glockmae adlı üyeden alıntı

yilmaz70 Yorumun için öncelikle teşekkür ederim Abi. Tefeciler illa ki kendi düşünecek sonuçta bu adam işini keyif için yapmıyor. Babamla konuştuktan sonra ya tefeci ya avukat ikisi de aynı şey aslında ama benim istediğim şey adamların bir şeylerine haciz konması falan değil ben paramı istiyorum. Beni zor durumda bırakıyorlar hacize gitmeleri bir şeyi çözmez adamın arabasını bağlatsam belki adam o arabayla işe gidip geliyor. Avukata verdik diyelim haciz koydu adamın arabasını bağladılar adam işe gidip gelemedikten sonra benim paramı nasıl versin zaten? Neyse, bir yolunu çaresini bulup hakkımız olanı alıcaz.

Hesaba bloke gelirse o hesaptaki parayı kullanamayacak. Parası var olucak , parası olacak ama dokunamayacak.
Arabasına el konulacak, Yedieminde depoda çürümesi psikolojik olarak çökerticek.
Maaşlı çalışan ise maaşa haciz gelecek. Geliri düşecek. Aile için sorunlar başlayacak.
Postacılar ihtarname göndericek. Kapıya yazı yapıştıracak & komşular görecek. Kendisi umursamasa dahi evliyse eşi umursayacak. Aile için huzuru kaçıyor olacak.
tüm bunlara rağmen aile ici huzuru bozulmasın iye ödeme gücü varsa öder mi orası mechul.