freelance iş ilanları

Yeni sahtekarlık yöntemi

45 Mesajlar 5.873 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Kaptan54 Kaptan54 Web Tasarım / Web Yazılım Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Muhasebe/Stajer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 12
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam Aynı İşlem Bana ***** le yapıldı 2 3 yıl Önce 800 lira kaptırdım ayrıca donanımıma zarar verdiler bunu yapanların hepsi yurt dışı çok dikkatli olmak lazım herşeyi 1 bilgisayara toplamamak lazım şimdi 2 bilgisayar kullanıyorum mailleri dier bilgisayarımdan açıyorum artık piskolojimi bozdular hocam :)

wmaraci
reklam

07ibrahim07 07ibrahim07 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek IT Manager
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad İ** D**
  • Mesajlar 953
  • Beğeniler 0 / 218
  • Ticaret 23, (%96)
Kaptan54 Windows 8.1 pro sayesinde güvenlik duvarına yakalanıp çalışmadığı için ben kurtuldum.Birden maili açtıktan sonra hemen internet bağlantımı kesip ağdaki diğer bilgisayarların zrar görmesini engelledim.Daha sonra bilgisayarı hemen güç tuşundan kapatarak kasada bulunan 3 harddiski çıkardım ve sadece sistemin bulunduğu harddiski takılı bırakıp tekrar açtım formatladım ve virüs taramasından geçirdim.

Ama halen bir yerlerden çıkacak diye korkuyorum, diken üstündeyim.Artık mailleri kontrol etmek için ipad kullanıyorum.Bu öyle bir illetli ağ üzerinden tüm bilgisayarlara ve dosyalara erişebiliyor.

Çok dikkatli olun arkadaşlar, umarım başınıza gelmez ama gelirsede hemen bu uyguladıklarımı yaparak zararı azaltmaya çalışın

HoRoZz HoRoZz www.horozz.net Kullanıcı
  • Üyelik 12.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 689
  • Beğeniler 57 / 190
  • Ticaret 0, (%0)
uzantısına bakmadan hiçbir dosyayı açmam. özellikle .exe, .dll tarzı uzantıları.

Birde güvenlik olarak Deep Freeze kullanın. Hiçbir sorun yaşamazsınız. Virüsleri bile bilerek alsanız bilgisayarınızı kapayıp açmanız yeterli hepsinden kurtulmak için.

www.horozz.net - www.mekan.me - www.icsel.net

Eflaki Eflaki Ekşi Sözlük Kimlik Onayı
  • Üyelik 26.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Makine Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1310
  • Beğeniler 188 / 247
  • Ticaret 162, (%100)
Tahminimce kara mail ile başka mail adresi adına mail attılar. Binder ile de rar görüntüsü verdiler. Bi anlık dikkatsizlik sebep oluyor işte. Geçmiş olsun hocam.

wmaraci
wmaraci

07ibrahim07 07ibrahim07 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek IT Manager
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad İ** D**
  • Mesajlar 953
  • Beğeniler 0 / 218
  • Ticaret 23, (%96)
Sağolun arkadaşlar umarım kimsenin başına gelmez.Dünden beri uyku girmiyor gözüme en ilk defa karşılaştım böyle birşeyle çok eskiymiş ama ben yeni gördüm ve ne kadar çok tehlikeli olduğunu anladım.Kurtuluş yok anladığım kadarıyla şifreli dosyalar çözülmüyor.Tübitak bile çözüm bulamamış.

Parayı Btc ile alıyolar çok ilginç birşey buna bir çözüm getirilmeli btc kullanımı da normal bankalar gibi takip edilip incelenmeli önüne geçen açmamalı.

Gerçi adamlar zaten illegal işler için btc diye bir illet üretti.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al