wmaraci reklam

Venezuela halkından türk vatandaşlarına referandum uyarısı

94 Mesajlar 8.586 Okunma
smmexpress

umuterdal umuterdal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek SEO & Web Dev.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad U** İ**
  • Mesajlar 369
  • Beğeniler 41 / 128
  • Ticaret 8, (%100)
Değişiklik için getirilen Madde 10dan aynen aktarıyorum

Cumhurbaşkanı yardımcıları ve bakanlar, görevleriyle ilgili olmayan suçlarda yasama dokunulmazlığına ilişkin hükümlerden yararlanır. Bakanlıkların kurulması, kaldırılması, görevleri ve yetkileri, teşkilat yapısı ile merkez ve taşra teşkilatlarının kurulması Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle düzenlenir.

Değil cumhurbaşkanı, yardımcıları ve bakanlar içinde her türlü suç için dokunulmazlık geliyor. Nasıl yargılansın ?

wmaraci
reklam

mustix mustix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** R**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 17 / 323
  • Ticaret 103, (%99)
masteyen Erken seçim kararlarının hiçbirini halk almadı. Kendini kandırma bence. Hükumet istemez ise, hiç kimse hükumeti erken seçime götüremez, hele bu teklif edilen taslakta imkansız.

18 yaşında seçilme mevzusu teklifteki saçma işlerden biri. 18 yaşında biri nasıl bir bilgi birikime sahip olacak, nasıl bir tecrübe birikimine sahip olacak, nasıl bir yaşanmışlığı olacak da mecliste söz sahibi olacak ve memlekete katkı sağlayacak? Eğitim sistemi bitik bir ülkeden, özel seçilmiş öğrencilerin okuduğunu anlamadığı kanıtlanmış bir milletten bahsediyoruz. Kocaman adamların birbirine girip tekme tokat kavga ettiği ortamda, 18 yaşında delikanlıların neler yapabileceğini tahmin edebiliyor musun en basitinden ?

Benim son sözüm bu teklifin kabul edilebilir bir yanı yoktur. Klasik cümleyle, bu teklifi anam, babam, kardeşim getirse kabul etmem (nokta)

eneskamis eneskamis WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisliği Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 921
  • Beğeniler 42 / 246
  • Ticaret 27, (%96)
mustix 18 yaşındaki birey seçebilecek kapasiteye sahip ama seçilecek kapasiteye sahip değil mi diyorsun?

eneskamis.com

• Üyelik 20.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek SEO & Web Dev.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad U** İ**
  • Mesajlar 369
  • Beğeniler 41 / 128
  • Ticaret 8, (%100)
Sevgili masteyen ben 18 yaşında seçilme değişikliğine karşı değilim. Ancak gerçekçi olalım. Milletvekili listesine girebilmek için partilere bir ev parası vermek gerekiyor. Göstermelik 2 3 kişiyi 18 19 yaşında milletvekili yapılacak. Bu parayı ortahalli veya düşük bütçeli insanlar karşılayamaz. 18 yaşında milletvekili olunacaksa sadece zenginin çocuğu milletvekili olacak. Askerlikten muaf olacak 20 bin lira maaş alacak. Bu adaletsizliktir. Ha bu yasa gelir partilerde ön seçim yapılır tamam. Ancak Türkiyede ön seçim yapan tek parti Cumhuriyet Halk Partisidir. Diğer tüm partilerde milletvekillerini parti başkanı belirler.
barisdogaan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

mustix mustix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** R**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 17 / 323
  • Ticaret 103, (%99)
masteyen Aynen öyle diyorum. Seçmek için gerekli vasıflar ile seçilmek için gerekli vasıflar arasında dünyalar kadar fark vardır. Ama bizde beyin olarak 18 yaşına girememişler de seçiliyor orası ayrı tabi.

