wmaraci reklam

Dizi Sitesi ve telif az konuşulan konu

34 Mesajlar 4.134 Okunma
wmaraci reklam

alexkocero alexkocero WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad K** Ç**
  • Mesajlar 56
  • Beğeniler 17 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar merhaba bir kaç aydır üzerinde uğraştığım bir yerli dizi sitem var seo çalışmalarım nerede ise tamamlandı. şuana kadar ancak eski dizileri ekleyebildim yaklaşık 12.000 bölüm var ve baya hatırı sayılır bir hit alıyorum google de ise yükselişim devam ediyor bu hızla giderse yakında 1 veya 2. sırada çıkacağını düşünüyorum henüz güncel dizi eklemedim çünkü telif konusunda endişelerim var internet ten bakınca bu konu hakkında çok az konuşulmuş ve hiç bir detay yok o yüzden hem kafamdaki sorulara cevap bulmam için hemde başkaları da öğrensin diye wmaracında bu konuyu açmak istedim benim sitem avrupa lokasyonlu ve orada yaşayan bir arkadaşımın üstüne kayıtlı dizileri eklesem ve telif uyarılarını dinlemesem mahkeme kararı ile kapatmanın dışında bir şey yapabilirler mi yapabilirler diyecek arkadaşlar çok tazminat diyecek bazı arkadaşlar fakat emsal siteler hiç takmıyor ve bir şey de olmuyor aşağıda vereceğim örneklerle daha iyi anlayacaksınız.

1. örnek DDIZI
sitesi 10 yılı aşkındır faaliyette tüm yerli dizileri yayımlıyor lokasyonu ABD
bazen bakıyorum bir diziyi kaldırıyor ama 1 hafta sonra yine yayımlamaya devam ediyor ve kimsede bir sey yapamıyor site yıllardır faal

2.örnek FULLDIZIIZLEYELIM
Bu sitede yıllardır aktif ve yine ddizi gibi tüm dizileri yayımlıyor telif filan takmıyor. ilginç olan ise domain türkiyeden istanbuldan satın alınmış ve isim tescil den kayıtlı

3. örnek SONBOLUMIZLESENE
bu site dizi dünyasinin asi çocuğu tüm dizileri yayımlıyor ve kesinlikle çıkartmıyor sisteminde telifle ilgili yazisi bile yok digerleri gibi mahkeme kararı alıyor domain değiştiriyor sadece lokasyon ise ABD

iş bu kadar ilginç gelin bu konuyu wmaraci.com kullanıcıları olarak tartışalım:)

wmaraci
reklam

hesapucreti hesapucreti İyilik kazandı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Profesyonel Kameraman
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 1775
  • Beğeniler 558 / 560
  • Ticaret 23, (%100)
4 yıllık film sitesi sahibi olarak söylüyorum. Bir çok telif deneyime sahibim.
Gizlilik şart gizli değilsen yanarsın.
Ama eğer kendini domaini ve hosting gizli ise istediğinizı yapabilirsiniz.
Şöyle bir bilgi de verebilirim.
Hosting bu konuda çok önemli. Eğer türk firması ise tüm bilgilerinizi gerekli yerlere verebiliyorlar.
İşin ozeti gizli isen her zaman ayakta kalırsın diyorum.
alexkocero MesuT darknov4

kişi bu mesajı beğendi.

3000 Adet İnstagram Özel İsimli Kullanıcı Adları SATILIKTIR - PM ATABİLİRSİNİZ

• Üyelik 20.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad K** Ç**
  • Mesajlar 56
  • Beğeniler 17 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam Tamam hosting gizlersin cloudflare yöntemi ile ama domaini gizlemek münkün degil üstüne düşer bulurlar biliyorsun bahsettiğim sitelerin hiç biride gizlemiyor zaten kardeşim

cans cans Değişik Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 120
  • Beğeniler 26 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Üstüne düşseler her türlü bulurlar.Ancak hak sahipleri artık yasal merceklerle uğraşmıyor.Direk Google başvurup siteyi kaldırtıyorlar.
alexkocero

kişi bu mesajı beğendi.

e-sinema.org -Reklamsız film felan.
Upload işleri yapılır-Arada makale yazılır.
wmaraci
wmaraci

alpturkay alpturkay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek ogrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 127
  • Beğeniler 23 / 29
  • Ticaret 6, (%100)

alexkocero adlı üyeden alıntı

Hocam Tamam hosting gizlersin cloudflare yöntemi ile ama domaini gizlemek münkün degil üstüne düşer bulurlar biliyorsun bahsettiğim sitelerin hiç biride gizlemiyor zaten kardeşim

domaini kendi adina almadiysan ve odeme olarak bitcoin kullanirsan sikinti olacagini sanmiyorum. (tabi gerekli ip - bilgisayar onlemlerini de alirsan). Kendi adina kredi karti olmadiktan sonra seni nasil bulabilirler bilmiyorum.

