freelance iş ilanları

Sizce en iyi kargo şirketi?

33 Mesajlar 4.461 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Fiyat uygunluğu bakımından Sürat Kargo.

En iyi hizmet bakımından Ups her zaman kalitelidir.
Ancak pahalı ve her yerde şubeleri yoktur.

Aras ve yurtiçi marka olduklarını iddia edip fiyat konusunda abartılıdırlar
bence diğerlerine göre.

Hemen hemen tüm kargo firmalarında problem yaşanmaktadır,
x firmanın a şubesi iyi iken, c şubesi sorunludur mesela.
Dolayısı ile hangisinde daha az şikayet var diye kıyaslama yapamazsınız.

Sürat Kargo kapıda ödeme için ek ücret almaz mesela, bir avantajdır ve
gerçekten hızlı çalışırlar.
Benim siparişlerimi genelde öğleden sonra getiren diğer kargo firmalarına göre Sürat hep sabahları getirmesiyle beni çileden çıkarmakta çünkü genelde uyuyor oluyorum:)

Mng eskiden iyiydi, çok çalışırdık ama artık kesinlikle mng kargo ile çalışan yere sipariş vermiyorum. Uzun zamandır çok bozdular.

Adreste bulunamayan kişilere ikinci kez getirme hizmeti hemen hepsinde var iken mng de yok mesela. Var derler ama yalan maalesef.

Ptt ise kargo teslimatında maalesef diğerlerine göre en gaddarıdır.
Gönderilen ürünlerin en fazla darbe almasıyla meşhurdur.

Yani uzun bir eleme süreci olacak sizin için, kolay gelsin.

İyi forumlar herkese.

wmaraci
reklam

telatabi telatabi istalya.com Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Social Media & Web Solutions
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 683
  • Beğeniler 282 / 122
  • Ticaret 19, (%100)

luxfm adlı üyeden alıntı

Hocam pendikte awacell bilişim vardı orayı yönetiyodum ben aras kargo ile çalışmıştık önermem hocam ilgi sıfır diyebilirim gelip almıyorlar da illa sen götürücen aras dışında biri ile çalışmanı öneririm.

telatabi pendik merkez kitapevinin karşısındaydı kapandı tabi.

>>Hediye ve dekorasyon ticareti yapacağız internetten. Pendik'ten birisinin görüşünü almak çok iyi benim için. Teşekkür ederim bilgi için. Ekşi sözlük ve Uludağ Sözlük Mng Kargo yorumlarına bakınca MNG kargodan çok şikayet var ama buradaki arkadaşların çoğu mng demiş. Aklım karışmadı değil ama bende yaptığım testlerde mng kaliteli gördüm. MNG hakkında yapılan şikayetlerin çoğu "evde yoktunuz teslim edemedik" diyip müşteriye yalan atmalarıymış. Göreceğiz. Ha bu arada gelen teklifler arasında en ucuz teklifi MNG verdi, ona da ucuz denirse 7 tl+KDV , sanırım adresimin biraz ters olması ve home office olması bunda etkili.

Ürünlerimiz kırılabilir olma özelliği olduğundan Yurtiçi Kargo sigorta yapmam dedi.
Üstüne 9 tl ürün başı kargo dedi.

Fiyat teklifi alırken sizce şubeye mi gideyim yoksa müşteri hizmetleri vasıtasıyla genel müdürlükten mi alayım. Genel müdürlük teklifleri hiç hoşuma gitmedi yüksek,
yurtiçi, mng, aras.

ahmetcem96 adlı üyeden alıntı

Kartalda yurt içi kargo güzel çalışıyor.

Kartal Yakacık'taki MNG hakkında bilginiz var mı, orasıyla çalışma ihtimalim var.

Egenet adlı üyeden alıntı

ptt kargoya sakın bulaşmayın , Bir ilden aras kargo ile 2 günde gelen ürün , ptt kargo ile 6 günde geldi. PTT kargodan kesin olarak uzak durmanızı öneririm

Üstat PTT kargo ile bireysel çok eşya gönderdim. Birçok kez kırık gitti. Orada veznedeki adama bir keresinde dedim ki "üstüne kırılabilir etiketi yapıştıralım". Adamın verdiği cevap "üzerine kırılabilir yazarsak daha sert taşır bizimkiler" :) Rezalet yani.

