wmaraci reklam

Turk-net akn'yi kaldırdı

16 Mesajlar 2.372 Okunma
wmaraci reklam

felsefesizfilozof felsefesizfilozof Yetenek Avcısı Kullanıcı
  • Üyelik 09.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek ogrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad D** I**
  • Mesajlar 260
  • Beğeniler 12 / 33
  • Ticaret 0, (%0)
150GB olan adil kullanım kotası dün itibariyle altyapısı uygun yerlerde kaldırıldı
guneyliteam

kişi bu mesajı beğendi.

www.yetenekavcilari.net | Geleceğin yetenekleri burada
wmaraci
reklam

abdilaka abdilaka WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 92
  • Beğeniler 39 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
Kalksa nolcak bi yerde çok iyi net alıyorum 50mpbs diye diğer hattımı da taşıdım 2 aydır 2mbps görüyorum sözde 75 görecektim. 2 aydır haftada iki kez görüşüyoruz telefonda artık tüm teknik ekibi tanıyorum

creed74 creed74 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** T**
  • Mesajlar 977
  • Beğeniler 33 / 388
  • Ticaret 45, (%100)
AKK kotasının uygulanmasının bir sebebi var, altyapı istekleri karşılamakta yetersiz kaldığından data akışını kısıtlamak için bir çözüm olarak görünüyor şu an. Kalkarsa data akışları çoğalacağından elde edilen hız çok daha aşağılara düşecektir.

antidetron antidetron Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad x** x**
  • Mesajlar 338
  • Beğeniler 45 / 115
  • Ticaret 9, (%100)

creed74 adlı üyeden alıntı

AKK kotasının uygulanmasının bir sebebi var, altyapı istekleri karşılamakta yetersiz kaldığından data akışını kısıtlamak için bir çözüm olarak görünüyor şu an. Kalkarsa data akışları çoğalacağından elde edilen hız çok daha aşağılara düşecektir.

Belki klişe bir cevap olabilir ama ayın 1'inde AKK'ler sıfırlandığında tüm Türkiye'de hızlar en üst limitteyken teknik bir aksaklık söz konusu olmuyor. AKK'nin varlığını sadece buna bağlamak bence sağlıklı bir yorum olmayacaktır düşüncesindeyim. Firmaların ekonomik kâr güdüsü AKK'nin asıl kaynağıdır.
phv1

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Dolphin Dolphin Web Tasarım & SEO Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 30.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Tasarım & SEO Uzmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad N** E**
  • Mesajlar 1096
  • Beğeniler 131 / 321
  • Ticaret 22, (%100)
Yıl olmuş 2017, Dünya'nın en pahalı internetini kullanıyoruz ödediğimiz paraya karşılık 3 mbps hız veriyorlar. Paket detayına bakarsan 30 mbps ama nerde? İş yerimin olduğu lokasyon merkezi bir yer olmasına rağmen Fiber alt yapısı bulunmuyor. Hipernet denen saçmalığa geçtik ancak 3 Mbps hızdan yukarısını göremedim. Ankara'nın ortasında kullandığımız internet'e bak:

hayat illegal!

• Üyelik 30.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** T**
  • Mesajlar 977
  • Beğeniler 33 / 388
  • Ticaret 45, (%100)

antidetron adlı üyeden alıntı

Belki klişe bir cevap olabilir ama ayın 1'inde AKK'ler sıfırlandığında tüm Türkiye'de hızlar en üst limitteyken teknik bir aksaklık söz konusu olmuyor. AKK'nin varlığını sadece buna bağlamak bence sağlıklı bir yorum olmayacaktır düşüncesindeyim. Firmaların ekonomik kâr güdüsü AKK'nin asıl kaynağıdır.

Birincisi AKK lar 1'inde sıfırlanmıyor, fatura tarihinde sıfırlanıyor. Herkesin fatura tarihi farklı olduğundan dengeyi biraz olsun sağlıyor. İkincisi ne derseniz diyin aksaklık söz konusu!. 16mbit internet kullanıyorum, yarısını dahi görmedim bu güne kadar, bu aksaklık olduğunu göstermiyor mu zaten?

