wmaraci reklam

3. Köprü Ormanlarımıza Yapılan Büyük Bir Saldırıdır. Rant Kapısıdır

36 Mesajlar 3.774 Okunma
smmexpress

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)

creed74 adlı üyeden alıntı

Kanımca tepkiler köprü yapılmasına falan değil (genel anlamda söylüyorum), asıl tepkiler maliyet hesaplarına. Örneğin siz bu forumda 450 liraya wordpress kurulumu yaptırırmısınız? Unutulmaması gereken asıl şey köprü vs.. için de ödenen paranın vatandaşın cebinden çıktığıdır. Tüm vatandaşlar bir şekilde etkileniyor, iş yerim yok vergi vermiyorum demek kurtuluş değil, tükettiğiniz her üründe vergi var. Ve dolaylı yoldan herkesi etkiliyor.

Japonyaya gitmiş biri olarak söylüyorum, aramızda yüz yıl fark var emin olabilirsiniz. Bir tane metro görmedim, tüm ulaşım yer üstünden sağlanıyor. Üstelik bizden kat kat zenginler. Fakat yer üstü ulaşım hem daha güvenli, hem daha az maliyetli. Yap işlet devret modeliyle yapılan bişi olduğunu da sanmıyorum, bir köprü yaptırmak için yapan şirkete günlük dolar bazında geçiş garantisi vermek ne kadar doğru bir yaklaşım. Örneğin desek ki, İstanbul'un 3. bir köprüye ihtiyacı var, ihale açacağız, bir şirket yapsın, geçiş ücretini de devlet olarak biz belirleyeceğiz, şirket tüm maliyeti üstlenip yapsa, para kazansa, vergisini de verse sizce daha mantıklı değil mi (bu kendi fikrim değil, japonya da bu şekilde, tren vs.. özel işletme)..

Aynen hocam azımdan aldınız lafı. Biz yaptık diyor adam elini bile oynatmıyor. Kendi mühendisini çalıştırtmıyor. Veriyor firmaya gelip yapıyor. Bide biz yaptık diyor.
hsynterkr

kişi bu mesajı beğendi.

cagdaskorkmaz.com.tr
wmaraci
reklam

AsosyalAdam AsosyalAdam Makale-SEO-Tanıtım Yazısı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek SEO - Tanıtım - Backlink
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 658
  • Beğeniler 40 / 114
  • Ticaret 39, (%100)

creed74 adlı üyeden alıntı

Kanımca tepkiler köprü yapılmasına falan değil (genel anlamda söylüyorum), asıl tepkiler maliyet hesaplarına. Örneğin siz bu forumda 450 liraya wordpress kurulumu yaptırırmısınız? Unutulmaması gereken asıl şey köprü vs.. için de ödenen paranın vatandaşın cebinden çıktığıdır. Tüm vatandaşlar bir şekilde etkileniyor, iş yerim yok vergi vermiyorum demek kurtuluş değil, tükettiğiniz her üründe vergi var. Ve dolaylı yoldan herkesi etkiliyor.

Japonyaya gitmiş biri olarak söylüyorum, aramızda yüz yıl fark var emin olabilirsiniz. Bir tane metro görmedim, tüm ulaşım yer üstünden sağlanıyor. Üstelik bizden kat kat zenginler. Fakat yer üstü ulaşım hem daha güvenli, hem daha az maliyetli. Yap işlet devret modeliyle yapılan bişi olduğunu da sanmıyorum, bir köprü yaptırmak için yapan şirkete günlük dolar bazında geçiş garantisi vermek ne kadar doğru bir yaklaşım. Örneğin desek ki, İstanbul'un 3. bir köprüye ihtiyacı var, ihale açacağız, bir şirket yapsın, geçiş ücretini de devlet olarak biz belirleyeceğiz, şirket tüm maliyeti üstlenip yapsa, para kazansa, vergisini de verse sizce daha mantıklı değil mi (bu kendi fikrim değil, japonya da bu şekilde, tren vs.. özel işletme)..

dediğin şekilde olursa şirketler girmez şirketlerde oraya para kazanmak köprü yapıyor keşke dediğin gibi olabilse Türkiye için daha faydalı olur ama onlarda kendilerini güvene alıyor.

mustix mustix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** R**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 17 / 323
  • Ticaret 103, (%99)

AsosyalAdam adlı üyeden alıntı

Yazıyı okusaydın keşke biz İstanbul gibi nüfus birincisi trafik sorununda bir numara yarım saatlik yolun 2 saatte gidildiği şehirden bahsediyoruz ve bu köprü YAVUZ SULTAN SELİM KÖPRÜSÜ Osmangazi köprüsü değil o ayrı bir köprü ve ismir istanbul ulaşımınını kısaltma maksadı ile yapılmıştır onun zarar etmesi normal.

Ben okudum ama anlaşılan sen okumamışsın. "Normal" dediğin zararın "kaç milyon TL" olduğunu bir daha oku bence.

