wmaraci reklam

Wikipedia’ya erişim engellendi!

110 Mesajlar 16.219 Okunma
smmexpress

MOmerAlpi MOmerAlpi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Arayüz Geliştirici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 306
  • Beğeniler 76 / 67
  • Ticaret 26, (%100)

isyerlerimcom adlı üyeden alıntı

MOmerAlpi Halk cezalandırılıyor elbette. Gün içerisinde, internetin başına geçen herkes günde 1 kez olsun o siteye girip birşeyler arıyor, araştırıyor. Bu siyasi araştırmalar, görüşler, ideolojilerle hiç ama hiç alakası olmayan şeyler hocam. 6. sınıf öğrencisinin araştıracağı Türkiye'nin coğrafi yapısı ve iklim yapısı gibi konularda ; Türkiye hakkında yazılacak en kötü şey ne olabilir ? " Kahrolası ülkede 3 tip iklim vardır ne yazık ki !" mi ? :) Siyasi açıdan bakmaya devam ettikçe, kendi ihtiyaçlarımızın bile kısıtlanmasına razı olur hatta " iyiki oldu " diyecek kadar ironik ve acınası hallere düşeriz, ki düşüyoruz da :)

Yazdığımı okudunuz mu?

Şimdi eyvallah desek ileride başka şeyler yapmayacaklarının garantisini kim verebilir? Eğer Türkiye'de şube açılırsa bunun uyarısı direk yapılır. Uzun vadeli halkın zarar görmesi de engellenir. Şuan halkın cezalandırılması gibi gözükse de aslında halk için yapılan bir şey..

wmaraci
reklam

WebTocix WebTocix Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci ve Web Yazılım Gelişti
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 17 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Sitenin tamamını değilde ihlal yapılan sayfalar kapatılsa daha mantıklı olurdu.

53456 53456 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2422
  • Beğeniler 1174 / 895
  • Ticaret 20, (%100)
WebTocix sen Ahmet'e hakaret ettin. Senimi cezalandıralım yoksa ağzını mı?

isyerlerimcom isyerlerimcom İçerik Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 29.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Turizm
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** İ**
  • Mesajlar 737
  • Beğeniler 254 / 253
  • Ticaret 27, (%100)
MOmerAlpi okudum okudum , bir önceki mesajda da zaten cevabı verdim :

"Eğer bu ülkenin siyasi iktidarı; kendi memleketine yapılanlan fiili ve sözlü müdahale veya eylemlerin karşılığını zaten diplomatik kanallarla veremiyorsa kendini iyice bir sorgulamalı."

Bunun çaresi yukarıdaki gibidir hocam. Fuatavni için Twitter, DEAŞ için Wiki, PKK için Facebook kapatmayla, hız düşürmeyle bitmiyor bu işler. Yurtdışı değilde, yurtiçine eğer yanıt verilecekse, daha büyük avantajlar var ellerinde. Güvenlik güçleri var, İstihbarat güçleri var.

Hazır Makale ve İçerik Siparişi | MakaleyazNET
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 22.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 306
  • Beğeniler 76 / 67
  • Ticaret 26, (%100)

MOmerAlpi okudum okudum , bir önceki mesajda da zaten cevabı verdim :

"Eğer bu ülkenin siyasi iktidarı; kendi memleketine yapılanlan fiili ve sözlü müdahale veya eylemlerin karşılığını zaten diplomatik kanallarla veremiyorsa kendini iyice bir sorgulamalı."

Bunun çaresi yukarıdaki gibidir hocam. Fuatavni için Twitter, DEAŞ için Wiki, PKK için Facebook kapatmayla, hız düşürmeyle bitmiyor bu işler. Yurtdışı değilde, yurtiçine eğer yanıt verilecekse, daha büyük avantajlar var ellerinde. Güvenlik güçleri var, İstihbarat güçleri var.

Diplomatik kanallarla cevap veremiyorsa mı?
Wikipedia ile iletişim kanallarının sürekli açık tutulduğu ancak sitenin ısrarla bu tür içerikleri kaldırmaya yanaşmadığını hatta bazılarını korumaya altına aldığı için böyle bir sansür uygulandı.

Ve tekrar açması için de şunları yerine getirmesi gerekiyor:
- Türkiye'de temsilcilik açılması,
- Uluslararası hukuka uygun hareket edilmesi,
- Mahkeme kararlarının uygulanması,
- Türkiye'ye yapılan karartma ve operasyonların bir parçası olmamaları.

