wmaraci reklam
lidertakipci

Sıralama Değişiklikleri

8 Mesajlar 1.762 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

makinabizde makinabizde Mekaniğe Açılan Pencere Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Site yöneticisi
  • Mesajlar 39
  • Beğeniler 3 / 9
  • Ticaret 5, (%100)
Arkadaşlar anahtar kelimemde (elektrik motoru) sitem 1. 2. sayfa arasında gidip gelirken son 3-4 gündür ilk 100'de bile çıkmıyorum ana sayfa olarak. Sadece baya gerilerde bir alt sayfam çıkıyor. Sorun ne olabilir?

30-04-2012
Arkadaşlar web yönetici araçları kısmında şimdi fark ettiğim durum buna sebeb olmuşmudur acaba? domaini bizde olan fakat kapalı olan makinebizde.com adresinden asıl sitemiz makinabizde.com'a 7500 civarında bir bağlantı gözüküyor. Acaba bu neden olmuştur ve yaşadığım bu düşüşün bunla bir ilgisi olabilirmi? bu konuda ne yapabilirim?

Teşekkür ederim.

Mekaniğe Açılan Pencere
wmaraci
reklam

karaperde karaperde Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Hemşir
  • Mesajlar 185
  • Beğeniler 20 / 37
  • Ticaret 0, (%0)
Sıralama sürekli değişiyor sanırım güncel tuttukça siteyi üsttesin , mesela bn hd film izle kelimesinde bazen ilk bazen sonlarda oluyorum , siteyi güncel tuttukca artıyor sanırım ilk sayfalara cıkıyon şu son 1-2haftadır güncel tutuyorum ve suan hd film izle kelimesinde ilk sayfadayım

msa52 msa52 Web Tasarım Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 25.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Tasarım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 917
  • Beğeniler 142 / 175
  • Ticaret 40, (%100)
Rakiplerde boş durmayıp çalışıyor olabilir sabit durması gibi birşey söz konusu değil

-Bura komple benim.

• Üyelik 25.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Site yöneticisi
  • Mesajlar 39
  • Beğeniler 3 / 9
  • Ticaret 5, (%100)

msa52 adlı üyeden alıntı

Rakiplerde boş durmayıp çalışıyor olabilir sabit durması gibi birşey söz konusu değil

Hocam sattığımız ürün bazında zaten fazla rakip yok ve e-ticaret sitesi olduğumuz için bizim için içerik ürün ekleme ve ürün açıklama, etiket kısmı vs. olmalı diye düşünüyorum. Bu bağlamda son 4 ayda 1000'in üzerinde ürün girişi yaptım. Ürünlere olldukça özgün açıklamalar ekliyorum ve uygun alt etiketler ekliyorum. Örneğin elektrik motoru yazınca ben ilk sayfada iken şu anda ilk 100'de yokum fakat benle aynı içerikli bir site aylardır 2. 3. sırada fakat o sitenin sayfasında girince yazan fiyatlar en son 2009 tarihinde güncellenmiştir yazısı google ile ilgili bildiğimiz bütün yargıları yıkıyor. Nerede güncellik ve özgünlük.

Mekaniğe Açılan Pencere
wmaraci
wmaraci

mobdizayn mobdizayn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek mobilya ve dekorasyon mağazacılık
  • Mesajlar 84
  • Beğeniler 18 / 9
  • Ticaret 1, (%100)

makinabizde adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar anahtar kelimemde (elektrik motoru) sitem 1. 2. sayfa arasında gidip gelirken son 3-4 gündür ilk 100'de bile çıkmıyorum ana sayfa olarak. Sadece baya gerilerde bir alt sayfam çıkıyor. Sorun ne olabilir?

Hocam google hesabın açııken bakınca web siten hep yükseklerde luyor ondan olabilir, kapatınca doğal sırana düşüyorsundur

Ev Dekorasyonu

• Üyelik 25.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Site yöneticisi
  • Mesajlar 39
  • Beğeniler 3 / 9
  • Ticaret 5, (%100)

mobdizayn adlı üyeden alıntı

Hocam google hesabın açııken bakınca web siten hep yükseklerde luyor ondan olabilir, kapatınca doğal sırana düşüyorsundur

Kontrolü google'dan yaparken gizli pencereden yapıyorum. Bu verdiğim verilere ise wmaraci araçlarından ulaştığım değerler.

Mekaniğe Açılan Pencere

MehmetAliATLI MehmetAliATLI WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 759
  • Beğeniler 161 / 84
  • Ticaret 9, (%100)
Dün google kendi blogunda açıkladı

http://googlewebmastercentral.blogspot.com/2012/04/another-step-to-reward-high-quality.html

Kısaca

Spam benzeri, alakasız ve çok link çıkışı olan makaleleri bulunan siteler etkilenecek. Yukarıdaki linkte hangi sitelerin etkileneceği örnekleriyle bulabilirsiniz.

Arama sonuçlarının %3'ü etkilendi

Over-optimizasyon (aşırı) yana siteler etkilendi

Yazırlarda keyword density (hedeflenen kelime yoğunluğu) fazla olan siteler etkilendi

Spam sayılar sitelerden, blog yorumlarından gelen linkleri olanlar etkilendi

Dupliacate (koplaya yapıştır) içerikli siteler etkilendi

Re-write siteler etilendi. Artık google eşanlamlıları ayırt eden algoritması ile benzer içerikleri belirliyor.

Ve tabii her büyük güncellemede olduğu gibi bunların hiçbirini yapmayan bazı sitelerde etkilendi.

Aşağıda -ingilizce olarak- tartışmaları ve blog yazılarını bulabilirsiniz.

http://searchengineland.com/google-launches-update-targeting-webspam-in-search-results-119295

http://jlforums.com/search-engine-optimization/major-google-update-(april-24th)/15/?PHPSESSID=55e8b25bb8d6557ca18dd9e7f9f8a86f

Hayırlısı olsun.

***.net'den alıntıdır.

Üstte de yazdığı gibi google bunu yapmış ve yapacakda.
brk

kişi bu mesajı beğendi.

🔒 http://mcmyazilim.com

• Üyelik 25.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Site yöneticisi
  • Mesajlar 39
  • Beğeniler 3 / 9
  • Ticaret 5, (%100)
Arkadaşlar web yönetici araçları kısmında şimdi fark ettiğim durum buna sebeb olmuşmudur acaba? domaini bizde olan fakat kapalı olan makinebizde.com adresinden asıl sitemiz makinabizde.com'a 7500 civarında bir bağlantı gözüküyor. Acaba bu neden olmuştur ve yaşadığım bu düşüşün bunla bir ilgisi olabilirmi? bu konuda ne yapabilirim?

Mekaniğe Açılan Pencere
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al