Ben farklı köprülerden bahsettiğimizi biliyorum. Yapılmamış köprünün zarar etmesinden bahsedemeyiz herhalde, değil mi? :) Osman gazi zarar ediyor ama yavuz selim köprüsü etmez mi diyorsun ? :D

• Üyelik 10.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 658
  • Beğeniler 40 / 114
  • Ticaret 39, (%100)

Korkmaz adlı üyeden alıntı

Aynen hocam azımdan aldınız lafı. Biz yaptık diyor adam elini bile oynatmıyor. Kendi mühendisini çalıştırtmıyor. Veriyor firmaya gelip yapıyor. Bide biz yaptık diyor.

madem öyle bundan önceki hükümetler neden yapmadı madem dediğin kadar kolaydı :D
Kanuni

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
AsosyalAdam Aslında geçmiş tarihleri bilseydin bu söylediklerimin hepsi vardı.
hsynterkr

kişi bu mesajı beğendi.

cagdaskorkmaz.com.tr

• Üyelik 10.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 658
  • Beğeniler 40 / 114
  • Ticaret 39, (%100)

mustix adlı üyeden alıntı

Ben okudum ama anlaşılan sen okumamışsın. "Normal" dediğin zararın "kaç milyon TL" olduğunu bir daha oku bence.

Kardeşim BBiz burda YAVUZ SULTAN ELİM KÖPRÜSÜNDEN bahsediyoruz sen köprüyü daha bilmiyosun gelmiş osmangazi köprüsünden bahsediyosun o köprü bambaşka bir köprü istanbul trafiği ile alakası yok yani kazanamaması normal biz yavuz sultan selim köprüsünden bahsediyoruz
Kanuni

kişi bu mesajı beğendi.

creed74 creed74 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** T**
  • Mesajlar 977
  • Beğeniler 33 / 388
  • Ticaret 45, (%100)

AsosyalAdam adlı üyeden alıntı

dediğin şekilde olursa şirketler girmez şirketlerde oraya para kazanmak köprü yapıyor keşke dediğin gibi olabilse Türkiye için daha faydalı olur ama onlarda kendilerini güvene alıyor.

Hah işte kardeşim asıl konuya geldik!.. Bir şirket eğer ülkede istikrar görüyorsa ve köprü için yer doğru planlandıysa kendini güvene almak için uğraşmaz direk ihaleye talip olur emin ol. Köprü yaptırmak zorunluysa o halde neden korkasınız kimse geçmez diye? Talep varsa neden yapmasın? O halde insan olarak düşünüyoruz acaba talep yeteri kadar yokmuydu diye..

Bu arada söyleyeyim, kusura bakmayın ama şirketlerin kendini güvene alıp almaması kendi sorunları, zerre kadar umurumda olmaz, ben ülkemi düşünürüm, milyon dolar peşinde olan şirketi değil. Devlet de benim vekilim olarak beni düşünmek zorunda, şirketi değil!..

mustix mustix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** R**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 17 / 323
  • Ticaret 103, (%99)
Yukarıya ekledim bir daha yazayım:

Ben farklı köprülerden bahsettiğimizi biliyorum. Yapılmamış köprünün zarar etmesinden bahsedemeyiz herhalde, değil mi? Osman gazi zarar ediyor ama yavuz selim köprüsü etmez mi diyorsun ?

metapak metapak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1052
  • Beğeniler 134 / 491
  • Ticaret 19, (%100)

mpolat adlı üyeden alıntı

kimisi ağaçları kesip kendine villa yapıyor, ona sesleri çıkmıyor ama ülkenin gelişmesi için, insana hizmet için havaalanı ve köprü yapılınca konuşmaya başlıyorlar. ki kesilen ağaçtan kat be kat fazlası dikiyorlar.

Sizin hizmet diye bahsettiğiniz şey bu değil hocam :) Gereksiz yere ağaçlar kesilip villa yapılırsa da sesimiz çıkıyor, dağ başına kimsenin olmadığı yere cami yapılırsada sesimiz çıkıyor. Havaalanı güzel bir hizmet kimse bir şey diyemez.
Buyrun izlemenizi tavsiye ederim belki hizmete bakış açınız değişir.

Senide konuya ekliyorum :) AsosyalAdam

• Üyelik 10.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 658
  • Beğeniler 40 / 114
  • Ticaret 39, (%100)
Yok neymiş sanki ceplerinden para çıkıyomu bizmi yapıyoruz ağaçlar kesiliyor bu ağaçlar bu hükümetten öncede kesiliyordu ve hala muhalefetin belediyelerinde de kesiliyor fakat onu görmezden geliyosunuz çünkü olaylara at gözlüğü ile bakıyorsunuz madem ceplerinden para çıkmıyor elleri ceplerinde iş veriyolar birileri yapıyor neden diğer hükümetler yapmadı madem o kadar kolaydı.

Mevzu ne ağaç ne köprü siz ve sizin gibiler ülkenin son dönemde geliştiğini kabullenemiyor ve çekemiyorsunuz istediğiniz kadar bağırın yazın değişen birşey olmayacak bu gelişmeler yapılacak sizde helal olsun demeyecek kadar vatansever olacaksınız.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al