wmaraci reklam

Bir site nasıl geliştirilir? | TeknoBeta

8 Mesajlar 1.083 Okunma
wmaraci reklam

sellimenes sellimenes Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 124
  • Beğeniler 6 / 17
  • Ticaret 5, (%100)
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Yaklaşık 4-5 ay önce yeniden yayın hayatına geçirdiğim sitem için önerilerinize ihtiyacım var.

Site adresi : www.teknobeta.net

Biliyorum ki son dönemlerde önüne gelen bu tip site kurmakta. Benim amacım ise bu gruptan sıyrılıp belli bir kitleye seslenebilmek, o kitle ile arkadaş gibi olabilmek. Şu sıralar pek ilgilenemesem dahi bu konuda da elimden geleni yapmaktayım.

İşte tam olarak bu konuda neler yapabilirim? Siteyi nasıl geliştirebilirim? Düzenli ve kaliteli makale yazılması gerekiyor, sabır gerekiyor o kısımlarda haklısınız, zamanım oldukça bunları layığıyla yapmaya çalışıyorum. Ancak önümüzdeki 5 ay kadar daha çok üstün bir şekilde ilgilenemeyeceğim.

Siteye içerik dışında yapılabilecek önerileriniz nelerdir? Belli bir kitleye seslenebilmek için neler yapılabilir? Çekiliş ve reklam haricinde aklınıza gelen nelerdir?

Not : Tüm bunların yanında eğer ilgilenebilecek ve bu işten en azından bi benim kadar anlayan kişilerle birlikte çalışmak isterim. Direkt maaş üzerine değil ilgilenip sitenin gelirine ortak olabilecek, düzgün karakterli, olgun arkadaşlara her zaman kapım açıktır.

wmaraci
reklam

NedimYildirim NedimYildirim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Editör
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad N** Y**
  • Mesajlar 570
  • Beğeniler 29 / 133
  • Ticaret 0, (%0)
Haklısınız artık önüne gelen teknoloji sitesi kurup 1 ay sonra hit alamayınca siteyi kapatıyor. Çoğunun yaptığı hata ise farklı olamamak herkesin yapabileceği sıradan şeyleri yapmak. Sizin sitenize de girdiğimde bunu fark ettim. Öncellikle sosyal medya hesapları kullanmak hitinizi ikiye hatta üçe katlar ve zamanla bir kitle edinip siteyi kurtarırsınız. Ben şahsen 1 ay içinde sadece twitterde 4500 takipçiye ulaşarak hitlerimi arttırdım ve googlede ön plana çıkarken aynı zamanda sürekli okuyucu kazandırdım kendime. Daha da geliştirmeye devam ediyorum, sana da tavsiyem Twitter ve instagram hesabı açarak bu hesaba takipçi kastıktan sonra yayımladığın yeni yazıları burada anında paylaşmandır.

• Üyelik 19.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 124
  • Beğeniler 6 / 17
  • Ticaret 5, (%100)
NedimYildirim , teşekkür ederim güzel yorum ve eleştiri için. Bu konuda kesinlikle haklısınız, şu an hiç bir farkım yok. Maalesef bahsettiğim üzere önümüzdeki bir süre çok ilgilenemeyeceğim, bu sebeple inkar edemem. Ancak özellikle yaz mevsimine girdiğimiz vakit tüm odağımı siteye verip işleri değiştireceğim.

Sosyal medya konusunda ise yalnızca Facebook kullanıyordum. Yani diğer hesaplar da olsa dahi kullanmıyorum. İnsanlar ancak çekiliş vb. durumlarda abone oluyor ve ben de bu tip bir kitleye seslenmek istemiyorum. Bunun için bir tavsiyeniz var mıdır?

NedimYildirim NedimYildirim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Editör
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad N** Y**
  • Mesajlar 570
  • Beğeniler 29 / 133
  • Ticaret 0, (%0)

sellimenes adlı üyeden alıntı

NedimYildirim , teşekkür ederim güzel yorum ve eleştiri için. Bu konuda kesinlikle haklısınız, şu an hiç bir farkım yok. Maalesef bahsettiğim üzere önümüzdeki bir süre çok ilgilenemeyeceğim, bu sebeple inkar edemem. Ancak özellikle yaz mevsimine girdiğimiz vakit tüm odağımı siteye verip işleri değiştireceğim.

Sosyal medya konusunda ise yalnızca Facebook kullanıyordum. Yani diğer hesaplar da olsa dahi kullanmıyorum. İnsanlar ancak çekiliş vb. durumlarda abone oluyor ve ben de bu tip bir kitleye seslenmek istemiyorum. Bunun için bir tavsiyeniz var mıdır?

