mı veriyor veya TL dövizle bir dönüşüm sağlanamaz mı bankalar döviz büroları boşamı çalışıyor?

enucuzmagaza.biz
shop.flptr.com
Trendium.Moda
wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al