wmaraci reklam
lidertakipci

Bir aşkın sonu... (Manevi desteklerinizi bekliyorum)

39 Mesajlar 3.330 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Newjack Newjack Sms Onayı Gerekli Telefon Onaysız
  • Üyelik 08.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 998
  • Beğeniler 48 / 282
  • Ticaret 10, (%90)
Merhaba arkadaşlar; 2 gün önce kız arkadaşım ilişkiyi bitirmek istedi. Nedeni ise kız arkadaşımın çok aşırı kıskanç olması...

Öyle bir durum ki bu, benden 7-8 yaş büyük 4-5 yıl önce beraber çalıştığım ablalarımı kıskanıyor. İnstagramda o tanımadığı erkekleri takip ediyor, sorduğum zamanda "takipçi kasıyorum" diye bir cevap alıyorum eyvallah. Ben tanıdığım kız arkadaşlarımı ve ablalarımı takip edince onu aldatıyor oluyorum. Ve inanılmaz şiddetli tartışmalar, hakaretler...

Son olayda çalıştığım kurumda yanımda bir bayan başladı kendisi içerik editörü ve yaşı 33, benim yaşım 25 ve beni kıskanıyor. Daha öncede aynı bayandan dolayı çok tartışma yaşamıştık, yanına gitmeyeceksin, konuşmayacaksın, gülmeyeceksin güldürmeyeceksin hepsine eyvallah dedim ama hiç yanına gitmediğim halde beni onunla gördüğünü iddia ederek tartışma başlattı ve inanılmaz şiddetlendi. Artık inanın bunalmıştım, alttan almaktan herşeye eyvallah demekten, bıktım usandım.

Bu olaydan sonra kendisine bir süre konuşmayalım lütfen rica ediyorum dedim ve "işime gelir" diye bir cevap aldım. Ertesi gün yani geçen cumartesi saat 18:30 "Bitsin" diye bir mesaj geldi telefonuma... "Öyle mi?" yazdım "Evet." dedi, bende "Eyvallah" dedim.

Konuyu sizin yorumlarınıza bırakıyorum, manevi desteklerinizi bekliyorum. İçimde bir acı var 2-3 gün gözlerime uyku girmiyor, tahminimce onunla geçirdiğim zamanın boşa olduğu inancından dolayı bu haldeyim, sizce o ne haldedir, hamle yapmalı mıyım?

wmaraci
reklam

Being Being İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Metin Yazarı/Editörü
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 935
  • Beğeniler 1087 / 1028
  • Ticaret 91, (%100)
Wondering if I dodged a bullet or just lost the love of my life...

Merak ediyorum, acaba bir kurşundan mı kurtuldum yoksa hayatımın aşkını mı kaybettim?

Allah kolaylık versin.
contentwriter Okeskin NETEOR

kişi bu mesajı beğendi.

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir. Bir de hiçbir şeyi çalamayacak olanlar vardır.

• Üyelik 08.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 998
  • Beğeniler 48 / 282
  • Ticaret 10, (%90)
Wondering if I dodged a bullet or just lost the love of my life...

Merak ediyorum, acaba bir kurşundan mı kurtuldum yoksa hayatımın aşkını mı kaybettim?

Allah kolaylık versin.

Çok doğru bir söz, biraz da olsa gönlüme su serpti. Teşekkür ederim.

Teveccuh Teveccuh Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek CEO
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** Ç**
  • Mesajlar 799
  • Beğeniler 0 / 343
  • Ticaret 2, (%100)
Ben hiç gelemem bu kız davranışlarına. Kıskanma olayı ise, hiç hoşuma gitmez. Sana güveni olsa kıskanmaz; yalnız kızlara çok değer vermemek gerek. Erkeksin, vücut var. Yakışıklısın. Çok kız var. Nasibinde yoksa, ne kadar uğraşırsan uğraş olmaz. Ben de 1,5 yıl çıktım konuştum. Şu an başkasıyla evli.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 08.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 998
  • Beğeniler 48 / 282
  • Ticaret 10, (%90)
Ben hiç gelemem bu kız davranışlarına. Kıskanma olayı ise, hiç hoşuma gitmez. Sana güveni olsa kıskanmaz; yalnız kızlara çok değer vermemek gerek. Bence kıskanma olayı bahane. Bitirmek için bahane arıyormuş.