• Üyelik 20.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek SEO & Web Dev.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad U** İ**
  • Mesajlar 369
  • Beğeniler 41 / 128
  • Ticaret 8, (%100)
Sevgili mustix biraz daha yumuşak bir dil kullansak daha doğru olmaz mı ? Hep beraber istişare ediyoruz. Tatlı dille bu konuyu tartışalım lütfen. Bu şekilde konuşursak karşımızdaki insanlara anlatmak istediklerimizi anlatabiliriz.
EkipNetwork

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 04.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 921
  • Beğeniler 42 / 246
  • Ticaret 27, (%96)
Ben şahsen katılmıyorum dediğinize, Türk gençlerinde mecliste şuanda bulunan birçok kişiden daha yetkin ve vasfı yüksek gençler bulunuyor. Gerçekçi olalım dediniz evet çevremizde birçok vasıfsız genç bulunduğu gibi yaşına rağmen çok daha yetkin gençler var.
Bu para mevzusu bugün Erdoğan'a da soruldu, oda "Bu ücretleri partiler belirlerler, gerekirse bu ücreti ödeyemeyecek birisi için eğer o kişi gerçekten vasıflı birisiyse almayabilir (engelli m.v olduğu gibi) ya da derki gir eğer seçilirsen ücreti taksitle ödersin, bunlar engel olarak görülmemesi gerekiyor aşılacak çok yol bulunur gibisinden şeyler söyledi." Ayrıca ben en son bir partinin seçim ücretinin yaklaşık 5 bin tl gibi bir ücret olduğunu hatırlıyorum. Bu da açıkçası telefona 3 bin lira veren bireyler için abartı değil. Ki dediğim gibi eğer gerçekten ödeyecek durum yok ama vasıf bulunuyorsa o kişiye yardım yapılır.
Bu konuda kesinlikle sana katılıyorum. M.v ücretlerine bende karşıyım kesinlikle bu konuda çalışma yapılmalı bir m.v en fazla asgari ücretin 2 3 katı ücret almalı daha üstü bir ücret ödenmemelidir. Zaten m.v'leri birçok konuda devleti sömürüyorlar.

Genç kişi teknolojiyi daha iyi kullanır, bilgiye daha hızlı ulaşır, daha dinamiktir, daha fazla çalışabilir. Bir mv. görüşme sırasında uyuyakalırken o çok daha dikkatli şekilde görüşmeye devam edebilir.
Hani 18 yaşında bir gencin m.v olması bence çok doğaldır ben Türk gençlerine güveniyorum.

eneskamis.com

• Üyelik 20.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek SEO & Web Dev.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad U** İ**
  • Mesajlar 369
  • Beğeniler 41 / 128
  • Ticaret 8, (%100)
Değil kardeşim o konuda ciddiyim. İyi araştır. Milletvekili listelerine yazılmak için ciddi paralar istiyorlar. Neyse dostlar güzel sohbetti iyi geceler herkese umarım ülkemiz için hayırlısı olur ..

• Üyelik 04.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 921
  • Beğeniler 42 / 246
  • Ticaret 27, (%96)
üslup benim için gerçekten bana karşı yapıldığında önemli değildir. Ancak siz fikrinizi savunurken dediğim gibi yanlış şekilde bir sert çıkış yaptığınızda bazı kişiler size karşı hani tabiri caizse gıcık olduğundan sizin fikrinize ön yargısı artacaktır. Bu yüzden evet veya hayır olsun kim ne fikri savunuyorsa onu daha uygun ve en kabul ettirici biçimde sunmalı diye düşünüyorum. Yoksa siz o düşünceye faydadan çok zarar verirsiniz.

eneskamis.com

• Üyelik 04.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 921
  • Beğeniler 42 / 246
  • Ticaret 27, (%96)
umuterdal Hocam ben gidip şahsi olarak bir partiye başvurmadım hani 1. ağızdan ücret duymadım o yüzden kesin konuşamam ancak ben mesela KAYNAK referans alarak baktım o yüzden o fiyatı söyledim.

Ayrıca ben teşekkür ederim hocam iyi geceler dilerim.

eneskamis.com
wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al