• Üyelik 06.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad x** x**
  • Mesajlar 338
  • Beğeniler 45 / 115
  • Ticaret 9, (%100)
***** AKK Sıfırlanma Bilgisi
Abonenin ay içerisindeki veri kullanımı (download) adil kullanım noktasına ulaştığında internet kullanım hızı en fazla 3Mbps(megabit) olacak şekilde düşürülecektir. ISLETMECI, düşürülecek hız seviyesini herhangi bir zamanda değiştirme hakkını saklı tutar. Takip edilen aya girildiğinde Abone internet hizmetinden mevcut erişim hızıyla tekrar yararlanabilecektir.

Superonline AKK Sıfırlanma Bilgisi
Ay içerisindeki veri indirime değeri 8 Mbps’ye kadar 6 GB kotalı 25 GB AKK paketinde 25 GB’ye, 16 Mbps’ye kadar 6 GB kotalı 25 GB AKK paketinde 25 GB’ye, 8 Mbps’ye kadar limitsiz 50 GB AKK paketinde 50 GB’ye, 8 Mbps’ye kadar limitsiz 75 GB AKK paketinde 75 GB’ye 8Mbps’ye kadar limitsiz 100 GB AKK paketinde 100 GB’ye, 16 Mbps'ye kadar limitsiz 50 GB AKK paketinde 50 GB'ye, 16 Mbps'ye kadar limitsiz 75 GB AKK paketinde 75 GB’ye ve 16 Mbps'ye kadar limitsiz 100 GB AKK paketinde 100 GB'ye ulaştığında internet veri indirme hızı 3 Mbps’ye düşürülecektir. Bir sonraki aya girildiğinde, internet hızı tekrar abone olduğunuz hıza göre düzenlenecektir. (AKK: Adil Kullanım Koşulları)

Görüldüğü üzere AKK ayın 1'inde sıfırlanmaktadır.

Türkiye'de altyapısı bozuk olan yerlerin varlığı yanında altyapı sıkıntısı çekmeyen yerler de vardır. Hepsini aynı kefeye koyup aynı muameleyi göstermek saçma. Bir yerde AKK'yi geçmeden önce adam 24 Mbps sorunsuz alıyordur, diğer yerde geçmediği halde 3 Mbps. Bunun AKK olup olmaması ile alakası yok. İnternet hizmeti alınan yerdeki altyapı bozuk ve hizmet kötü alınıyor. Dolayısıyla AKK kalkarsa, altyapısı bozuk olan yer 3 Mbps almaya, diğer adam da 24 Mbps almaya devam edecektir. Çözüm AKK değil, altyapı.
phv1

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 30.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** T**
  • Mesajlar 977
  • Beğeniler 33 / 388
  • Ticaret 45, (%100)

*******un kendi sitesinden!..

• Üyelik 06.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad x** x**
  • Mesajlar 338
  • Beğeniler 45 / 115
  • Ticaret 9, (%100)
creed74 , öncelikle ünlemli cümle kurulmasının bence bir gereği yok. Burada güzelce bir fikir alışverişinde bulunulmaktadır.

İkincisi orada açıklanan bilgi bana bir şey ifade etmiyor. Orada tabiki AKN uygulamasını haklı bir temele çekmek için ona uygun açıklama yazacaklar. Madem altyapı bu AKN uygulamasının temel sebebi, 2017 mayıs'da, gece 12-sabah 06 arası AKN neden uygulanmayacak? Veya 2019'da neden AKN tamamen kalkacak? Ülkedeki tüm altyapı sorunu halledildi yani ve AKN artık kalkabilir öyle mi? AKN'nin temel nedeni şirketlerin ticari kâr güdüsüdür. Fikrim hala aynı çünkü öne sürdüğünüz sebepler beni ikna edemedi. Başkalarını eder etmez o ayrı mevzu.
melankolia miniajans 53456

kişi bu mesajı beğendi.

53456 53456 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2422
  • Beğeniler 1174 / 895
  • Ticaret 20, (%100)

creed74 adlı üyeden alıntı

ne alaka canım, her ayın 1'inde tüm akkler açılıyor. o zaman türkiyede her ayın 1'inde net çökmesi gerekiyor.
kozlunet

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al