wmaraci reklam

Türkiye'de neden bilime,üretime,engellilere destek/değer verilmiyor?

29 Mesajlar 3.203 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Gucluyazar Gucluyazar Proje Adamı :) Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Sağlıkçı Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 372 / 319
  • Ticaret 15, (%100)
Muhammed Çoğunluğa baktığımızda iyi avukat, savcı, hakim ve yazarlarında köklü ve sosyal eğitim veren okullardan çıktığını görebilmekteyiz. (Bence iyilik göreceli bir kavramdır ayrıca.)

wmaraci
reklam

• Üyelik 28.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 372 / 319
  • Ticaret 15, (%100)
Ayrıca imamhatip liselerine ek olarak bu kadar fazla camii yapılmasına da karşıyım ben, onların yerine sağlık kurumları daha çok açılabilir. Ülkece cuma günleri haricinde bir ibadet yapan yok zaten. Ancak 7 saat 24 gün sağlık ihtiyacı mevcut. Herkesin düşüncesine saygılıyım.

Muhammed Muhammed Nev-i Şahsına Münhasır Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Acil Tıp Teknikeri
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1713
  • Beğeniler 630 / 629
  • Ticaret 38, (%97)

Gucluyazar adlı üyeden alıntı

Ayrıca imamhatip liselerine ek olarak bu kadar fazla camii yapılmasına da karşıyım ben, onların yerine sağlık kurumları daha çok açılabilir. Ülkece cuma günleri haricinde bir ibadet yapan yok zaten. Ancak 7 saat 24 gün sağlık ihtiyacı mevcut. Herkesin düşüncesine saygılıyım.

Hocam bu da yanlış bir düşünce şuan da bile sağlık kurumlarında %30-40`lık bir açık var. Sağlık çalışanı yok ki sağlık kurumu açılsın :) Genetik laboratuvarları, Uzay araştırma birimleri vs. Türkiye`de çok az sayıda olan kuruluşlar olabilir, çünkü üniversiteden bu şekilde mezun olanlar Türkiye`de uygun yerler olmadığından beyin göçü yapıyor.

• Üyelik 28.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 372 / 319
  • Ticaret 15, (%100)
Muhammed Hocam yapmayın kaç tane sağlık çalışanı açıkta şuan. Ben de bu işin içerisinde olduğum için size garanti verebilirim. Bir caminin istihdam sağladığı kişi sayısı ile bir hastanenin istihdam sağladığı kişi sayısı bir mi ? Genetik ve uzay çok üst düzey bir konu. Yeterli alt yapı olmaması konusunda sizde haklısınız.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 22.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1713
  • Beğeniler 630 / 629
  • Ticaret 38, (%97)

Muhammed Hocam yapmayın kaç tane sağlık çalışanı açıkta şuan. Ben de bu işin içerisinde olduğum için size garanti verebilirim. Bir caminin istihdam sağladığı kişi sayısı ile bir hastanenin istihdam sağladığı kişi sayısı bir mi ? Genetik ve uzay çok üst düzey bir konu. Yeterli alt yapı olmaması konusunda sizde haklısınız.

Yok hocam bahsetmek istediğim çalışan olmaması, yani açıkta sağlık çalışanı yok. Ben hastanede açık var diyorum yani 1 hemşire şuan 3 hemşirenin yapması gerekeni yapıyor çünkü sağlık çalışanı yok.

• Üyelik 28.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 372 / 319
  • Ticaret 15, (%100)
Muhammed Anladım hocam, şuan anestezi tek. tıbbi sekreter. att. ameliyathane hiz. gibi alımlar neredeyse yok gibi. Açık varsa alım olması gerekir, devlet bunu da yapmıyor pek fazla. Facebook gruplarını gezerseniz alım olmamasından şikayetçi oldukça fazla sağlıkçı mevcut :)

• Üyelik 22.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1713
  • Beğeniler 630 / 629
  • Ticaret 38, (%97)

Muhammed Anladım hocam, şuan anestezi tek. tıbbi sekreter. att. ameliyathane hiz. gibi alımlar neredeyse yok gibi. Açık varsa alım olması gerekir, devlet bunu da yapmıyor pek fazla. Facebook gruplarını gezerseniz alım olmamasından şikayetçi oldukça fazla sağlıkçı mevcut :)

Evet hocam haklısınız, 2-3 sene öncesine kadar kpss puanları çok düşüktü şimdi baya yükselmiş demek ki sağlık çalışanı baya artmış bu aralar da pek hastane yapılmıyor, şehir hastaneleri açıldığın da rahatlayacaktır. Ama dediğiniz gibi sık çalışan daha küçük sağlık kurumları da yapılabilir.
Gucluyazar

kişi bu mesajı beğendi.

haber58 haber58 Doğruluk dost kapısı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Bitlis
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 1772
  • Beğeniler 424 / 491
  • Ticaret 47, (%100)
Engellilere önem verilmediği şeklinde ifade gerçeği yansıtmıyor ... Engelli çalışıyorsa gelir vergisi kanununun 31 maddesine göre vergi indiriminden yararlanarak yaş şartı olmaksızın emeklilik hakkını daha az prim ödeyerek elde ediyor. Yok şayet çalısmıyorsa 2022 sayılı kanun kapsamında maaş alıyor, engelli bakıma muhtaç ise bir de ona bakan eşi maaş alıyor ... 50 ve üzeri işçi çalıştıran işyerleri %3 engelli çalıştırma zorunluluğu var. Ben iddia ediyorum Türkiye engellilere en iyi hakları veriyor ...

NETFLIX GURUBUMUZA HEMEN ORTAK OLMAK İÇİN TIKLAYIN

53456 53456 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2422
  • Beğeniler 1174 / 895
  • Ticaret 20, (%100)

Neoyun adlı üyeden alıntı

Dalgasını geçiyoruz ama, imam hatiplerin gerçekten kapatılıp, hepsinin biyoloji, kimya, robotik, yazılım okullarına dönüştürülmesi lazım.

imamhatipler kapatılırsa 20 yıl sonra ülkenin eğitim seviyesi dibe iner. imamhatipten çıkan öğrenci yazılım, biyoloji, kimya okuluna mı gidecek?

bekirbulut bekirbulut AdSense, Blogger Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İçerik Editörü
  • Konum Yozgat
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 2319
  • Beğeniler 384 / 1212
  • Ticaret 17, (%100)
Daha nasıl destek versin adamlar hocam, okunmuş pirinç üretiyorlar... (!)
Gucluyazar

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al