Şöyle hocam herşeyi kafasında kuruyor ve karşı tarafı suçluyor. Ya da birinden birşey duyuyor hemen önyargısız bir şekilde beni suçluyor. Bana ilk başladığımız zamanlarda "Beni hiç kıskanmıyorsun, çok genişsin diyordu." Kıskanmaya başladım; bu seferde "Çok canımı sıkıyorsun, çok sorguluyorsun, beni geriyorsun" gibi cevaplar vermeye başladı.

Söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil...

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
Birkaç hafta içinde kendini toparlamış olacaksın... Sonra diyeceksin ki "ohhh beee, dünya varmış" :)
Newjack mpolat

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 08.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 998
  • Beğeniler 48 / 282
  • Ticaret 10, (%90)
Birkaç hafta içinde kendini toparlamış olacaksın... Sonra diyeceksin ki "ohhh beee, dünya varmış"

Böyle olacağını biliyorum, ancak dediğim gibi insan geçirdiği zamana çok üzülüyor. Şuna bir defa daha emin oldum ama "seven *******, ***** sevilir." buna gerçekten eminim artık.

Teveccuh Teveccuh Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek CEO
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** Ç**
  • Mesajlar 799
  • Beğeniler 0 / 343
  • Ticaret 2, (%100)
Biraderim 6 yıl şehir dışından memlekete gidip geldi. Sonra kız "işe giremezsen ayrılacağım" demiş. Birader de TSE'ye atanamadı. Puan da birinci, sıralamada birinci, önceki yıldan da birinci; ama mülakatta seçilmedi. Torpili olan seçildi. Kız ayrıldı, 1 hafta sonra kız nişanlanmış. Demek ki başkasını da idare ediyordu. Sanırım 4 ay sonra birader Ankara Bakanlıklar'da DMO'ya kalite kontrol teknikeri olarak işe girdi. Hep "Allah'ım hakkımızda hayırlısı olanı ver." diye dua ederiz. O kız da hakkında hayırlısı olmadığı için olmamış. Sonradan olmadığına kendisi de sevindi. Yani, nasip. Kendini üzmeye, moralini bozmaya hiç değmez. Sağlığın, ailen daha önemli. Ayrıca sen onu değil, o senin gibi birini kaybetti. Geçirdiğin zamana, emeğine yazık olmuş. Bu durumu da yaşayacakmışsın. Ders olarak nitelendir.

Anil Anil I'm Here! Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Advertising
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 712
  • Beğeniler 189 / 190
  • Ticaret 153, (%100)
Selamlar,

Bu kıskançlık olayı eski sevgilimde de vardı. Yan dairedeki, karşı apartmandaki kızlardan kıskanıyordu kavga ediyordu. Balkondayım hava alıyorum dediğimde karşı kıza bakıyorsun demi deyip tartıştığımız bile olmuştu. :D

İlk 3 ayda ilişkimizde bir sorun yokken deli gibi beni severken bende onu severken birden değişmişti.

İnsta da erkekler takip ediyordu o da onları ediyordu. Bende sorduğumda takipçi diyordu. Şifresi bendeydi gir al diye veriyordu daha sonra ne olduysa bir tartışmadan dolayı şifreyi değiştirmişti. Neden değiştirdin falan derken sanane ben özgürüm gibi yanıtlar verdi. Neyse aldırış etmedim bi süre sonra iyi olduk derken aramıza eski ilişkiler girdi.

-Eski sevgilisinin facebooktan engelini kaldırıp stalklaması ve tekrar engellemesi. Gibi gibi bir sürü sorunu karşı taraf yani eski sevgilim hep yaşatıyordu.

Bir muhabbet açıldı Bende ona o yokken konuştuğum kızla yaşadıklarımı anlattım madem o anlatıyordu ben niye anlatmayayım. Bir iki gün mesaj atmadı. Sebebi de "Ben yokken başka kızlarla konuştuğunu bilmiyordum" "O kadarını yapmazsın sanıyordum" "Soğudum" dedi ayrılmak istedi. Bu soğudum dediği olay o yokken onun sevgilisi varken yaşananlardı :D

Sonra stalk yaparken eski sevgilisinin engelini kaldırdığını gördüm. Bir ton laf ettim çırpınmaya çalıştı olmadı takipten çıktı her yerden :D FİNİSH

Uzun lafın kısası kızları anlamak mümkün değil. Bir süreden sonra bahane üretmeye en ufak şeyleri büyütmeye başlıyorlar. Senin ilişkinde de bunun başlangıcı var.

