wmaraci reklam
lidertakipci

İşsizlik Rakamları Açıklandı

26 Mesajlar 2.374 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

cold459 cold459 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO & Wordpress Uzmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ü** Y**
  • Mesajlar 132
  • Beğeniler 32 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
bunlar resmi rakamlar üniversite mezunu olan birisi olarak arkadaşlarımın çoğu işsiz bence gerçek rakamlarla ilk 3 girebiliriz devletin gerçek rakamları başarısız oldukları için azaltarak söylediklerini düşünüyorum

İzmir SEO Uzmanı | proji.com.tr
wmaraci
reklam

nettebilgi nettebilgi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1454
  • Beğeniler 254 / 430
  • Ticaret 8, (%100)

JonnedRyan adlı üyeden alıntı

:)

Buyrun sıralamaya bakalım.
1. Güney Afrika 26,5
2. Yunanistan 23,0
3. İspanya 18,63
4. Türkiye 12,1
5. Brezilya 12.0
6. İtalya 12,0
7. Portekiz 10,5
8. Fransa 10,0

Tayland işsizlik oranı %0,80, Sangapur %2,20, Japonya %3,10, Almanya %3,90, Norveç %4,70, KAPİTALİZM KRALI Abd ve Güneşi Batmayan İngiltere %4,70 oranında işsizlik seviyesindeler. Bu arkadaş diyor ki "Bir devlet ne kadar zengin olursa olsun kapitalist ülkelerde işsizlik ve yoksulluk mutlaka vardır." Açıkçası çok katılmıyorum.

Kaynak: http://www.tradingeconomics.com/

Google abinemi sordun. Tayland'da 2 milyon fahişe var. kadın, erkek, eşcinsel olmak üzere. nufüsun %0,80 i eli silahlı çete mafya zaten. Bu rakam gerçeği yansıtmıyor.
Taylanda işsizklik 0.8 diyen adam beni bulsun. Bir de onunla gidelim taylanda.
ABD ve İngiltere %4,70 küçük rakammı
Size rakamlar küçük gelebilir de Çin de işsizliğin %1 olması demek kaos demek 3. dünya savaşının başlangıcı demek olur.
Basit adamlar basit düşünür.
Her yıl bütçe fazlası veren, ABD'de milyarlarca dolar yatırımı olan, dünyadaki radikal islamcı gruplara para yağdıran Suudi Arabistan'da bile yoksulluk işsizlik var.
Beyni dar düşünen insanlar için bir örnek Dünyanın en zengin 3 kişisinin serveti dünyadaki açlığı bitirmeye yetiyor.
işsizlik ve yoksulluk dikdatörlüğün, faşizmin, rantın, yağmanın kapitalizmin çarkıdır. Bu çark kırılırsa bunlarda yıkılır.
AhmetCakmak34

kişi bu mesajı beğendi.

mustix mustix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** R**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 17 / 323
  • Ticaret 103, (%99)
nettebilgi Tekrar soruyorum. Sonuç? Bu yazdıklarından ülkemizdeki işsizlik rakamlarının normal olduğunu mu çıkaralım ? Kapitalizm mi bizim işsizlik rakamlarımızı böyle anormal yüksek çıkarıyor? Ne demeye çalışıyorsun sevgili beyni geniş düşünen arkadaşım?
Webvideom metapak

kişi bu mesajı beğendi.

metapak metapak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1052
  • Beğeniler 134 / 491
  • Ticaret 19, (%100)

nettebilgi adlı üyeden alıntı

Google abinemi sordun. Tayland'da 2 milyon fahişe var. kadın, erkek, eşcinsel olmak üzere. nufüsun %0,80 i eli silahlı çete mafya zaten. Bu rakam gerçeği yansıtmıyor.
Taylanda işsizklik 0.8 diyen adam beni bulsun. Bir de onunla gidelim taylanda.
ABD ve İngiltere %4,70 küçük rakammı
Size rakamlar küçük gelebilir de Çin de işsizliğin %1 olması demek kaos demek 3. dünya savaşının başlangıcı demek olur.
Basit adamlar basit düşünür.
Her yıl bütçe fazlası veren, ABD'de milyarlarca dolar yatırımı olan, dünyadaki radikal islamcı gruplara para yağdıran Suudi Arabistan'da bile yoksulluk işsizlik var.
Beyni dar düşünen insanlar için bir örnek Dünyanın en zengin 3 kişisinin serveti dünyadaki açlığı bitirmeye yetiyor.
işsizlik ve yoksulluk dikdatörlüğün, faşizmin, rantın, yağmanın kapitalizmin çarkıdır. Bu çark kırılırsa bunlarda yıkılır.

