wmaraci reklam
lidertakipci

Çocuğunuz Farklı Dinden Biri ile Evlense Tepkiniz Ne Oldurdu?

29 Mesajlar 3.388 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

sokakroportajlari sokakroportajlari WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 16.07.2012
    • Yaş/Cinsiyet 42 / E
    • Meslek Bilisim uzmani
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad K** Ö**
    • Mesajlar 492
    • Beğeniler 177 / 126
    • Ticaret 0, (%0)
    Peki ya sizin çocuğunuz farklı dinden biri ile evlense tepkiniz ne olurdu?

Yorumlarınızı aşağıya bekliyoruz!

Daha fazlası burada!

wmaraci
    reklam

zenko56 zenko56 Seo Bir Sanattır Kullanıcı
    • Üyelik 04.01.2014
    • Yaş/Cinsiyet 42 / E
    • Meslek 2005 Tarihi İle Seo Uzmanlıgı
    • Konum Malatya
    • Ad Soyad İ** E**
    • Mesajlar 285
    • Beğeniler 65 / 97
    • Ticaret 15, (%87)
    evlensin canım sorun olmaz. önemli olan vicdan ve kişilik anlamında kendini geliştirebilmesidir. İnsanlık onuru daha agır basar

tuuruls tuuruls Kullanıcı
    • Üyelik 09.09.2015
    • Yaş/Cinsiyet 28 / E
    • Meslek Grafik Tasarımcı
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad T** Z**
    • Mesajlar 1618
    • Beğeniler 10 / 651
    • Ticaret 41, (%100)

Juzk Juzk WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 11.04.2015
    • Yaş/Cinsiyet 28 / E
    • Meslek Üniversite Öğrencisi
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad T** T**
    • Mesajlar 1197
    • Beğeniler 66 / 300
    • Ticaret 66, (%100)
    zenko56

İnsanın vicdan ve kişilik anlamında kendini geliştirebilmesi içinde ahlaki yaptırımları hissedebilmesi gerekir.Kaldı ki ahlaki yaptırımları hissedebilmesi içinde bir dine mensup olması gerekiyor.
    Ve lakin eğer bir dine inandığını söyleyip bunları yapanlar yok mudur ? Elbette ki vardır ancak bu sadece sözde inanmaktır.
    Müslümanların bazı kesimi ve diğer toplumların büyük bir kesimide günümüz dünyasında ki emperyalist sistemin gölgesi altında insani ve ahlaki değerlerinden yoksun bir şekilde yaşadığını görmek pek zor olmasa gerek.

wmaraci
    wmaraci

Akademig Akademig hep aynı şeyler işte.. Kullanıcı
    • Üyelik 03.05.2013
    • Yaş/Cinsiyet 45 / E
    • Meslek Grafikerlik
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad A** Y**
    • Mesajlar 398
    • Beğeniler 79 / 107
    • Ticaret 4, (%100)
    zenko56
    Kardeşim evlensin canım sorun olmaz değil,
    Yahudi Hristiyana kız verilmez zinadır, Hak daima üstte olur Hakkın üzerine çıkılmaz.
    Yahudi Hristiyandan kız alınabilir, evlenenilebilinir. Yalnız mekruh olur, çocuk sürekli anne ile vakit geçireceğinden çocuğun dini imanı üzerine zararlıdır. Ama caizdir.
    Yalnız atesitden ne kız alınır ne de kız verilir. Selametle.
    TDWeb

kişi bu mesajı beğendi.

bekirbulut bekirbulut AdSense, Blogger Kullanıcı
    • Üyelik 03.05.2014
    • Yaş/Cinsiyet 27 / E
    • Meslek İçerik Editörü
    • Konum Yozgat
    • Ad Soyad B** B**
    • Mesajlar 2319
    • Beğeniler 384 / 1212
    • Ticaret 17, (%100)
    Benim açımdan; din, dil fark etmez. Yeter ki insan biri ile evlensin.

ilkayy ilkayy ucrmyslnmsmdstgmdeanldm Kullanıcı
    • Üyelik 21.09.2012
    • Yaş/Cinsiyet 29 / E
    • Meslek N/A
    • Konum Diğer
    • Ad Soyad İ** G**
    • Mesajlar 1439
    • Beğeniler 372 / 373
    • Ticaret 20, (%100)

Akademig adlı üyeden alıntı

zenko56
    Kardeşim evlensin canım sorun olmaz değil,
    Yahudi Hristiyana kız verilmez zinadır, Hak daima üstte olur Hakkın üzerine çıkılmaz.
    Yahudi Hristiyandan kız alınabilir, evlenenilebilinir. Yalnız mekruh olur, çocuk sürekli anne ile vakit geçireceğinden çocuğun dini imanı üzerine zararlıdır. Ama caizdir.
    Yalnız atesitden ne kız alınır ne de kız verilir. Selametle.