Ben bunda yanlışlık göremiyorum.

isyerlerimcom isyerlerimcom İçerik Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 29.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Turizm
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** İ**
  • Mesajlar 737
  • Beğeniler 254 / 253
  • Ticaret 27, (%100)
MOmerAlpi 3 milyonluk Ermenistan Lobisi Dünya'nın dörtbir yanında, sözde Ermeni soykırımı için diplomatik girişimleriyle sözde anıtlar, sözde kınama ve tanınma eylemleri yaptırabiliyorsa; 82 milyonluk Türkiye Cumhuriyeti'nin neler yaptırabileceğini bir düşün hocam. Son olarak yazıyorum artık bu konuya, zira ne ben senin doğrularını - ne sen benim doğrularımı kabul edemeyeceğiz gibi görünüyor :)

Wiki; bir bilgi portalı. Ve, biz giremiyorsak eğer 1-2 zırvadan sebeplerle bu bizim kaybımızdır. Bu kadar net!

Hazır Makale ve İçerik Siparişi | MakaleyazNET

WebAsmek WebAsmek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Web / SEO
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 143
  • Beğeniler 46 / 46
  • Ticaret 9, (%100)
TÜRKİYE ve İSLAM adına gerçekleşen tüm kötü zihniyetin ceza durumu mantıklı olsa veya olmasa dahi onaylıyorum.

Bence tam yerinde bir karar olmuş.

Web Asmek - Creative Web Studio

• Üyelik 22.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 306
  • Beğeniler 76 / 67
  • Ticaret 26, (%100)

MOmerAlpi 3 milyonluk Ermenistan Lobisi Dünya'nın dörtbir yanında, sözde Ermeni soykırımı için diplomatik girişimleriyle sözde anıtlar, sözde kınama ve tanınma eylemleri yaptırabiliyorsa; 82 milyonluk Türkiye Cumhuriyeti'nin neler yaptırabileceğini bir düşün hocam. Son olarak yazıyorum artık bu konuya, zira ne ben senin doğrularını - ne sen benim doğrularımı kabul edemeyeceğiz gibi görünüyor :)

Wiki; bir bilgi portalı. Ve, biz giremiyorsak eğer 1-2 zırvadan sebeplerle bu bizim kaybımızdır. Bu kadar net!

İlk olarak Avrupa'dan başlamalıyız o zaman :) Teröristleri barındırdıkları için. Wikipediayı gidip onlara mı söyleyeceğiz?

Ermenistan Lobisi çok çok çaba harcadı da herkese tanıttılar. Zaten dünya onları istiyordu.

Wikipedia bir site. Sizde dediniz bir bilgi portalı. Onlarla bizim aramızda olan bir şey. İletişim kurulmaya çalışıldı ki şubeleri olmadığından çok hızlı iletişim kurulamıyor. Ekstra olarak Türkiye aleyhinde böyle bir çabaları varsa kendilerine çeki düzen vermeleri gerek.

Tabii herkesin düşüncesi farklıdır. Bana göre böyle.

profdizayn profdizayn Paylaşmayı seven. Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Patron.
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Z**
  • Mesajlar 379
  • Beğeniler 151 / 107
  • Ticaret 14, (%93)
Türkiyeyi daeş le bir tutarsan böyle aklını alırlar. İlk fırsatta made in turkey diyenler önce neden engellenmiş MİLLİ ŞUUR ile okusun.

APOINT APOINT WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** B**
  • Mesajlar 229
  • Beğeniler 52 / 54
  • Ticaret 24, (%100)
1-Wikipedia "Türkiye IŞİD'e destek veriyor" maddesi ekliyor.
Türkiye'deki Wikipedia editörleri bu yalanı düzeltmek istiyor.
2- Ancak Wikipedia, bu yalanı düzeltmek isteyen editörlere erişim engeli koyuyor.
Bu sefer devreye BTK giriyor, Wikipedia ile yazışılıyor.
3- BTK, Wikipedia'dan bu yalan içeriğin kaldırılmasını istiyor belirli bir zaman veriyor.
Ancak Wikipedia içeriği kaldırmıyor.
4- BTK, hem Türkiye'deki editörleri sansürleyen hem de resmi yazışmalara cevap vermeyen Wikipedia'ya erişim engeli koyuyor.
Siyasileri sevmeyebilirsiniz ama ülkenizi koruyun.
Yaman dursunyilmaz MOmerAlpi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al