Tabi 10 yillik siteler bitcoin daha dunyaya gelmemisken domain almislardir. Onlar nasil gizliligi sagliyor bilmiyorum
alexkocero

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 20.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad K** Ç**
  • Mesajlar 56
  • Beğeniler 17 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

cans adlı üyeden alıntı

Üstüne düşseler her türlü bulurlar.Ancak hak sahipleri artık yasal merceklerle uğraşmıyor.Direk Google başvurup siteyi kaldırtıyorlar.

Googleden direk sitene bir sey yapamazlar linki şikayet ediyorla o link kalkıyor fakat kalkıncaya kadar gereken hiti aliyosun ve diger haftaki bölüm geliyor linki de değiştirebilirsin yöntem çok mesele mahkemelik olmamak

• Üyelik 20.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad K** Ç**
  • Mesajlar 56
  • Beğeniler 17 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

alpturkay adlı üyeden alıntı

domaini kendi adina almadiysan ve odeme olarak bitcoin kullanirsan sikinti olacagini sanmiyorum. (tabi gerekli ip - bilgisayar onlemlerini de alirsan). Kendi adina kredi karti olmadiktan sonra seni nasil bulabilirler bilmiyorum.

Tabi 10 yillik siteler bitcoin daha dunyaya gelmemisken domain almislardir. Onlar nasil gizliligi sagliyor bilmiyorum

Site Avrupada yasayan kuzenimin adına ve onun kartı ile alindı

alpturkay alpturkay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek ogrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 127
  • Beğeniler 23 / 29
  • Ticaret 6, (%100)

alexkocero adlı üyeden alıntı

Site Avrupada yasayan kuzenimin adına ve onun kartı ile alindı

kart ile alindi ise domain registrar buyuk bir site olursan adini verecektir diye dusunuyorum. Kendilerini riske atmayacaklardir bence. Ama belli olmaz :). (internette en azindan cogu okudugum makale boyle diyor)

Keske film ve dizi siteleri sahiplerinin ozel forumu olsada piyasaya sorabilsen :D

• Üyelik 20.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad K** Ç**
  • Mesajlar 56
  • Beğeniler 17 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Söyle bir yazı ile karşılaştım sizinle paylaşmak istedim

(5651 sayılı kanun hukuka aykırı içerikten dolayı içerik sağlayıcıyı sorumlu tutmuştur ve ne site sahibi ne de embed kodu ile videoyu yükleyen kullanıcı burada içerik sağlayıcı değildir. Çünkü söz konusu video, bir başka sitede bir başka kullanıcı tarafından yüklenmiştir ve içeriği kendi sunucusunda barındırmayan diğer sitenin, söz konusu içerikten sorumlu olması kendisinden hukuken beklenemez. Bu durumda hakkı ihlal edilen tarafça öne sürülecek içerik çıkarma talebinde muhatap, hukuka aykırılık teşkil eden videonun yüklendiği ve embed kodu verilerek paylaşıma açıldığı kaynak site olmalıdır. Başka bir deyişle, dava açılmadan evvel -bildir kaldır- uygulamasına gidilmeli ve site yönetiminden ilgili videonun kaldırılması istenmelidir.)

wolf1592 wolf1592 www.hdbifilm.shop Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 2 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
SONBOLUMIZLESENE
Adam sahte isimle almış numara fake Adres fake :D Nasıl bulsunlar?

Registrant Name: Douglas H Smith
Registrant Organization:
Registrant Street: Po Box 310,
Registrant City: Fleischmanns
Registrant State/Province: NY
Registrant Postal Code: 12430
Registrant Country: US
Registrant Phone: +1.2019678098
Registrant Phone Ext:
Registrant Fax:
Registrant Fax Ext:
Registrant Email: sonbolum@mail.ru
Registry Admin ID: C189211106-LROR
Admin Name: Douglas H Smith
Admin Organization:
Admin Street: Po Box 310,
Admin City: Fleischmanns
Admin State/Province: NY
Admin Postal Code: 12430
Admin Country: US
Admin Phone: +1.2019678098
Admin Phone Ext:
Admin Fax:
Admin Fax Ext:
Admin Email: sonbolum@mail.ru

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al