lostyazilim

Ermeni Soykırımı Var mı? Ermeni Soykırımı İddiası

14 Mesajlar 1.877 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)

wmaraci
reklam

Athynas Athynas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 445
  • Beğeniler 39 / 102
  • Ticaret 6, (%100)

HeroTürk adlı üyeden alıntı

Polemik olmasın diye yazıyorum
Sözde Ermeni soy kırımı tanırsan ne olur

Cevap: Türkiye Cumhuriyeti ise soykırım her gündeme geldiğinde topluma ‘üç T’ (tanıma, tazminat, toprak) tabusunu diretti. Tarih boyunca her hükümet sözcüsü, Türkiye’nin 1915’i tanıması halinde Ermenilerin tazminat ve toprak talep edeceğini iddia ederek toplumda bir ‘üç T’ paranoyası oluşturdu.

Adamlar milyarlarca dolar tazminat
Yatırımın kaçması demek
KArs ağrı gibi toprakların geri verilmesi gibi bir durum oluşur

"Kars ve Ağrı" gibi toprakların geri verilmesi söz konusu değil. Uluslararası anlaşmalarla bu topraklar Türkiye Cumhuriyeti'ne aittir. Kurtuluş Savaşı'nın ardından dünya ülkeleriyle imzalanan anlaşmalarla bu tüm dünya tarafından kabul edilmiştir.

Bir soykırım dahi olsa kendi topraklarının iadesi söz konusu olamaz. Hatta öyle ki biz soykırımı kabul edersek toprak vermek zorunda kalırız dersen, soykırımı sen kabul etmiş olursun zira soykırım söz konusu topraklar işgal ettiğin topraklar değil, senin kendi toprakların.

Öte yandan ben sivil Ermenilerin tehcir edildiği esnada olan katı kural ve zorunlu göç diretimiyle olan can kaybından bahsediyorum. Soykırım amacıyla hareket edilmiştir demiyorum yani.

OmerAYDINOGLU video gayet güzel hazırlanmış, şekil olarak çok iyi içeriği tartışmak uzun sürebilir ama güzel bir video. Hatta böyle gördükçe ben de bu tarz işlere girişmek istiyorum.
60423

kişi bu mesajı beğendi.

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)
Ermeni soykırımı? Ermeniler tarih boyunca Azerbaycan ve Türkiye halkını katletti ve soykırım yaptılar. Şuan Azerbaycan topraklarının % 20 Ermenilerde hala. Son 15 gündür Azerbaycan ve Ermenistan arasında çatışma daha da büyüdü şehitlerimiz var. Çok değil Hocalı katliamını araştırarak Azerbaycan halkına yapılanları görebilirsiniz. Bunlar hepsi gerçek ve yüz yıllarca önce değil 90 yıllarda baş vermiştir. Ama ne yazık ki Türkiyede bir çok insan Ermenileri biz Azerbaycanlılardan çok seviyor. Buna son 3 aydır Türkiyeye taşındıktan sonra daha da emin oldum. Ermeniler sadece Rusların köpeğidir. Rusya arkasında durmazsa Ermenistan 1 gün bile dayanamaz karşımızda.
60423 70826

kişi bu mesajı beğendi.

60423 60423 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 14.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1503
  • Beğeniler 584 / 496
  • Ticaret 20, (%100)

Athynas adlı üyeden alıntı

"Kars ve Ağrı" gibi toprakların geri verilmesi söz konusu değil. Uluslararası anlaşmalarla bu topraklar Türkiye Cumhuriyeti'ne aittir. Kurtuluş Savaşı'nın ardından dünya ülkeleriyle imzalanan anlaşmalarla bu tüm dünya tarafından kabul edilmiştir.

Bir soykırım dahi olsa kendi topraklarının iadesi söz konusu olamaz. Hatta öyle ki biz soykırımı kabul edersek toprak vermek zorunda kalırız dersen, soykırımı sen kabul etmiş olursun zira soykırım söz konusu topraklar işgal ettiğin topraklar değil, senin kendi toprakların.

Öte yandan ben sivil Ermenilerin tehcir edildiği esnada olan katı kural ve zorunlu göç diretimiyle olan can kaybından bahsediyorum. Soykırım amacıyla hareket edilmiştir demiyorum yani.

OmerAYDINOGLU video gayet güzel hazırlanmış, şekil olarak çok iyi içeriği tartışmak uzun sürebilir ama güzel bir video. Hatta böyle gördükçe ben de bu tarz işlere girişmek istiyorum.

Böyle içerikler devam edecek. Bilhassa tarihi dizilerden öğrenenlere inat böyle içerikler hazırlayacağım.

Şehzade mustafa suçsuz diyenler bile var hocam :) Cidden içler acınası evet düşünce olarak masumdu ama devlette ikilik çıkmaması için idam ettirildi. Öldürüleceğini bile bile girdi çadıra çünkü batılı devletlerin emelleri buydu baba oğulu vuruşturmak. Ama şehzade mustafa isyan bayrağını çekmektense ölmeyi yeğledi.

Konumuzla alakası yok ama inanın kanalda böyle yorumlar gördükçe insan üzülmeden edemiyor.

Takipte kalmak içni abone olabilirsiniz hocam. Saygılar...

Tural Abiyev adlı üyeden alıntı

Ermeni soykırımı? Ermeniler tarih boyunca Azerbaycan ve Türkiye haklını katletti ve soykırım yaptılar. Şuan Azerbaycan topraklarının % 20 Ermenilerde hala. Son 15 gündür Azerbaycan ve Ermenistan arasında çatışma daha da büyüdü şehitlerimiz var. Çok değil Hocalı katliamını araştırarak Azerbaycan halkına yapılanları görebilirsiniz. Bunlar hepsi gerçek ve yüz yıllarca önce değil 90 yıllarda baş vermiştir. Ama ne yazık ki Türkiyede bir çok insan Ermenileri biz Azerbaycanlılardan çok seviyor. Buna son 3 aydır Türkiyeye taşındıktan sonra daha da emin oldum. Ermeniler sadece Rusların köpeğidir. Rusya arkasında durmazsa Ermenistan 1 gün bile dayanamaz karşımızda.

Aynen öyle. Zaten videoda bunun üzerinde durdum. İsyanların ayaklanmaların sebebi dış devletlerin yardımları ile oldu :) İnsan üzülüyor devletimizi yıkmak için her türlü oyunu etmişler hala yüzümüze gülüp dostuz demişler.

PKK'nın içinde de bir çok ermeni bulunduğu aşikar. Daha buna benzer bir çok içerik gelecek ğeer içeriğimi beğendiyseniz abone olabilirsiniz. Saygılar...

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 6 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 6 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al