wmaraci reklam
lidertakipci

Yardım Adsense ile 5 aydır uğraşıyorum

29 Mesajlar 2.559 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Marnayagmur18 Marnayagmur18 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / K
  • Meslek yazar
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 152
  • Beğeniler 24 / 61
  • Ticaret 1, (%100)
daniel1336 Ben defalarca 4-5 hitli sitelerime adsense aldım. Sitenin hiti yükselip kazanmaya başladıktan sonra da ödememi aldım. Yeri geldi 9 ay biriktirip ödemeyi yine aldım. Diğer yandan adsense alıp siteyi direk kapattığım yada sattığım halde kodları başka sitede kullanarak ödeme aldım.

Yine bu hesaplardan bazılarını farklı mecralarda sattım ve sattığım kişiler ödeme aldı. Alırsın . Mesele günlüğün 1 k, 500 yada 5 olması değil.

Son aldığım hesap ile şu anda günlük 350 hit ile de ödeme aldım. Hani diyorsunuz ya ''günlük hiti 1k altındaysa hiç başvurmayın zaten banlanırsınız ilk ödemeden önce'' diye. Bu Yanlış bilgidir.

Bu arada sayfa to da ortalama %3,5 .

wmaraci
reklam

daniel1336 daniel1336 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Makine Mühendisi
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 1338
  • Beğeniler 587 / 525
  • Ticaret 36, (%100)
Marnayagmur18 Hocam hiti 1k derken yanlış anlaşılma var ben yanlış yazmışım doğrusu gösterim 1k altındaysa demem gerekiyordu (tekil değil çoğul). Günlük 350 Hit ile benimde şuan ödeme aldığım hesabım var, sayfa to %2 ve 5 ayda 200 tl aşıldı, başka bir sitemde sayfa to yüzde 5 ama hit fazla ayda 500tl civarı getiyor bu sitede sayfa to dan korkmuyorum ama düşük hitlide korkuyorum.

Benim bidiğim (eski bilgi de olabilir kontrol ettim en son 2006'da bu sebepten kapanan hesabım olmuş) sayfa to düşürmeye yönelik hareket olarak algılanır düşük hitli sitelerde aynı ip adresinde çok fazla sayfa gösterimi olursa ve ban sebebidir. Uzun süre günde 5-10 hitli sitede adsense görüntüleme olursa ben yine hesabın bannlanacağına inanıyorum. İsteyen varsa denesin arkadaşlar bende öğrenmiş olurum belki google çözmüştür bu sorunu 2006'dan sonra. Verdiğiniz bilgiler içinde teşekkür ederim, sizde yardımcı olmaya çalışıyorsunuz bende. Benim bildiğim değişmiş olabilir, ben 2006 yılında başıma gelen bir şeye dayanarak söylüyorum. Adsensenin ban sebepleri geçmişten günümüze azalmamış artmıştır (en son mobilde sayfa üstü reklamları gibi).

Megaz Megaz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yok
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** G**
  • Mesajlar 298
  • Beğeniler 76 / 47
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar peki benim bu siteyle adsense almam için neler yapmam gerekiyor yazarsaniz sevinirim

cihanuysal cihanuysal Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** U**
  • Mesajlar 210
  • Beğeniler 6 / 15
  • Ticaret 0, (%0)

Ruling34 adlı üyeden alıntı

İçeriğiniz adsense almak için sıkıntı.
Tavsiyem adsenseyi genel blog sitesi açıp (Xyz domain kampanyada, 3 lira) aşın. Onay aldıktan sonra bu sitenizde yayınlayın..

Hocam konuyu biraz açar mısınız?

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 09.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yok
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** G**
  • Mesajlar 298
  • Beğeniler 76 / 47
  • Ticaret 0, (%0)
daniel1336 , Marnayagmur18 5, 6 haftadan beri adsense mail atmıyor ne olumlu nede olumsuz, bu konu hakkında bilginiz var mı ne yapmalıyım ?

Ruling34 Ruling34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 59 / 27
  • Ticaret 1, (%100)

cihanuysal adlı üyeden alıntı

Hocam konuyu biraz açar mısınız?

Blog sitesi ile adsense kolay alınıyor. 3 liradan xyz domain satın alın. (Şu an kampanyada xyz domain.)
Siteniz wordpress alt yapılı olsun.
Siteye sade bir tema kurun.
Siteye günde 1 - 2 adet özgün içerik girin. 30 - 40 adet makale olduğunda (20 gün 1 ay sonra) adsenseye başvurun.
Adsenseye başvurduktan sonra makale girmeye ara vermeyin. Yine günde 1 - 2 adet makale girmeye devam edin.
Bu şekilde onay alabilirsiniz.
Megaz

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 09.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yok
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** G**
  • Mesajlar 298
  • Beğeniler 76 / 47
  • Ticaret 0, (%0)
eyvallah teşekkürler cevap yazan herkese.

systemkruger systemkruger WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek tekniker
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 513
  • Beğeniler 266 / 145
  • Ticaret 1, (%100)
bu aralar adsense zor onay veriyor. sebebini bilmiyorum ama

swerty111 swerty111 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Yalova
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 625
  • Beğeniler 154 / 107
  • Ticaret 6, (%100)

daniel1336 adlı üyeden alıntı

Megaz Yazmışken tam yazayım hocam 1k altındaysa başvurulmamalı çünkü adsensede sayfa to diye dikkat edilmesi gereken bir husus vardır. Sayfa to demek "tıklanma oranı" demektir ve sitenizde reklam gösterimleri başına %5'ten fazla tıklanma var ise sakıncalı görülmektedir.

Sayfa to oranını düşürmeye yönelik hareketler ban sebebidir. Örnekle açıklayayım siteniz yeni günde 100 gösterim alıyor, 2 tık aldı 0.20 Kuruş kazandınız. Sayfa to%2 soru yok değil mi. Ama bu 100 gösterimden 10 kişi googlearaması ile girdi ve 20 sayfa gezdigeriye kalan sayfa gösteri olan 80 adet bir tek site sahibi olarak senin tarafından gezildiyse aynı ip adresi ile sayfa to yükseltmeye girer ve ban sebebi olur. Yeni sitelerimizde orasına burasına bakıp kontrol etmek isteriz o yüzden çok fazla sayfa göstermi yaparız bu süreçte reklam olmaması daha iyidir. Veya günlük hit 100 civarı siz girmiyorsunuz ama başka biri girdi sitenizden fazla sayfa gezdi 40-50 sayfa, google gözünde buda sayfa to düşürme adına aynı ip ile fazla sayfa gezmektir ban sebebidir. Site hitin 1k tekil 3k çoğuldur, giren kişi 50 kişi girmiş arada kaybolur gider hiç sorun değildir.

Biraz karışık mevzu umarım anlatabilmişimdir.

Hocam mesela all in seo da site sahibinin haraketlerini google analistcy verilerine işleme diye bir seçenek var. Onu aktifleştirsek google bizim sitede gezinmelerimizi istatistiklere etkilemeyecek şekilde görebilir mi? Yani biz sitede günde 50 sayfa gezmişsek google bunu algılamayacak.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al