07ibrahim07 adlı üyeden alıntı

Kusura bakmada bu kadar saçma bir yorum olamaz. Tabiki yapma zorunluluğu yok ama ota b.oka doodle yapıpta böyle anlamlı bir günde yapmıyorsa demekki google Türklere veya Türkiye'ye karşı iyi şeyler düşünmüyor. Benim gözümde şuan google'n hiçbir değeri kalmadı.

Her önemli günde doodle ile, gönlümüzü alıp kendi düşüncelerini bilinçaltına işlemek amacıyla pek ala yanlı sonuçlar yansıtabilir Google. Şahsen Türklere Türkiye'ye karşı kötü düşüncelerim olsa "doodle yapmayayım benden soğusunlar arama hacmim düşsün kârım azalsın" gibi bir mantık gütmem. Aynı şekilde zaten yapmış olduğunuz alternatiflere yönelmeyi tavsiye ediyorum ben de. Google bunu niye yapmadı, onu niye yaptı şeklinde konular, sohbetler, sosyal medya paylaşımları internette her sene tekrar ediyor, peki tepki olarak ne yapılıyor? Ben şahsen google a dahi toplu bildirim yapıldığına denk gelmedim ki alternatiflerine yönelme gerçekleşsin. Google bu işte, ona doodle yapar buna yapmaz. Kimse de eleştiremez, yapmak istememiştir yapmamıştır. Google'ın bizi ikna çabası sadece kendi kârını düşündüğü içindir, yoksa bir milletin zaferi öteki milletin felaketidir bir açıklamayı çok hümanist olduklarından yapacaklarını düşünmüyorum. Ki bu açıklamanın doğruluğunu bile kontrol etmedim, forumda alıntısını gördüm o kadar. Bunun yerine "bizim niye doodle'ı yapılacak bir çok düşünürümüz, bilim adamımız yok" diye düşünebiliriz. Ha ama bunlar ot b.k oluyorsa o ayrı, bir şey diyemem kişisel fikirdir.