wmaraci reklam

Modemo Forum Script Projesi

15 Mesajlar 2.242 Okunma
wmaraci reklam

KaanYilmazz KaanYilmazz Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 383
  • Beğeniler 178 / 103
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba Arkadaşlar,
Uzun süredir PHP, HTML, CSS ve SQL dilleri üzerinde çalışıyorum. Kodlama bilgimi son bir kaç günde gerçekten çok geliştirdim. Öyle ki artık bir scripte başlamam gerektiğini bile düşünüyorum. Forum scripti projesi yazıyorum. Başladım diyebilirim. Dosyaları vs... hazırlıyorum. Daha sonrada dosyalara scripti yazmaya başlayacağım.

ŞİMDİ, eğer arkanızdan daha önce çok denendi tutmaz bu proje, başarı elde edemezsin, boşuna uğraşıyorsun, beceremezsin kimi laflarla gelecekseniz baştan uyarımı yapayım üstteki logoya tıklayın ve çıkın. Bu konuda gayet ciddiyim.

İlk olarak 1.0.0 BETA sürümünü yayınlayacağım. Deneme, ön inceleme açısından. Çıkış tarihi henüz belli değil. Ancak muhtemelen 2018'i bulur. Scripti yazması aylar sürecek. Bu kadar uzun sürmesinin bazı nedenleri var. Örneğin, sosyal hayatımla sanal hayatımı bir tutmaya çalışmam, kodları tek başıma yazmam vs... gibi.

Bir kaç sürümü, kullanıcılar için ücretsiz yayınlayacağım. Baktım tutuyor ve kitle sahibi oluyorum, adımı duyuruyorum, Lisanslama sistemine geçeceğim. Ederine göre makul bir fiyatla satacağım.

Bu arada, TEK BAŞINA SCRİPT YAZAMAZSIN diyenlere cevap olarak XENFORO'YU Gösteriyorum. :)

Sistem içerisinde bulunacak modüller:
Üyelik ve Kaydolma
Konu Açma, Yorum Gönderme
Özel Mesaj Sistemi
Admin Paneli
Tema Oluşturabilme, Kullanma, Kaydetme (Belirli sınırlamalarla)
Üye Listesi
Takvim
Konu Görüntüleme
Bakım Modu
Şimdiden belirtiyim, bir ekip toplamayı veya ekiple çalışmayı düşünmüyorum arkadaşlar. Çalışma saatlerim belirsiz, tamamen özgür ve bağımsız olarak çalışacağım.

Ancak konu altına önerilerinizi, fikirlerinizi ve eleştirilerinizi (dozunda) yapmanızı bekliyorum.
Şu anda projenin ucundan detay verdim arkadaşlar. Detaya sonra gireceğim.
reaels

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

scriptcidayi scriptcidayi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad I** Ş**
  • Mesajlar 135
  • Beğeniler 30 / 32
  • Ticaret 0, (%0)
Allah emeklerinizi bosa cikarmasin.
reaels KaanYilmazz

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 08.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 383
  • Beğeniler 178 / 103
  • Ticaret 0, (%0)
scriptcidayi Saolun Allah razı olsun hocam. :)
scriptcidayi

kişi bu mesajı beğendi.

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)
Kodlama bilginiz var mı yoksa söylediğiniz gibi şuan kendinizi geliştirme aşamasında mısınız?

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 08.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 383
  • Beğeniler 178 / 103
  • Ticaret 0, (%0)
Mertcan Kodlama bilgim vardı zaten son bir kaç günde bayağı ileriye çektiğim için projeyi başlattım.

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)
O halde başarılar. Kod bilginize güveniyorsanız ve önünüze uzun bir yol çizdiyseniz, hatalarınızı görerek gelişmiş bir sistem yazmanızda engel yok. Ancak böyle bir yazılım yazarak pazarlayacak birikiminiz yoksa vaktinize de yazık etmeyin. Çünkü vermiş olduğunuz örnekler, dünyada en çok kullanılan forum scriptlerinden.
KaanYilmazz

kişi bu mesajı beğendi.

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.

Dorebar Dorebar ⇐⇐ Horror Story Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** L**
  • Mesajlar 1895
  • Beğeniler 1159 / 1158
  • Ticaret 51, (%100)
Planlı ve titiz bir çalışma ile mutlaka başarabilirsin. Zamana yaymış olman, daha başarılı bir iş çıkartacağın anlamına geliyor. Başarılar diliyorum, umarım istediğin gibi bir proje olur.

Ek olarak;
Xenforo tek kişinin yazdığı bir script değil, 3 kişinin yazdığı bir scripttir. Kier Darby, Mike Sullivan, Chris Deeming...
KaanYilmazz

kişi bu mesajı beğendi.

[Firma Rehberlerine Ekleme Hizmeti] TAM 500 Rehber!

Alperen27 Alperen27 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek turizm işletmeciliği
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 52
  • Beğeniler 5 / 15
  • Ticaret 5, (%100)
allah emegini boş harcatmasın güzel kardeşim
KaanYilmazz

kişi bu mesajı beğendi.

www.frm27.com

aHoruz aHoruz Bilir Kişi Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Sınıf Öğretmeni
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 836
  • Beğeniler 424 / 347
  • Ticaret 23, (%96)
Yıl olmuş 2017 hala forumla mı uğraşıyorsunuz yahu? Yazamazsın diyen kimse yok, ama foruma ne gerek var, al işte adamlar mis gibi PHPKF sistemini yazdılar tema entegrasyonu çok basit ama kullanan yok! Okadar tanıtımı yapıldı, gel gelelim yıllardır geliştirilen forum scripti kullanan 5 tane elle tutulur gözle görülür site yok.

Farklı bir şey üret boşu boşuna forumla uğraşma 3-5 kişi illa ki güzel olmuş der indirir deneme amaçlı kurar öyle kalır.
umutacar sovetski Disco

kişi bu mesajı beğendi.

sovetski sovetski ♛ PHP ♛ Kimlik Onayı
  • Üyelik 03.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 1205
  • Beğeniler 437 / 458
  • Ticaret 2, (%100)
aHoruz bende PHPKF dan bahsetmek istiyordum tam, arkadaş konuya dokunmuş. PHPKF 2007 den bu güne ayakta duran nadir projelerden bir tanesi.

Sana akıl vermek değil fikrim, aklında ne var ise onu yap elbette, yazacağın scriptin senin için hiçbir kötü tarafı olmayacak nede olsa ( sadece zaman harcayacaksın doğru ama bu zaman içinde kodlama bilgin çok iyi seviyeye gelecektir )

Eğer gerçekten ileri gitmeyi düşünüyorsan global bir dil seç kodlama için ( ingilizce açıklamalar ve s. ). Açık kaynak kodlu olacağı için her bir küçük ayrıntısına dikkat etmelisin. Bir de forum scripti olarak başla kendini geliştir, sonra daha farklı ve var olmayan projeler yaparsın.

Tek başına zordur kodlama, kendimden bilirim, ama en iyisidir, rahat kafa ile istediğini yapıyorsun eninde sonunda.

Neyse, her gördüğüm konuya yorum yapmam, sadece birkaç öneri vermek istedim, umarım başarılı olursun.

İyi forumlar
aHoruz KaanYilmazz

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al