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Fiyat uygunluğu bakımından Sürat Kargo.

En iyi hizmet bakımından Ups her zaman kalitelidir.
Ancak pahalı ve her yerde şubeleri yoktur.

Aras ve yurtiçi marka olduklarını iddia edip fiyat konusunda abartılıdırlar
bence diğerlerine göre.

Hemen hemen tüm kargo firmalarında problem yaşanmaktadır,
x firmanın a şubesi iyi iken, c şubesi sorunludur mesela.
Dolayısı ile hangisinde daha az şikayet var diye kıyaslama yapamazsınız.

Sürat Kargo kapıda ödeme için ek ücret almaz mesela, bir avantajdır ve
gerçekten hızlı çalışırlar.
Benim siparişlerimi genelde öğleden sonra getiren diğer kargo firmalarına göre Sürat hep sabahları getirmesiyle beni çileden çıkarmakta çünkü genelde uyuyor oluyorum:)

Mng eskiden iyiydi, çok çalışırdık ama artık kesinlikle mng kargo ile çalışan yere sipariş vermiyorum. Uzun zamandır çok bozdular.

Adreste bulunamayan kişilere ikinci kez getirme hizmeti hemen hepsinde var iken mng de yok mesela. Var derler ama yalan maalesef.

Ptt ise kargo teslimatında maalesef diğerlerine göre en gaddarıdır.
Gönderilen ürünlerin en fazla darbe almasıyla meşhurdur.

Yani uzun bir eleme süreci olacak sizin için, kolay gelsin.

İyi forumlar herkese.

Yılmaz abi sana kesinlikle katılıyorum, şubeden şubeye değişiyor. Mesela ben MNG yi hep kaliteli bilirdim. ekşi sözlük ve uludağ sözlükte MNG yorumlarına baktım şok oldum. Gırla şikayet var. Ama buradaki arkadaşların çoğu MNG öneriyor. Bana da en iyi fiyatı şuan mng verdi ama daha anlaşmadık.
Burada bir arkadaş mantıklı birşey söylemiş aslında, 2 farklı kargo firmasıyla da anlaşılabilir.
Bir de birşey soracağım, sence müşteri hizmetlerinden mi yoksa gidip şubeden mi teklif almalı. Müşteri hizmetleri yüksek teklif verdi.

TNT ilk defa duydum, bomba ismi

>>>Yorum yazan herkese teşekkürler, yorumlarınıza devam ederseniz güzel olur fikir açısından. Bizden aylar sonra gelen arkadaşlarda istifade eder.
Yaklaşık 3 ahftadır kargo firması arıyorum, aralarında iyi fiyat veren MNG oldu ancak ekşi sözlük ve uludağ sözlük yorumlarını okuyunca tereddüt geçirdim. Ama bir kargo firmasını değerlendirirken "SON 1 YIL" içindeki faaliyetleriyle değerlendirmek lazım. Bazen revizyona gidip kaliteyi arttırabiliyorlar.
Hediyelik eşya işindeyiz.
Benim bireysel gönderi yorumlarım
->Aras Kargo ürün gönderdim kırıldı ürünü çok iyi paketleyememiştik.
->PTT Kargo ürün gönderdim kırıldı ürün iyi paketti.
->MNG kargo ürünüm sağlam gitti ama ürünü iyi paketlemiştik.

Emreby Emreby Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Editör
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 761
  • Beğeniler 148 / 150
  • Ticaret 33, (%94)
UPS ve MNG. 100 metre ilerde yurtiçi kargo şubesi var evimi bulamamışlar :)
telatabi

kişi bu mesajı beğendi.

ahmetcem96 ahmetcem96 www.ahmetcemaktas.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1618
  • Beğeniler 86 / 382
  • Ticaret 75, (%100)
hocam mng kargo ile 3 defa çalıştım üçünde de eve gelmedi kargo evde olmama rağmen. gidip ben aldım şubeden.
telatabi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Müşteri hizmetleri fiyatı uygun vermez, şube ise fiyat vermek için günlerce bekletir:)
Şansınızı deneyeceksiniz ne diyeyim:))

Dediğim gibi, mng eskiden iyi idi:)

Sürat kredili kargo sitesi var, oradan fiyatlara ulaşabilirsiniz mesela.
Ben gelişmekte olduklarını düşünüyorum, şahsi kanaatimdir tabii ki.