Google abime sormadım abi 11 yıldır global ekonomi pazarında faaliyet gösteren 25 farklı dil seçeneği olan, 270 milyon sayfa gösterimi olan, 187 ülkenin ekonomik göstergelerini tanımlayan bi siteye sordum. Bunları Google abiden değil kendim araştırarak hatta sayarak öğrendim abi, siz gibi Tayland fahişe sayısı yazıp search yapmadım :)
Şuradan küçümsediğiniz Tayland hakkında ekonomik bilgilere ulaşabilirsiniz.
http://tr.tradingeconomics.com/thailand/indicators
Konuştuğumuz konu %4,70 'in küçüklüğü veya büyüklüğü değildi Türkiye'nin işsizlik oranıydı.
Kapitalizm diye tutturmuş gidiyorsunuz ama Abd dışında bir şey söylemiyorsunuz hocam. Kapitalizm yoksulun yoksul kalmasını zenginin daha çok zengin olmasını amaçlayan sağ sistemidir. Ama işsizlik sayesinde büyümüz çok işe az para insan gücü sömürüsü taşeronluk ayesinde büyür ve gelişir. Singapur, Japonya, Almanya, Norveç gibi ülkeler gibi neden olamıyoruz yerine dış mihraklarının oyununa geldik, çark var çark, avrupa güçlü olmamızı istemiyo gibi söylemler kullanıyosunuz.
Saygılarımı sunuyorum abi

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1454
  • Beğeniler 254 / 430
  • Ticaret 8, (%100)
yerine dış mihraklarının oyununa geldik, çark var çark, avrupa güçlü olmamızı istemiyo gibi söylemler kullanıyosunuz ben zaman kullandım bu kelimeler evladım sabrımımı sınıyosun

• Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1454
  • Beğeniler 254 / 430
  • Ticaret 8, (%100)
sınama

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

JonnedRyan adlı üyeden alıntı

:)

Buyrun sıralamaya bakalım.
1. Güney Afrika 26,5
2. Yunanistan 23,0
3. İspanya 18,63
4. Türkiye 12,1
5. Brezilya 12.0
6. İtalya 12,0
7. Portekiz 10,5
8. Fransa 10,0

Tayland işsizlik oranı %0,80, Sangapur %2,20, Japonya %3,10, Almanya %3,90, Norveç %4,70, KAPİTALİZM KRALI Abd ve Güneşi Batmayan İngiltere %4,70 oranında işsizlik seviyesindeler. Bu arkadaş diyor ki "Bir devlet ne kadar zengin olursa olsun kapitalist ülkelerde işsizlik ve yoksulluk mutlaka vardır." Açıkçası çok katılmıyorum.

Kaynak: http://www.tradingeconomics.com/

Ispanya Italya Fransa ve Portekiz cok ayri degerlendirilmeli, Yunanistan'da ona keza. Bu ulkelerde zengin nufus sanildigindan cok daha fazla ve yuksek sayida yabanci isci var, yerli zengin halk yabancilari calistirip kendisi yiyip icip keyfine bakiyor, bu yuzden rakamlar yuksek cikiyor.

Gercek issizlik bu bahsedilen ulkelerde %5 bile degildir, ulkede bulunan yabancilari da bu orandan dusersen issizlik yok bile denebilir, Fransa'da yasayan bir arkadas var forumda soylesin herhangi bir Fransiz istedigi an ise girebilir mi giremez mi hem de oyle meslegim x ama asgari ucrete raziyim falan da degil, alani okulu meslegi ne ise istedigi an o meslekte is bulup calismaya baslayabilir.

Bu 4 ulkeden reel issizlik yuksek olabilecek tek ulke Portekiz olabilir. Max %6-7 falandir o da.

Kapitalist ulkelerde issizlik bir oranda tutulur onermesi ise tamamen ufurme :) asli falan yok.

Isvicre'de yegenimin isletmesi var calistirmak icin adam bulamiyorlar araplara maraplara calisma izni almak icin kosturuyor bi de onunla ugrasiyorlar :) batida issizlik degil iscisizlik durumu hakim yani . Multeci olayinda karsi gelmelerinin tek sebebi de huzursuzluk istememeleri, yoksa 28 subat zamaninda Turkiye'den kacan tum islami kesim bati tarafindan aninda kabu edilmisti, siyasi siginmalar da hala catir catir kabul ediliyor, buna islamcilar da solcular da dahil farketmiyor. Verimsiz vasifsiz kultursuz potansiyel suclu istemiyorlar sadece, rastgele Suriyeli bu yuzden almiyorlar.

