wmaraci reklam
lidertakipci

İşsizlik Son 7 Yılın En Yüksek Seviyesinde

30 Mesajlar 3.613 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

webtegez webtegez İstersen Milyoner Olursun Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Elektronik Teknikeri - PHP'ci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** P**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 100 / 99
  • Ticaret 0, (%0)

hocam işinize geldiğiniz konuda işinize geldiği gibi yorumluyorsunuz.
bak ne güzel kendin örnek vermişsin dış ülkelerle ilgili bir konuyu. işsizlik sorunu varmış falan filan.
bide o dış ülkelerde veya diğer gelişmiş ülkelerde, geçim sıkıntısı, ekonomi sıkıntısı ne bilim üretim sıkıntısı nasıl acaba? bizden kat kat iyiler. peki bunları niye araştırmıyorsun ve sorgulamıyorsun?

sen işsizlik sıkıntısı diğer ülkelerde kötü diye hemen cevap veriyorsun ama diğer konularda biz geride olupta onlar kat ve kat önde olunca "beğenmiyorsan o ülkeye git o zaman" diye de çirkin laflar söylüyorsunuz.
(şimdi kesin "ben öyle birşey demedim ve hiçbir zamanda demem" diyebilirsin. çok karşılaştım bu kelimelerle. ama öyle deniliyor işte hocam..)

anlamış değilim. sizinle bir siyaset tartışması içine girmek istemem ama artık bu tür şeyler duydukça insan artık dayanamaz hale geliyor.
millertekadam metapak

kişi bu mesajı beğendi.

Batuhan P. | SoftVore.com
wmaraci
reklam

Kingjames Kingjames WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Satış temsilcisi
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad K** Ö**
  • Mesajlar 900
  • Beğeniler 235 / 265
  • Ticaret 9, (%100)
işkura girip bakınız. millet iş beğenmiyor. ayrıca benim kzıdığım nokta şu . benim ülkemi kötülemeyin arkadaşım. siyaset yapabilirsiniz ama "bu ülke " diye konuşmayın, kim ne derse desin. ben ülkemi kötületmem... derdiniz varsa gidin devlet başkanlarına yazı yazın..[ evet "işsiz" dolu forum anlıyorum sizi.....]
teknolojico

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 05.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad K** Ö**
  • Mesajlar 900
  • Beğeniler 235 / 265
  • Ticaret 9, (%100)

cArleone adlı üyeden alıntı

Tüm dünyada işsizlik yüksek olduğu için işsizlik bizde de onun için yüksekmiş.Arkadaş sorunu çözmüş konuyu kapatabiliriz.
özür dilerim kardeşim. siz Tamda işsizliği çözecektiniz ben araya girdim, tekrar tekrar özür dilerim. siz devam edin lütfen , bende köşeden izliyorum..

cArleone cArleone WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web master
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad A** M**
  • Mesajlar 226
  • Beğeniler 85 / 59
  • Ticaret 9, (%100)

Kingjames adlı üyeden alıntı

özür dilerim kardeşim. siz Tamda işsizliği çözecektiniz ben araya girdim, tekrar tekrar özür dilerim. siz devam edin lütfen , bende köşeden izliyorum

Ben bu konuya milletin nasıl bir çözümü var diye girdim sonra sizin saçma yorumunuzu görünce yazma gereği duydum.Öyle bir yorum yazmışsınızki,tüm dünyada işsizlik yüksek Türkiyede de olması normal tartışmaya gerek yok şeklindeydi.4 milyon işsiz var.1 milyonu genç nüfus.3 milyonu yetişkin ve aile sahibi insanlar.bu kadar kişinin sorunu tartışmaya değmeyecek bir sorun mu.

Çözüm istiyorsan eskiden devlet eliyle direk istihdama yönelik yatırımlar yapılıyordu.devlet her şeyi satıp özel sektöre devretmek yerine,yeniden bu yatırım başlayabilir.benim çözmek gibi bir idamda yok.nasıl fikirler var onu görmek.Bir diğer çözümüm ise artık suriyelileri göndermek.Asıl işsizliğin yükselmesikdeki faktör.