Onedio'yu mutlaka bilirsiniz onun bu kadar popüler olmasının ve birden patlamasının nedeni farklı olması dışında sosyal medya hesabıdır. İşe twitterden yüzbinlerce takipçisi olan bir hesap satın alarak başladı. Ama aldığı hesabın tek bir takipçisi bile onedioyu sürekli takip eden ve ya bilerek etmiş takipçiler değildi. Yani takipçinin kim olduğunun çok önemi yok çok olsun ve aktif olsun bu yeterli. Siten gelişince sana özel takipçiler de gelir zaten. Satın da alabilirsin bir twitter hesabı kendinde geliştirebilirsin. Açıkçası ben geri takiple yapıyorum :) Kolay gelsin
sellimenes

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

aaksu aaksu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 310
  • Beğeniler 3 / 62
  • Ticaret 3, (%100)
kullanıcılara seni tercih etmeleri için bir neden sun. neden shiftdelete ve webtekno varken seni tercih etsinler? adamlar fuarları vs doğrudan takip edip kullanıcılara tüm sıradışı detayları iletiyorlar. bir siteden okuyup kendine göre yazı yazılan diğer teknoloji siteleri insanlar için pek ilgi çekici gelmiyor. bu noktada ihtiyacın insanlara sıradışı veri sunmak olur işte. mesela bi ara teknolojiye atarlanan adam diye biri vardı. insanlar beğense de beğenmese de sıradışı konseptiyle oldukça takip edilmişti. kendinize has ve insanların ilgisini çekecek bir konsepte yönelmeniz gerek.

antidetron antidetron Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad x** x**
  • Mesajlar 338
  • Beğeniler 45 / 115
  • Ticaret 9, (%100)
Ben teknoloji sitelerinin sermaye ile doğru orantılı geliştiğini düşünüyorum. Kastım reklam vs. değil. Doğrudan sermaye. Her türlü ürünü edinip onu videolu inceleme yapmadıktan sonra, teknoloji fuarlarından tanıtımlarda bulunmadıktan sonra, pc oyunlarını ekran kartı, işlemci vs. ile test ettiğin videolar içermediğin müddetçe teknoloji sitesine sahip olmanın pek bir mantığı yok. Çeviri veya alıntı haberler zaten bu bahsettiğim sitelerde de yer almakta. Ekstra olarak yukarıda saydığım faaliyetlerde de bulunduklarında sağlam bir kitleleri söz konusu oluyor.

Ama sermayesiz bir teknoloji sitesi çeviri veya alıntı haberden başka bir şey içermiyor. Bu da haliyle kitlelerin ilgisini çekmiyor.

Yine de başarılar dilerim. Kolay gelsin.

• Üyelik 19.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 124
  • Beğeniler 6 / 17
  • Ticaret 5, (%100)
aaksu aynen haklısınız. Siteyi açarken ki hedefim yalnızca yazımın başında da belirttiğim tarihe kadar yavaş yavaş hazır hale getirmek. Şu an yalnızca "early access" gibi düşünülebilir. Dediğiniz gibi diğerlerinde bulunmayan olarak düşündüğüm bir kaç bir şey için planlarım var, önümüzdeki okul döneminde yürürlüğe geçirmek için bir şeyler planlamaktayım.

antidetron o konuda da katılıyorum. Sermaye olmadan insanlara "alıntı" dan başka bir şey sunamaz oluyor. Ancak zaten hedeflerim milyonlara seslenmek olmadığı için yavaş yavaş ilerler diye düşünüyorum. Bunu hobi olarak istiyorum para kazanmak ya da ünlü olmak gibi bir amacım yok. Umarım o şekilde olur. Teşekkür ederim. :)

DiesBan DiesBan AndoRsiNe Kullanıcı
  • Üyelik 02.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 217
  • Beğeniler 24 / 54
  • Ticaret 0, (%0)
Bak kısaca şunu söylemek istiyorum. Teknoloji siteleri artık çok var ve açılmaya devam ediyor.Senin buna göre site açman engelmi hayır değil.
Sen eğer bir teknoloji haber sitesinde başarılı olmak istiyorsan bambaşka bir site oluşturman gerekir.Ben açtım ve bu adımları izledikten sonra büyük başarı elde ettim.Daha sonra ihtyaçtan sattım.Kısacası biraz rakip analizi yap ve diğerlerinden farklı olmaya çalış.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al