Asya ulkeleri icin de farkli bir durum var aslinda, Asya da halkin yasaminin ta kendisi zaten calismak. Is bizim gibi angarya degil onlar icin, Tayland falan gibi ulkelerde birden fazla iste calismak cok yaygin, tam olarak issizlik dedigimiz seyin karsiligi degil yani bu asya icin verilen rakamlar.

Gecen bir arastirma yazisi okumustum, tum verileri aslinda sosyoloji ile birlikte islemek lazim diye, cunku ulkeler kulturler farkli ve Almanya'da x anlama gelen veri aslinda Turkiye ya da Singapur da ayni anlami tasimiyor ayni sonuca ulastirmiyor, kultur farklarini kenara atarak elde edilen verilerde buyuk sapmalar sorunlar yasanabiliyor.
metapak

kişi bu mesajı beğendi.

metapak metapak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1052
  • Beğeniler 134 / 491
  • Ticaret 19, (%100)

LikeSend adlı üyeden alıntı

Ispanya Italya Fransa ve Portekiz cok ayri degerlendirilmeli, Yunanistan'da ona keza. Bu ulkelerde zengin nufus sanildigindan cok daha fazla ve yuksek sayida yabanci isci var, yerli zengin halk yabancilari calistirip kendisi yiyip icip keyfine bakiyor, bu yuzden rakamlar yuksek cikiyor.

Gercek issizlik bu bahsedilen ulkelerde %5 bile degildir, ulkede bulunan yabancilari da bu orandan dusersen issizlik yok bile denebilir, Fransa'da yasayan bir arkadas var forumda soylesin herhangi bir Fransiz istedigi an ise girebilir mi giremez mi hem de oyle meslegim x ama asgari ucrete raziyim falan da degil, alani okulu meslegi ne ise istedigi an o meslekte is bulup calismaya baslayabilir.

Bu 4 ulkeden reel issizlik yuksek olabilecek tek ulke Portekiz olabilir. Max %6-7 falandir o da.

Kapitalist ulkelerde issizlik bir oranda tutulur onermesi ise tamamen ufurme :) asli falan yok.

Isvicre'de yegenimin isletmesi var calistirmak icin adam bulamiyorlar araplara maraplara calisma izni almak icin kosturuyor bi de onunla ugrasiyorlar :) batida issizlik degil iscisizlik durumu hakim yani . Multeci olayinda karsi gelmelerinin tek sebebi de huzursuzluk istememeleri, yoksa 28 subat zamaninda Turkiye'den kacan tum islami kesim bati tarafindan aninda kabu edilmisti, siyasi siginmalar da hala catir catir kabul ediliyor, buna islamcilar da solcular da dahil farketmiyor. Verimsiz vasifsiz kultursuz potansiyel suclu istemiyorlar sadece, rastgele Suriyeli bu yuzden almiyorlar.

Asya ulkeleri icin de farkli bir durum var aslinda, Asya da halkin yasaminin ta kendisi zaten calismak. Is bizim gibi angarya degil onlar icin, Tayland falan gibi ulkelerde birden fazla iste calismak cok yaygin, tam olarak issizlik dedigimiz seyin karsiligi degil yani bu asya icin verilen rakamlar.

Gecen bir arastirma yazisi okumustum, tum verileri aslinda sosyoloji ile birlikte islemek lazim diye, cunku ulkeler kulturler farkli ve Almanya'da x anlama gelen veri aslinda Turkiye ya da Singapur da ayni anlami tasimiyor ayni sonuca ulastirmiyor, kultur farklarini kenara atarak elde edilen verilerde buyuk sapmalar sorunlar yasanabiliyor.

Bence bu yorumdan sonra başka bi yoruma gerek yok.
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1454
  • Beğeniler 254 / 430
  • Ticaret 8, (%100)
Almanya ingiltere fransa italya portekiz kapitalizmi dayatan ülkeleri anlatırken nasıl da ağzınızın suyu akıyor. siz kapitalizmin ne olduğunu bilmiyorsunuz. avrupa hayranlığınız gözünüzü kör etmiş. daha fazla kör olacağınız günler yakındır.

• Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1454
  • Beğeniler 254 / 430
  • Ticaret 8, (%100)
TOnlarca buğdayı üzerine zift dökerek yakıp yüzbinlerce hintlinin kıtlıktan ölmesine neden olan güneşin batmadığı ülke refahını kime borçlu ki. Dünya otomotiv sektörüne hükmeden almanya neden işide silah gönderiyor. Kimin otomobil üretmesini engellemek için suikastler düzenleniyor. ABD mevcut petrolünü gazını neden çıkarmıyor ortadoğu petrolünü sömürüyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al