wmaraci reklam

Yeni sahtekarlık yöntemi

45 Mesajlar 4.942 Okunma
wmaraci reklam

hackerbyurs hackerbyurs WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Protasarim.net webdesinger
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 70
  • Beğeniler 5 / 31
  • Ticaret 0, (%0)
07ibrahim07 öncelikle geçmiş olsun ama bu konu hakkında biraz kızgınlığımı dile getirmek istiyorum.
bende çalıştığım şirkette yazılım geliştirme bölümündeyim burada 100 'den fazla personel var böyle mailler geliyor. Bizde sürekli böyle maillre için bilgilendirme maili açıyoruz ama hala tıklayanlar var.

Şirket mailine gelen bu tarz maili adamlar tıklayıp pc çöküyor sonrada suçu IT Departmanına atıyor önlem almıyorsunuz diye. O ve onun gibi tıklayanlara şunları söylemek istiyorum

1. Sana ait olmayan bir fatura maili açıp bilmediğin bir .EXE dosyasını açıyorsun.
2. Sanki faturayı kendisi ödeyecek.
3. ***** Resmi sitesi dururken maille fatura açmak neden ?
4. Fatura PDF Uzantılı olur EXE Değil .
5. PC De neden Antivirüs Programınız yok ?
6. Mail gelen adresi neden teyitlemiyorsunuz ?
bunu saymakla bitmez.

bu tarz maillerde hiç değilse dosya uzantısına dikkat etmenizi rica ediyorum tekrardan geçmiş olsun..

PROTASARIM.NET/ORG - Profesyonel Website Tasarım, Mobil, E-Ticaret Yazılımı.
wmaraci
reklam

webemrah webemrah WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Müşteri temsilcisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** P**
  • Mesajlar 150
  • Beğeniler 57 / 42
  • Ticaret 3, (%100)
weblobedi hocam, pdf uzantı dosyalar da virüslü olabiliyor.

.exe uzantıları .pdf .xls gibi formatlara çevirebiliyorlar tabi son yıllarda mail servisleri güvenlik amacıyla .rar harici dosyaları virüslü diye işaretlemeye başladı.

berkangndz berkangndz Php & Swift Developer Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 366
  • Beğeniler 175 / 87
  • Ticaret 7, (%100)

07ibrahim07 adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar dava açmanın bize herhangi bir zorluğu yok güzel bir dilekçe hazırlayıp yarın halledeceğiz.BitCoin hesabından kim olduğu çıkacaktır.Benim tahminlerim şu yönde yurt dışında yaşayan yabancı kişiler Türkiyedeki resmi kurumları taklit ederek **************lık yapıyor.Parayıda bitcoin sayesinde alıyorlar.Çünkü gönderilen mailde yabancı yazı yazıyor altındada türkçeye çevrilmiş hali.Türkçe yazılmadığı çok belli oluyor çeviri yapılmış.

geçmiş olsun hocamda pek bir umut bekleme sonuç olarak binlerce milyarlarca liralık btcler çalınıyor şirketlerden ve çoğu halen bulunamıyor binlerce hesaba bölündüğünden takip de zorlaşıyor vs .vs. uzun lafın kısası btc hesabı hiç bir yerde kullanılmamış ise çok zor bulmanız
Live

kişi bu mesajı beğendi.

Fitzi Fitzi Sadece zaman... Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** P**
  • Mesajlar 295
  • Beğeniler 95 / 95
  • Ticaret 0, (%0)
ben tüm ödemeleri kurumun kendi moıbil uygulamalarından kontrol ederek yapıyorum mail adresime gelenleri okundu yapıp bırakıyorum. hele şu konudan sonra imkansız.

wmaraci
wmaraci

07ibrahim07 07ibrahim07 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek IT Manager
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad İ** D**
  • Mesajlar 953
  • Beğeniler 0 / 218
  • Ticaret 23, (%96)

hackerbyurs adlı üyeden alıntı

07ibrahim07 öncelikle geçmiş olsun ama bu konu hakkında biraz kızgınlığımı dile getirmek istiyorum.
bende çalıştığım şirkette yazılım geliştirme bölümündeyim burada 100 'den fazla personel var böyle mailler geliyor. Bizde sürekli böyle maillre için bilgilendirme maili açıyoruz ama hala tıklayanlar var.

