wmaraci reklam
lidertakipci

Venezuela halkından türk vatandaşlarına referandum uyarısı

94 Mesajlar 8.282 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

umuterdal umuterdal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek SEO & Web Dev.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad U** İ**
  • Mesajlar 369
  • Beğeniler 41 / 128
  • Ticaret 8, (%100)
Hangi sonuç çıkarsa çıksın ülkemiz için en iyisi neyse o olsun diyorum. Ancak umarım hayırlısı (ironili) olur kardeşim. Bakalım hepimiz kullanacaz oyumuzu. Ancak oylar atılana kadar hiçbir şey kesin değildir. Borsayla onla bunla olacak iş değil. Halkımız karar vericek.

wmaraci
reklam

Ejder Ejder Etraf.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 11.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Stajyer (Köle)
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 521
  • Beğeniler 80 / 145
  • Ticaret 4, (%100)
Türkiye Cumhuriyeti vs. Venezuela hmmm...
Kanuni

kişi bu mesajı beğendi.

Hep o dini mesajları 15 kişiye göndermedim diye bu haldeyim..

• Üyelik 20.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek SEO & Web Dev.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad U** İ**
  • Mesajlar 369
  • Beğeniler 41 / 128
  • Ticaret 8, (%100)
Adamlar diyor ki bizede ilk gelen iyiydi. Ancak ondan sonra gelen ülkeyi batırdı diyor. Sistemin tehlikesini anlatıyor. Bugün gelen iyi yönetir. Ondan sonra gelen bizi bu durumlara sokarsa ne yapacağız işte o yüzden endişeliyim.

AhmetA AhmetA Türkçü Kullanıcı
  • Üyelik 15.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 51
  • Beğeniler 38 / 33
  • Ticaret 0, (%0)
Bugüne kadar hiçbir zaman desteklemedim hükümeti, desteklemem de. Yıllarca gerçeklerin üstünü süsleyerek kapatmalarından da nefret ettim. Hizmetkar, hizmet verenleri de gördük, darbeyi babam yaptı tabi.

ahmetacikgoz.com.tr | KtyProject
wmaraci
wmaraci

Golsime Golsime Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Takılıyo
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad G** A**
  • Mesajlar 506
  • Beğeniler 206 / 195
  • Ticaret 26, (%96)
Kibar kibar tartışmıssınızya ona üzüldüm beyler unutmayın Hayır çıkarsa aynı şekilde akp yarı-diktatörlüğü devam edecek ama evet çıkarsa belkide 5 yıl sonra bu evetcilere laf anlatmaya çalışan Hayırcıların alayın asacaklar. Olmaz demeyin zamanında gencecik fidanları asanlarla aynı zihniyete sahip bu adamlar.
webteoneno

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 20.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek SEO & Web Dev.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad U** İ**
  • Mesajlar 369
  • Beğeniler 41 / 128
  • Ticaret 8, (%100)
Kardeşim tabiki kibar kibar tartışıcaz herkes gibi niye insanlar birbirine küfretsin ne gerek var. Bu bir referandum. Parti meselesi değil. Kişi meselesi değil. Evet çıksın isteyenler bunu anlatamadıkları için olayı kişilere partilere indirgemeye çalışıyorlar. Bizler akıllıca düşünüp iyice aklımızda tartıp maddelere göre karar vermeliyiz. O bunu demiş şu bunu demiş önemli değil. Benim gördüğüm bu sistem yanlış çok yanlış denge denetleme fren mekanizması yok. Bir gelen iyi yönetir sonra gelen isterse bu yetkilerle canımıza okur. Memleketi parça parça eder. Bir lokma ekmeğe muhtaç eder. Çekincemiz budur.
EkipNetwork

kişi bu mesajı beğendi.

mustix mustix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** R**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 17 / 323
  • Ticaret 103, (%99)
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Şükrü Karatepe; “Uygularız 3 sene 5 sene, baktık olmuyor, toplanır parlamento tekrar değiştirir”.

Sayın başdanışmanın bile kendi hazırladıkları tasarıya kesin bir inancı yok. Ama meydanlarda ne anlatılıyor? Sistem değişecek, Türkiye Cennet olacak. Hatta bazıları dünyayı dize getirecek. Deneme yanılma ile ülke yönetiyoruz.
EkipNetwork AhmetA webteoneno

kişi bu mesajı beğendi.

darkthepro darkthepro WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)
Dünyadaki çoğu fakir ve sömürüye uğrayan yada zor duruma düşen tüm devletler tek adamcılık sistemi ile yönetiliyor çünkü diktatörü bul bütün devleti ele geçir çok kolay iş

Kanuni Kanuni WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 09.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Müh
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 767
  • Beğeniler 242 / 241
  • Ticaret 12, (%100)
Referanduma Hayır diyenler, var olan sistemin değişmesini istemiyorlar. Güney Kore de cumhurbaşkanlığı makamını değiştirdi. Başkanlık sistemine yakın bir şey yaptılar. O zamandan beri çok daha hızlı büyüyorlar.

Biz diyoruz ki "Yürütme bir yerde, yasama bir yerde olsun. Yargı tarafsız olsun." Siz diyorsunuz ki "Hepsi bir yerde olmaya devam etsin. Bürokrasi aynı şekilde ağır işlesin. Yasalar 3 aya anca çıksın.". Cumhuriyet kurulduğundan beri ilk defa böyle bir sistem teklif edildi. Geri çevirirsek belki de bir daha gelmeyecek.
Bu fırsatı kaçırmamak için #EVET.
ufukozdemir

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 20.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek SEO & Web Dev.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad U** İ**
  • Mesajlar 369
  • Beğeniler 41 / 128
  • Ticaret 8, (%100)
Madde 146 değişiklikler

Cumhurbaşkanı; üç üyeyi Yargıtay, iki üyeyi Danıştay genel kurullarınca kendi başkan ve üyeleri arasından her boş yer için gösterecekleri üçer aday içinden; en az ikisi hukukçu olmak üzere üç üyeyi Yükseköğretim Kurulunun kendi üyesi olmayan yükseköğretim kurumlarının hukuk, iktisat ve siyasal bilimler dallarında görev yapan öğretim üyeleri arasından göstereceği üçer aday içinden; dört üyeyi üst kademe yöneticileri, serbest avukatlar, birinci sınıf hâkim ve savcılar ile en az beş yıl raportörlük yapmış Anayasa Mahkemesi raportörleri arasından seçer.

Yani diyor ki

Yargının en üst mertebesi olan anayasa mahkemesinin 15 üyesinin 12sini cumhurbaşkanı seçer. Kendi seçtiği kişiler kendini mi yargılayacak. Böyle bir sistemde yargı nasıl tarafsız olur ?

ek : cumhurbaşkanı partili oluyor bu değişiklikle. Şu anda cumhurbaşkanı tarafsız olmak zorunda. Eğer partili olursa seçtiği anayasa mahkemesi üyeleri partiye yakın isimler olur ki bu da parti devletine dönüşür. Bunun olmasını istemediğim için cumhurbaşkanımızın hepimizi temsil eden tarafsız bir cumhurbaşkanı olması için benim son sözüm #HAYIR
EkipNetwork

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al