wmaraci reklam

Dofollow Ve Nofollow Baclink Terimlerini Kısaca Açıklayabilir misiniz?

14 Mesajlar 1.127 Okunma
wmaraci reklam

Makalepaneli Makalepaneli I Love Yandex Money Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Editör, Programci
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 777
  • Beğeniler 96 / 355
  • Ticaret 91, (%98)
Birçok internet sitesinden okudum ancak bana göre çok terimsel bir şekilde anlatıldığı için çok fazla bir şey anlamadım. Sitemin ana anahtar kelimesi için bazı forum ve sözlük sitelerinden kelimeye link çıkışı aldım.(Donanımhaber, puiv vs.) Bunu herhangi bir kod kullanarak değil doğrudan sitelerin link ekleme bölümünden yaptım.

Anladığım kadarı ile ben Nofollow link almış oluyorum. Birçok sitede bu backlinkler işe yaramaz denmiş ancak faydasını gördüm ve şu an ikinci sıradayım.

Anlamadığım şey Dofollow Backlink. Diyelim ki bir siteden Dofollow link alacağım. Bunu nasıl alabilirim? Doğrudan siteye bir konu açıp www.siteadresi.com şeklinde sitemin adresini mi vermem gerekiyor. Bu konuda anlayacağım dilde bana yardımcı olur musunuz? Lütfen mümkün olduğu kadar Türkçe kelimelerle :)

I Love Yandex Money
wmaraci
reklam

ferzileyto ferzileyto Better Call Fevzi ! Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 188 / 420
  • Ticaret 12, (%100)
Başkasına ait bir siteden dofollow link alman için ya site sahibinin tanıdık olması lazım, ya da parayla satın alman lazım.

• Üyelik 15.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 777
  • Beğeniler 96 / 355
  • Ticaret 91, (%98)

ferzileyto adlı üyeden alıntı

Başkasına ait bir siteden dofollow link alman için ya site sahibinin tanıdık olması lazım, ya da parayla satın alman lazım.

Kendime ait sitelerden bahsettiğim siteye dofollow link nasıl vereceğim?

I Love Yandex Money

afazi afazi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 249
  • Beğeniler 91 / 36
  • Ticaret 21, (%100)
Seohocası'nın son açıklamalarına göre, ki bana göre de Nofollow link dofollow dan daha yararlı hale gelmeye başladı. Dofollow linki her site her platform vermez, ücretli satın alırsın, kiralarsın.

örn: tanıtım yazıları, footer linkler genelde dofollow çıkış yaparlar. Bazı siteler de nofollow satar bunları

wmaraci
wmaraci

Phantaso Phantaso İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Metin Yazarı & Editörü
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1906
  • Beğeniler 843 / 842
  • Ticaret 119, (%100)
Donanım haber tarzı forum siteleri tanıtımlar sırasında dofollow link çıkışı vermektedir. Eğer bir sitenin dofollow ya da nofollow link çıkışlarından hangisini sunduğunu öğrenmek istiyorsanız "sayfayı kaynağını görüntüle" bölümünden öğrenebilirsiniz. Dofollow da nofollow da yararlıdır. Aldığınız linklerin 3/1 nof olmasına dikkat ediniz. Sadece dof link almak da zararlıdır.

ferzileyto ferzileyto Better Call Fevzi ! Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 188 / 420
  • Ticaret 12, (%100)
Heryerde yazan herşeye inanmayın. Kendiniz test etme imkanınız varsa test edin.

• Üyelik 15.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 777
  • Beğeniler 96 / 355
  • Ticaret 91, (%98)
Dofollov link nasıl acağım istediğim cevabı alamadım :)

I Love Yandex Money

Fatihaydin Fatihaydin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Kalite
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 510
  • Beğeniler 125 / 144
  • Ticaret 1, (%100)
Dofollow link karşı siteden aldığınız backlink şeklidir.Mesela sizin sitenizin linkini kendi siteme eklediğimde benden dofollow link almış olursunuz.Sizi böylelikle referans göstermiş,kefil olmuş olurum.
Nofollow link farklı sitelerde link içerisine nofollow etiketi eklenerek verilen link şeklidir.Ben bu siteyi size öneriyorum ama bu siteye kefil değilim anlamına gelir.

Dofollow link almak için sitenizin linkini paravan bloglar açarak içerisinde geçirdiğiniz takdirde dofollow link almış olursunuz.Forumlar içerisinde site tanıtımı yaparken sitenizin linkini yazarak dofollow link almış olursunuz.Farklı sitelerle konuşarak sitenizin linkinin site içerisinde geçmesi size dofollow link kazandırır.
Mesela bazı sitelerin yorum kısımlarında websiteniz yazar oraya sitemizi yazarak yorum yaptığımızda ise nofollow link almış oluruz.Nofollow link almak zararlı da değildir.Her alınan link sonrasında Google örümcekleri siteyi ziyaret eder ve sitenizi tekrardan inceletmiş olursunuz.
Saygılarımla
Makalepaneli

kişi bu mesajı beğendi.

notumundunyasi notumundunyasi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Elektrik Elektronik Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 351
  • Beğeniler 97 / 69
  • Ticaret 0, (%0)
DoFollow Link, basit anlamda Google’a tavsiye ettiğimiz link olarak açıklayabiliriz.

İkinci olarak NoFollow Link Nedir? bunuda açıklayalım. Aslında bu DoFollow Linkin tam tersidir. Yani bağlantılarına güvenmediğiniz veya sadece alıntı yapmak istediğiniz linkleri Google’a tavsiye etmeden paylaştığınız link türüdür.
Google kriterleri ve SEO açısından sitenizden verilen DoFollow Link ile alınan DoFollow Link sayısı birbirini dengelemelidir. Yani verdiğiniz DoFollow link aldığınız DoFollow Link sayısını geçmemelidir.
Daha detaylı bilgi için DoFollow ve NoFollow Link Nedir ? adlı yazımı inceleyebilirsiniz.

eka7a eka7a openix.io Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 651
  • Beğeniler 109 / 313
  • Ticaret 2, (%100)
Makalepaneli siz websitesinizden, başka bir websitesinde bahsedip direk link verseniz de eğer sistemde otomatik nofollow mevcutsa yazdığınız bağlantı otomatik olarak nofollow olarak eklenir. Örneğin wmaracında olduğu gibi. Böyle bir durumda siz dofollow link veremezsiniz. Site sahibi ile konuşup para ile makale reklam vs satın almanız gerekiyor.

Openix.io | $9.90 PositiveSSL | $12.90 RapidSSL
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al