lostyazilim

Google Penguen Güncellemesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

29 Mesajlar 4.784 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

MehmetAliATLI MehmetAliATLI WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 759
  • Beğeniler 161 / 84
  • Ticaret 9, (%100)
Google Penguen Güncellemesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bilindiği gibi 24 Nisan itibariyle Google yeni bir algoritma ile karşımıza çıktı. Bir çok web sitesi de bu güncellemeden nasibini aldı. Gördüğüm kadarı ile herkes şu sorunun cevabını arıyor. Google Penguen güncellemesi ile neler oldu? Araştırmalarım sonunda güncelleme ile ilgili değerli bilgilere mazhar oldum. Google Penguen güncellemesi ile tüm spam yayın yapan ve anahtar kelime yoğunluğuna sahip sitelere gerekli cezayı verdi.

Bu güncelleme tüm arama sonuçlarını etkiledi. Güncel blog kelimesinde birinci sırada olan sitem bile bu güncellemeden etkilendi. Bunun aksine basit içerikli ancak ziyaretçiyi kandırmayan siteler ise ödüllendirildi. Sitelerinizde hit düşüşü varsa sizin de sitenize Google Penguen tokat atmış anlamına geliyor. Aksine sitelerinizin ziyaretçi yoğunluğu arttı ve trafiğinizi kabartmaya başladıysa Google Penguen güncellemesi size güldü demektir. Aslında Google 19 Nisan tarihinde de Panda 3,5 güncellemesi ile gelmişti karşımıza. Panda güncellemesi spam içerik aksine spam yapmayan siteler içindi. Panda güncellemesiyle spam yapmayan siteniz varsa sıralamalarda üstlere getirildi.

Bizler bu noktada neler yapmalıyız. Öncelikle spam içeriklerimizden kurtulmalıyız. Google aramalarında önde çıkmak adına yaptığımız anahtar kelime optimizasyonlarından vazgeçmeliyiz. Aşırı optimizasyon yarardan çok zarar verir bu söze ayak uydurmalıyız. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra Google webmaster araçlarından tekrar inceleme isteğinde bulunmalıyız. Benzer içeriğe sahip yeni konular oluşturmayın. Özellikle trojan ve virüs gibi zararlı içerik durumlarında aceleci davranıp sitenizi temizleyin. Gereksiz google sorguları göndermeyin. Gizli yönlendirmeler ve gizli bağlantılar (hacklink) kullanmayın. Makalemizin başından beri söylediğimiz gibi spam ve alakasız anahtar kelime kasmayı bırakın. İşte bunlar olmazsa Google Penguen de sizin elinizden tutacaktır.

Mehmet Ali ATLI / Ucli.Net Yazarı…
Kaynak:http://www.ucli.net/google-penguen-guncellemesi-hakkinda-bilinmesi-gerekenler.html
brk

kişi bu mesajı beğendi.

🔒 http://mcmyazilim.com
wmaraci
reklam

GsliKahraman GsliKahraman Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci :)
  • Konum Uşak
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1345
  • Beğeniler 761 / 199
  • Ticaret 2, (%100)
Panda bitti mi?

karasuvari karasuvari WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Biyolog
  • Mesajlar 65
  • Beğeniler 5 / 2
  • Ticaret 2, (%100)
bu google panda penguen kedi köpek falan çok kasmayın ben bunların hiçbirine inanmıyorum. google ın kendinin bile anlamadıgı saçma bir algoritması var (aslında yok ama birileri algoritma var bunu çözmek için bi tarafını yırtsın korksun filan diye varmış gibi sık sık anlaşılmaz davranışlar gösteriyor) eger bir algoritma olsaydı bu kesinlikle çözülürdü çünkü milyonlarca site var ve bunlarda bir algoritma kullanılsa çok sırıtır.

Seomple Seomple Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek E-ticaret & Seo Danışmanlığı
  • Mesajlar 793
  • Beğeniler 33 / 240
  • Ticaret 26, (%100)
Hayatımda bu denli bir gol yediğimi hatırlamıyorum :) 7 senemin 3 senesine el koydu adamın oğulları :(

wmaraci
wmaraci

mertaluc mertaluc işsiz Kullanıcı
  • Üyelik 13.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek işsiz
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1058
  • Beğeniler 353 / 134
  • Ticaret 0, (%0)
Korkarım ki yakında google yasak olan siteleri 18+ war.. gibileri falan hep içine ftpye dosyaları atmaya başlayınca engelleyecek :D

Ek Olarak: Tüm indexlerim silinmiş ya google senin ne yapmalı bilmiyorum ya

http://mertaluc.net

MehmetAliATLI MehmetAliATLI WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 759
  • Beğeniler 161 / 84
  • Ticaret 9, (%100)

Panda bitmedi. Panda güncellemesi 9 nisan da yapıldı. Panda + Penguen ile yola devam diyoruz arkadaşlar.

🔒 http://mcmyazilim.com

Analytics Analytics Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek bilişim
  • Mesajlar 70
  • Beğeniler 8 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Yeni güncellemenin yapıtaşını adwords oluşturuyor deniliyor. Google un borsada düşüş yaşamasının sebebi adwords kazançlarının düşmesiyle orantılı olduğunu bir çok yerde okudum. Durum böyle olunca Google, SEO piyasasına darbe vuracak bir strateji geliştirip belkide webmaster ve site sahiplerini adwords e yöneltmek istiyor.
Bunun yanında wiki, profil ve blog backlink tamamen çökertildi diyenler de var. Sanırım bu belirsizlik önümüzdeki günlerde daha da netleşecek çünkü şuan bir çok söylenti ve yorum dolaşıyor ortalıkta.

Onur07 Onur07 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 850
  • Beğeniler 596 / 114
  • Ticaret 2, (%100)
Yandex Metricadan bakınca bana baya bir sırıtmış Penguen . :D

dgny06 dgny06 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Sanırım bu penguen algoritması ki varsa eğer bizede gülmüş. Backlinklerim olmuş ve hemde kendi alt sayfalarımdan...

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1151
  • Ticaret 1, (%100)
Bende sorun yok, ziyaretçiyi kandırmıyorum. Çünkü kandıracak bir ziyaretçim bile yok. :D
Ziyaretçiye sahip olmamanın avantajları vol 2. :D

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al