Yurtiçi mesela, çalışan personel daha ılımlıdır, belki hep bana öylesi denk
gelmiştir bilemiyorum.

Aras prensipte bir numaradır, kapanış saatini asla kaçırmazlar:)

Bir dönem ups ile çalıştım, hiç sorun yaşamadım açıkçası.
Ama bazı bölgelere şubeleri olmadığı için sadece randevu ile teslimat yapıyorlar
mesela. Onun haricinde bir sıkıntıları yok fiyat yüksek oluşu dışında. Ama personel oldukça iyidir, kırma dökme vs olmaz.

Hayırlısı olsun.
telatabi

kişi bu mesajı beğendi.

fortehk fortehk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek satış
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 320
  • Beğeniler 75 / 118
  • Ticaret 0, (%0)
2 Sene kadar Aras kargo firmasında görevli olarak çalıştım. Hepsi birbirinin laciverti size önerebileceğim bir kargo firması maalesef yok. Hepsi para odaklı süslü ama içi boş hizmetlerle dolu. Anlaşmalara gelirsek aynı hizmeti alan A firması ile B firması arasında uçurum olabiliyor. Dediği gibi hizmet aşamasında hepsi sorumsuz bu yüzden kaliteye takılmayın, hepsinden ayrı ayrı fiyat teklifi alın. Şubelerin %80'i acente olarak çalıştığı için iki şube arasında bile tekliflerde uçurum oluyor. Şubede ki personel ilgilenmezse bölgenize bakan genel müdürlüğü telefonunu ısrarla isteyin (444 olan değil).
Eğer kalite şart diyorsanız yurt dışı bazlı firmaları tercih ediniz dhl, ups kargo gibi.

Not: Türk kargo firmalarının kalitesiz olmalarında ki en büyük sebep. üç kuruş maaşla 20 saat mesaisiz insan çalıştırmaları neymiş efendim esnek çalışma saatiymiş. Bu süre olabildiğince ileri esnediğinden bu sebeple ki asıl işi yapan mavi yaka personel hiç bir zaman yeni anlaşma istemez, sizle ilgilenmez ve anlaşılmayacak rakamlar sunabilir, haklı olarak. :) Anlaştığınız da da o kargolarınız yerde gökte uçar kimsenin umurun da olmaz.
telatabi

kişi bu mesajı beğendi.

dursunyilmaz dursunyilmaz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek UI Designer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** Y**
  • Mesajlar 242
  • Beğeniler 24 / 128
  • Ticaret 3, (%100)
Yurtiçi bölgelere göre değişiyor, MNG diğerlerine nispeten daha iyi, çalışanlarını seviyorum..
Bana göre:
MNG > Yurtiçi > PTT > Aras :)
telatabi

kişi bu mesajı beğendi.

adm34 adm34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi / Fotoğra
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 518
  • Beğeniler 338 / 208
  • Ticaret 2, (%100)
benimde bu konuda merak ettiklerim var yeni bir e ticaret sitesi için sizce en uygun hangisi olur? gönderim çok fazla olmayacak şimdilik aydan belki maksimum 10-20 gönderi olur fakat reklamlar ve tanıtımlarla 1 sene içinde bu rakamı daha fazlalaştırabilirim. kapıda ödeme seçenekleri ve uygun fiyatlarıyla hangisini önerirsiniz? kapıda ödeme aslında şart değil onu daha çok instagram sayfası için düşünüyorum. sürat kargonun kredili kargo larını tavsiye edermisiniz.?

KaanYilmazz KaanYilmazz Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 383
  • Beğeniler 178 / 103
  • Ticaret 0, (%0)
MNG Tabi ki de.

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)
Kargo firmalarıyla sorun yaşamamak mümkün değil ancak en az sorunu yaşayıp en çok memnun olduğum firma MNG. Tavsiye ederim.
telatabi

kişi bu mesajı beğendi.

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.
wmaraci
Konuyu toplam 9 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 9 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al