wmaraci reklam
lidertakipci

Yeter artık TTnet

45 Mesajlar 6.107 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

panoramaharem panoramaharem netortami.net Kimlik Onayı
  • Üyelik 29.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 178
  • Beğeniler 45 / 23
  • Ticaret 0, (%0)
Bilginiz var mı bilmiyorum arkadaşlar. Ben de netlimitsiz 8 MBit internet kullanıyorum. Ayın 18 inden itibaren 1 MBitten yukarı çıkmadı internet. En sonunda TTNeti arayıp konuştum kendileri bana adil kullanım kotasını geçtiğiniz için internet hızınız 1 MBit'e düşürülmüştür denildi. Uzun zamandır kota bilgisi de yaapmıyordum o gün 129 GB veri indirmesi yapmışım.

-Nisan ayında fatulara zam gelmiş,
-Adil kullanım kotası 25 GB dan 50 GB olmuş.

Bunları bana söyleyen müşteri hitlerine ben geçmişte ki kota bilgilerimi sorduğumda 80 GB dan aşağı veri indirmeniz yok denildi. Kendim kota bilgilerini kontrol ettiğimde şubat ayında 170 GB veri indirmesi yapmışım. Bunları onların önüne serdiğimde topu santrale atııp arada santraldan kaynaklanan sorunlar olabiliyor dediler. Bulunduğum yerde fiber olmaığı için süperonline ya da başka bir firmanın internetini kullanamıyorum.

wmaraci
reklam

Anarschi Anarschi Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek High Professional Student in G
  • Mesajlar 372
  • Beğeniler 82 / 243
  • Ticaret 0, (%0)
Benim net hızım 10 mbit filan ama net devamlı düşüp duruyor..Hani birşey indirirken düşmüyor ama internet boş durumdayken düşüp duruyor.Var mı bu konuda bilgisi olan hazır konu açılmışken soruyum :)

Net hızım böyle : http://www.speedtest.net/result/1917542916.png

fhuner fhuner Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 226
  • Beğeniler 2 / 34
  • Ticaret 0, (%0)
Şuna bakın derim

• Üyelik 16.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Mesajlar 372
  • Beğeniler 82 / 243
  • Ticaret 0, (%0)

hepsi aynı alt yapıyı kullanıyor.turk ******* alt yapısı olduğundan dolayı superonline ın adsl hizmeti bile aynı oluyor.

bi tek farklı sanırsam superonline fiber hattı var sonradan döşedikleri ondan epey kişi memnun.

wmaraci
wmaraci

mevLutt mevLutt Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek PC
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 0 / 52
  • Ticaret 2, (%100)

Beyaz adlı üyeden alıntı

Benim net hızım 10 mbit filan ama net devamlı düşüp duruyor..Hani birşey indirirken düşmüyor ama internet boş durumdayken düşüp duruyor.Var mı bu konuda bilgisi olan hazır konu açılmışken soruyum :)

Net hızım böyle : http://www.speedtest.net/result/1917542916.png

Aynı sorun bende de oluyordu . Genelde bu çevrenizdeki en yakın santralle ilgili bir şey. Genel bir çözümü yok . Fakat ben bu soruna her zaman dosya indirerek çözüm buluyordum . Açıyordum bir torrent hızını düşük hızlara sabitliyordum , işlemlerime o şekilde devam ediyordum . Küçük ama kesin bir çözüm :)

techvadi techvadi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web Design
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 612
  • Beğeniler 118 / 75
  • Ticaret 3, (%67)

Beyaz adlı üyeden alıntı

hepsi aynı alt yapıyı kullanıyor.turk ******* alt yapısı olduğundan dolayı superonline ın adsl hizmeti bile aynı oluyor.

bi tek farklı sanırsam superonline fiber hattı var sonradan döşedikleri ondan epey kişi memnun.

süperonline almanyadan alıyor diye biliyorum alt yapısını :) (yanlış olabilir kusura bakmayın)

Ek Olarak:

mevLüt adlı üyeden alıntı

Aynı sorun bende de oluyordu . Genelde bu çevrenizdeki en yakın santralle ilgili bir şey. Genel bir çözümü yok . Fakat ben bu soruna her zaman dosya indirerek çözüm buluyordum . Açıyordum bir torrent hızını düşük hızlara sabitliyordum , işlemlerime o şekilde devam ediyordum . Küçük ama kesin bir çözüm :)

emin olduğum tek bi konu var benim görüşümce ***** teki alt yapı dünyada kimsede yoktur bundan eminim :) internetin hızları artık yukselıcek merak etmeyın ınternet telefon uzerınden aldıgı ıcın yavaşlama oluyor türkiye genelınde telefon kablolarını fiber kablo olarak yeniden oluşturuluyorlar daha çalışmalar var ozamn sen bak ***** i kim tutabılıyor :)

Ugurcan Ugurcan , Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 938
  • Beğeniler 13 / 213
  • Ticaret 4, (%100)
Benim hızım böyle: http://www.speedtest.net/result/1917698709.png

Her denediğimde ayrı sonuçlar çıkıyor ne kadar doğru acaba bu?

Psycho Psycho <--! Am I Psycho? --> Kat. Mod.
  • Üyelik 11.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Emekçi
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 5990
  • Beğeniler 3896 / 3909
  • Ticaret 6, (%100)

dumanyak adlı üyeden alıntı

Fiber hattım var. Bu sayede 8 Mbps Netlimitsiz paket ile windows'un kendi sitesinden 12,6 Mb ile dosya indiriyordum.

Ekran görüntüsü atar mısın? Merak ettim gerçekten. Bende de 20mb fiber var ve 1800-1900 kb/sn ile indiriyorum.

Hatalıysam telefon etme, idare et (?)

Quadrini Quadrini www.cagdasnet.com Kullanıcı
  • Üyelik 02.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Bilgisayar, Server, Web Tasarım ve Programlama
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 183
  • Beğeniler 39 / 49
  • Ticaret 6, (%100)
Mevlüt kardeşim aynı sorun bende de var. Gerekçe de aynı...
" Şebeke desteklemiyor "

• Üyelik 16.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Mesajlar 372
  • Beğeniler 82 / 243
  • Ticaret 0, (%0)

mevLüt adlı üyeden alıntı

bazen kantır filan oynarken net üzerinden öyle yapmam gerekiyor.torrentten birşey indirmem gerekiyor hep.ama geceleri sorun yok bende.gündüz ve akşam saatlerinde çok sıkıntılı.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al