Şirket mailine gelen bu tarz maili adamlar tıklayıp pc çöküyor sonrada suçu IT Departmanına atıyor önlem almıyorsunuz diye. O ve onun gibi tıklayanlara şunları söylemek istiyorum

1. Sana ait olmayan bir fatura maili açıp bilmediğin bir .EXE dosyasını açıyorsun.
2. Sanki faturayı kendisi ödeyecek.
3. ***** Resmi sitesi dururken maille fatura açmak neden ?
4. Fatura PDF Uzantılı olur EXE Değil .
5. PC De neden Antivirüs Programınız yok ?
6. Mail gelen adresi neden teyitlemiyorsunuz ?
bunu saymakla bitmez.

bu tarz maillerde hiç değilse dosya uzantısına dikkat etmenizi rica ediyorum tekrardan geçmiş olsun..

Hocam söylediklerinizde haklısınız ancak günlük yüzlerce maili kontrol ediyorum ve yoğun iş temposunda bazen olabiliyor.

53456 53456 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2422
  • Beğeniler 1174 / 895
  • Ticaret 20, (%100)

07ibrahim07 adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar dava açmanın bize herhangi bir zorluğu yok güzel bir dilekçe hazırlayıp yarın halledeceğiz.BitCoin hesabından kim olduğu çıkacaktır.Benim tahminlerim şu yönde yurt dışında yaşayan yabancı kişiler Türkiyedeki resmi kurumları taklit ederek **************lık yapıyor.Parayıda bitcoin sayesinde alıyorlar.Çünkü gönderilen mailde yabancı yazı yazıyor altındada türkçeye çevrilmiş hali.Türkçe yazılmadığı çok belli oluyor çeviri yapılmış.

Hocam bitcoin seçmelerinin sebebi bitcoin'de herşeyin gizli kalması.

07ibrahim07 07ibrahim07 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek IT Manager
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad İ** D**
  • Mesajlar 953
  • Beğeniler 0 / 218
  • Ticaret 23, (%96)

berkangndz adlı üyeden alıntı

geçmiş olsun hocamda pek bir umut bekleme sonuç olarak binlerce milyarlarca liralık btcler çalınıyor şirketlerden ve çoğu halen bulunamıyor binlerce hesaba bölündüğünden takip de zorlaşıyor vs .vs. uzun lafın kısası btc hesabı hiç bir yerde kullanılmamış ise çok zor bulmanız

Yok hocam birşey çaldıkları veya aldıkları yok.Sadece beni oku not defterinde yazansadece para göndermezseniz şifrelenecek dosyalarınız diyo

inan02 inan02 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** İ**
  • Mesajlar 747
  • Beğeniler 64 / 258
  • Ticaret 11, (%100)
Bitcoinden kimligi tespi edilemez.

alpturkay alpturkay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek ogrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 127
  • Beğeniler 23 / 29
  • Ticaret 6, (%100)
gecmis olsun. Bitcoin hesabinin nereden verildigi, hangi kullanici adi ile alindigi gibi bilgilere ulasilinabiliniyorsa o zaman bulunabilir bence. Mail adresinin domaini nedir? Who.is sorgusunda cikan yerlere sikayet atabilirsiniz belki?

muhammedakif muhammedakif www.muhammedakif.com Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bende Bilmiyorum
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 290
  • Beğeniler 61 / 106
  • Ticaret 1, (%100)
Diğer arkadaşlar'dan yana, konu başlığına takılmak istiyorum. Bu sahtekarlık yeni değil, yıllar'dan berri var. En çok şirketlere saldırmaktadırlar.

Ölümü Unutmayın, Çünkü Ölüm Sizi Unutmadı !
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al