Ayrıca dünyadaki işsizliğin sebebi yapay zeka ve robot teknolojisinin çok gelişmesi.geçenlerde okuduğum haberde abd de artık kurulan fabrikaların %80 işçiye gerek duymuyor.bu aynı şekilde japonya ve gelişmiş ülkelerde de oranı yüksek.

www.ustaderslik.com
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 05.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad K** Ö**
  • Mesajlar 900
  • Beğeniler 235 / 265
  • Ticaret 9, (%100)
cArleone konuya öylesine girdin gördün yorumumu... dedim ya özür dilerim. buyrun tartışın. buradaki insanların çoğu konuya türkiyeyi kkötülemek için giriyor ve bende bunu önlemek için oturtuyorum lafları!!! üstüne alınan alınsın.. kimsede kusura bakmasın. siyaseti düzgün yapıcaklar adam gibi.. yahu sizin yaşınız kaç? devlet şunu özelleştirmiş bunu özelleştirmiş diyorsunuz.. bunu genel diyorum.. sen üstüne alınma, özelleştirilen herşey türkiyenin sırtına kamburdu , anlayamassınız.. çünkü bizim içimizde oturarak para kazanma var..
teknolojico

kişi bu mesajı beğendi.

akrepkral akrepkral Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 284
  • Beğeniler 224 / 88
  • Ticaret 5, (%100)

cArleone konuya öylesine girdin gördün yorumumu... dedim ya özür dilerim. buyrun tartışın. buradaki insanların çoğu konuya türkiyeyi kkötülemek için giriyor ve bende bunu önlemek için oturtuyorum lafları!!! üstüne alınan alınsın.. kimsede kusura bakmasın. siyaseti düzgün yapıcaklar adam gibi.. yahu sizin yaşınız kaç? devlet şunu özelleştirmiş bunu özelleştirmiş diyorsunuz.. bunu genel diyorum.. sen üstüne alınma, özelleştirilen herşey türkiyenin sırtına kamburdu , anlayamassınız.. çünkü bizim içimizde oturarak para kazanma var..

Bence lafları oturtmuyorsun, direk lafların üzerine oturuyorsun!

DORTBES DORTBES Social Engineer Kullanıcı
  • Üyelik 03.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Emekli
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 312
  • Beğeniler 84 / 83
  • Ticaret 44, (%100)
80m ülkede Kayıtlı 5m Kayıtsız 100m suriyeli var millet 100TL diyor suriyeli 10TL diyor :D
SilentTurk

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 05.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad K** Ö**
  • Mesajlar 900
  • Beğeniler 235 / 265
  • Ticaret 9, (%100)

akrepkral adlı üyeden alıntı

Bence lafları oturtmuyorsun, direk lafların üzerine oturuyorsun!

Çok mu zoruna gitti laflarım? bidahakine falza zorlamam korkma..

70826 70826 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 06.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1058
  • Beğeniler 228 / 482
  • Ticaret 17, (%100)

işkura girip bakınız. millet iş beğenmiyor. ayrıca benim kzıdığım nokta şu . benim ülkemi kötülemeyin arkadaşım. siyaset yapabilirsiniz ama "bu ülke " diye konuşmayın, kim ne derse desin. ben ülkemi kötületmem... derdiniz varsa gidin devlet başkanlarına yazı yazın..[ evet "işsiz" dolu forum anlıyorum sizi.....]

Dalga mı geçiyorsun biraderim? Kim iş beğenmiyor göster bakalım. Afaki konuşma dürüst ol rakamlar veriler ortada. İş beğenmiyormuşmuş kimse, çocuğuna ertesi akşam ekmek verip veremeyeceği belli olmayan adam mı iş beğenmiyor. Siyasi yalakalık yapmak için saçma sapan konuşmayın.
nettebilgi

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 05.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad K** Ö**
  • Mesajlar 900
  • Beğeniler 235 / 265
  • Ticaret 9, (%100)
gorkemaslan ne yalakalıgı kardeşim? kime admin e mi? ne ayaksın? 35 bin iş ilanı var iş kurda devamlı baktığım yer ve iş begenmiyorum ve begendiremiyrum. sana iş lazımmı vasıfsız eleman olarak sokabilirim biyere ? ama işine gelmez senin... azıcık olgun düşünün.. yaşınızın az ilerisine gidin..

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al