Merhaba arkadaşlar.
Son zamanlarda insanlara faydalı olabilecek 2 adet proje ürettim. 3. olarak insanların üye olup, yorum havuzundaki sitelere girip yorum bırakabilecekleri bir platform yazmak istiyorum siz ce nasıl olur ?

Sizin fikir olarak katkılarınıza ihtiyacım var. Ben çalışma prensibini yazayım siz inceleyin ve gerekli gördüğünüz eklemeleri lütfen konu altından ya da PM ile bana bildirin.

* Üye olup, giriş yapıyorsun.

* Yorum havuzunda sadece puanı olan üyelerin siteleri görüntülenir.

* Yorum kazanmak için aktif olarak havuzdaki linklere girip yorum yapman gerekir.

* Sitenize yapılan her yorum, bakiyenizden -1 olarak otomatik düşer.

* Yorum yaptıktan sonra " Yorum yaptığımı sahibine bildir " butonuna basarsınız ve o kişiye eposta ile bildirim gider aynı zamanda " Gelen Yorumlar " sekmesinde sitesine kim ne yorum yapmış görüntüler.

* Bu görüntülenme sonrasında kişi eğer yorumu görüp onaylar ise " Yorum yapan üyeye +1 puanı aktar " butonuna basar ve yorumu yapan kişinin puanı +1 olarak güncellenir.

* Yorum havuzunda sitenizin olması için daima aktif kalmanız ve bakiyenizin olması gerekir.

* Yorum havuzundaki hiç bir linke doğrudan erişim olmaz, örneğin bu şekilde Google'de aratmış gibi legal yollardan girilmesi sağlanır.

* Sitenize yapılan tüm yorumları listeleyebilir, detaylı istatistiklerini görebilirsiniz.
* Üye hangi sitesine, hangi linkine yorum almak istiyorsa anlık olarak profilinden bu linki güncelleyebilir.

Benim düşüncem bu şekilde, hem bot olarak değil doğrudan legal yollar ile sitenize yorum kazandırırsınız hemde seo açısından illaki faydası olacaktır.

Fikirlerinizi bekliyorum, teşekkürler ;)

Gelişmeler :
22.03.2017 tarihi ve 23.03.2017 tarihleri arasında projeyi kodlamaya başladım ve şu anda %80 tamamlandı.

Sistemi beta olarak yayına alacağım ve bu süreçte test edebilmem için bana biraz vakit ayırabilecek arkadaşlar arıyorum.

Beta sürecini test edip bana geri bildirim verebilecek arkadaşlar lütfen skype adresimi ekleyin.

Destekleriniz için çok teşekkür ederim..