Öncelikle merhabalar çevremde sizin gibi o kadar çok düşünen insan var ki, neymiş hristiyandan damat olmazmış arkadaşım neden olmasın bizim için önemli olan insanın içindeki iyiliktir. Farkındaysan tecavüz vakaları hep müslüman kesimde, karısı döven müslüman kesimde sen hiç sürekli hristiyan bir toplumun yaşadığı yerlerde karısını döven söven birinin haberini okudunmu devamlı benim dinim islam ise arkadaş karını dövemezsin sövemezsin o senin başının tacıdır. Şimdi kalkıp o caizdir bu cazirdir vs yorum yapmak yerine öncelikle dinden vs bunlardan önce karşındakine bir bakmak gerekir acaba insanmı diye güzel ahlaklımı diye. Açıkçası ben yorumunuzu affınıza sığınarak söylüyorum çok gerici bir kafa yapısına sahip bir kişiliğin yorumu olarak yorumladım. Önce insanlık herşeyden önce..

Kısa ve öz;

cagatayguney hsynterkr MHoca

kişi bu mesajı beğendi.

Gucluyazar Gucluyazar Proje Adamı :) Kullanıcı
    • Üyelik 28.03.2016
    • Yaş/Cinsiyet 28 / E
    • Meslek Sağlıkçı Webmaster
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad M** S**
    • Mesajlar 1027
    • Beğeniler 372 / 319
    • Ticaret 15, (%100)
    Farketmez, karakter önemli. Herkesin dini ve görüşü kendine. Ben insanlara yaklaşımına bakarım

zenko56 zenko56 Seo Bir Sanattır Kullanıcı
    • Üyelik 04.01.2014
    • Yaş/Cinsiyet 42 / E
    • Meslek 2005 Tarihi İle Seo Uzmanlıgı
    • Konum Malatya
    • Ad Soyad İ** E**
    • Mesajlar 285
    • Beğeniler 65 / 97
    • Ticaret 15, (%87)

tayfun29 adlı üyeden alıntı

zenko56

İnsanın vicdan ve kişilik anlamında kendini geliştirebilmesi içinde ahlaki yaptırımları hissedebilmesi gerekir.Kaldı ki ahlaki yaptırımları hissedebilmesi içinde bir dine mensup olması gerekiyor.
    Ve lakin eğer bir dine inandığını söyleyip bunları yapanlar yok mudur ? Elbette ki vardır ancak bu sadece sözde inanmaktır.
    Müslümanların bazı kesimi ve diğer toplumların büyük bir kesimide günümüz dünyasında ki emperyalist sistemin gölgesi altında insani ve ahlaki değerlerinden yoksun bir şekilde yaşadığını görmek pek zor olmasa gerek.

Bırak bu boş işleri arkadaşım..kendni vicdan ve kişilik anlamında geliştirebilmiş adamın ahlakı da vardır, hayat felsefeside, duruşuda..ahlaklı olmak yanlızca islama yada başka bir dine inanmak ile olmaz. size kım ögretiyor bu düşünceleri merak ettim..vicdanı olanın zaten bir dine ihtiyacı olmaz çünkü vicdan lı insanda merhamet duygusu agır basar, bunun yanında kişilik özellikleri gelişir..12 yıl turizm ile ugrasmış biri olarak sana tek bir kelime söyleyecegim. git avrupa yı gez, hatta kuzey avrupa taraflarını öneririm sana. son rutuş olarak ta bir iskoçya yap. gözlerinle gör bakalım ne düzgün kişilik sahibi temiz insanlar var ..yaptıkları hareketler ile senin şu söyledigin laflar için utandırırlar..yetmez ise atesitlerin en çok yaşadıgı isveç ve isviçre gibi şehirleri gez, soguk kış gününde üzerinde ki montu köpege veren insanları görürsün oralarda...

insan tanımadan , insanları inançları ile yargılamayın arkadasım. önce insan, sonra ise insanlık onuru agır basar. gerisi hikaye

AhmetCakmak34 AhmetCakmak34 WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 10.01.2014
    • Yaş/Cinsiyet 27 / E
    • Meslek Bilgisayar mühendisi
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad A** Ç**
    • Mesajlar 2472
    • Beğeniler 934 / 1174
    • Ticaret 41, (%100)
    "Farkındaysan tecavüz vakaları hep müslüman kesimde" diyen cahil arkadaşın bazı şeyleri öğrenmesi gerekiyor. Müslümanlar her zaman hedef gösteriliyor medya sayesinde. Adam gidipte birisini öldürüyor, "Müslüman adam birisini bıçakladı"diye manşet atılıyor. Yahu İslam'da adam öldürmek diye birşey mi var ki siz bunu Müslümanlara yıkmaya çalışıyorsunuz.

Hepsini geçtim, eğer Müslümanım diyorsan; Müslüman bir erkeğin farklı dine mensup bir bayanla evlenmesinin caiz, Müslüman bir bayanın farklı dine mensup bir erkekle evlenmesinin zina sayılıp günah olduğunu bilmiyormusun? Müslümanım diyipte bunları bilmeyen insanlar gelipte "farketmez, karakter önemli" diyor. Yahu o zaman ben Müslümanım deme. Müslümanlık bu değildir. Birşeyleri araştırıp öğrenmekte fayda var, ben oyum ben buyum diyipte daha ne olduğunu bilmeyen insanlar olmamak dileğiyle.

wmaraci
    Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al