Bir insan kıskanır tamam seven insan kıskanır diyoruz da o kadar abartmak olmaz. Bu güvensizlikten başka bir şey değildir. Güvenin olmadığı yerde durma. Seni seven elbet peşinden gelecektir.

Her ilişkinin sonu;

Sevdiğim bir sözle noktalıyorum.

"Hep geçer diyorlar ya Olric. Sence geçer mi? Geçer elbet efendim; bazısı teğet geçer, bazısı deler geçer, bazısı deşer geçer, bazısı parçalar geçer. Ama mutlaka geçer."

Oğuz atay
Newjack MBarisTR YakupTEKiN

kişi bu mesajı beğendi.

.

• Üyelik 08.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 998
  • Beğeniler 48 / 282
  • Ticaret 10, (%90)
Biraderim 6 yıl şehir dışından memlekete gidip geldi. Sonra kız "işe giremezsen ayrılacağım" demiş. Birader de TSE'ye atanamadı. Puan da birinci, sıralamada birinci, önceki yıldan da birinci; ama mülakatta seçilmedi. Torpili olan seçildi. Kız ayrıldı, 1 hafta sonra kız nişanlanmış. Demek ki başkasını da idare ediyordu. Sanırım 4 ay sonra birader Ankara Bakanlıklar'da DMO'ya kalite kontrol teknikeri olarak işe girdi. Hep "Allah'ım hakkımızda hayırlısı olanı ver." diye dua ederiz. O kız da hakkında hayırlısı olmadığı için olmamış. Sonradan olmadığına kendisi de sevindi. Yani, nasip. Kendini üzmeye, moralini bozmaya hiç değmez. Sağlığın, ailen daha önemli. Ayrıca sen onu değil, o senin gibi birini kaybetti. Geçirdiğin zamana, emeğine yazık olmuş. Bu durumu da yaşayacakmışsın. Ders olarak nitelendir.

Örneklerin, desteği ve önerilerin için canı gönülden teşekkür ediyorum hocam, dert görmeyin.

Selamlar,

Bu kıskançlık olayı eski sevgilimde de vardı. Yan dairedeki, karşı apartmandaki kızlardan kıskanıyordu kavga ediyordu. Balkondayım hava alıyorum dediğimde karşı kıza bakıyorsun demi deyip tartıştığımız bile olmuştu.

İlk 3 ayda ilişkimizde bir sorun yokken deli gibi beni severken bende onu severken birden değişmişti.

İnsta da erkekler takip ediyordu o da onları ediyordu. Bende sorduğumda takipçi diyordu. Şifresi bendeydi gir al diye veriyordu daha sonra ne olduysa bir tartışmadan dolayı şifreyi değiştirmişti. Neden değiştirdin falan derken sanane ben özgürüm gibi yanıtlar verdi. Neyse aldırış etmedim bi süre sonra iyi olduk derken aramıza eski ilişkiler girdi.

-Eski sevgilisinin facebooktan engelini kaldırıp stalklaması ve tekrar engellemesi. Gibi gibi bir sürü sorunu karşı taraf yani eski sevgilim hep yaşatıyordu.

Bir muhabbet açıldı Bende ona o yokken konuştuğum kızla yaşadıklarımı anlattım madem o anlatıyordu ben niye anlatmayayım. Bir iki gün mesaj atmadı. Sebebi de "Ben yokken başka kızlarla konuştuğunu bilmiyordum" "O kadarını yapmazsın sanıyordum" "Soğudum" dedi ayrılmak istedi. Bu soğudum dediği olay o yokken onun sevgilisi varken yaşananlardı

Sonra stalk yaparken eski sevgilisinin engelini kaldırdığını gördüm. Bir ton laf ettim çırpınmaya çalıştı olmadı takipten çıktı her yerden FİNİSH

Uzun lafın kısası kızları anlamak mümkün değil. Bir süreden sonra bahane üretmeye en ufak şeyleri büyütmeye başlıyorlar. Senin ilişkinde de bunun başlangıcı var.

Bir insan kıskanır tamam seven insan kıskanır diyoruz da o kadar abartmak olmaz. Bu güvensizlikten başka bir şey değildir. Güvenin olmadığı yerde durma. Seni seven elbet peşinden gelecektir.

Uzun uzun anlatmışsın kardeşim, dökmüşsün içini sende. Allah dert göstermesin, eksik olmayın. Yalnız bırakmadığın için teşekkür ediyorum.
Anil

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al