wmaraci reklam

Reklamlar Hakkında Birkaç Soru

8 Mesajlar 1.241 Okunma
wmaraci reklam

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)
Merhaba arkadaşlar.
Reklamlar ile ilgili birkaç soru ve merakım var.

Reklam derken google'dan vs. değil de kişilerden aldığınız reklamdan bahsediyorum.

Öncelikle, reklam eklemeli miyim eklememeli miyim kararsızım. Sizde biliyorsunuz ki reklamlar ziyaretçinin hoşuna gitmez :) Görsellik açısından zayıflatır siteyi.

İnsanlar size neden reklam vermeli? bu sorunun cevabının verilmesi gerektiğini düşünüyorum.

En çok merak ettiğimde şu;
1 aylık reklam aldınız diyelim sitenize.. 1 ay içerisinde herhangi bir ya da birkaç gün siteniz sunucu problemlerinden dolayı açılmaz oldu. Bu durumlada ne yapılıyor? Sitenin kapalı kaldığı gün sayısının reklam ücreti reklam verene geri mi ödeniyor?

Şuan için reklam almaya pek sıcak bakmıyorum ama ileride belki düşünebilirim.

wmaraci
reklam

hasanali317 hasanali317 hasanalicolak.com Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci, Web Tasarım
  • Konum Rize
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 556
  • Beğeniler 82 / 46
  • Ticaret 13, (%100)
Sorunuzun cevabı tamamen reklam verenle kendi aranızda yaptığınız anlaşmadır.

Ben reklam veren olduğumu düşünelim ve reklamının yayınlandığı site bir hafta kesinti yaşadıysa reklam alanın kesinlikle bana sormadan reklam süremi uzatmasını isterim.

Eğer sitenize bireysel reklam almayı düşünüyorsanız kesinlikle sitenizin girdiği kategorilerden reklam verenler seçmelisiniz. Örneğin siteniz bir rent a car ise arabalarla ilgili bireysel reklamlar alabilirsiniz. Örneğin oto kuaförü

İyi çalışmalar dilerim.

• Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)

hasanali317 adlı üyeden alıntı

Sorunuzun cevabı tamamen reklam verenle kendi aranızda yaptığınız anlaşmadır.

Ben reklam veren olduğumu düşünelim ve reklamının yayınlandığı site bir hafta kesinti yaşadıysa reklam alanın kesinlikle bana sormadan reklam süremi uzatmasını isterim.

Eğer sitenize bireysel reklam almayı düşünüyorsanız kesinlikle sitenizin girdiği kategorilerden reklam verenler seçmelisiniz. Örneğin siteniz bir rent a car ise arabalarla ilgili bireysel reklamlar alabilirsiniz. Örneğin oto kuaförü

İyi çalışmalar dilerim.

Anladım.. Yani içeriğinize göre reklam alın diyorsunuz? :) İleride reklam almayı düşünürsem göz önünde bulunduracağım. Çok teşekkürler.

hasanali317 hasanali317 hasanalicolak.com Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci, Web Tasarım
  • Konum Rize
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 556
  • Beğeniler 82 / 46
  • Ticaret 13, (%100)

Atakan adlı üyeden alıntı

Anladım.. Yani içeriğinize göre reklam alın diyorsunuz? :) İleride reklam almayı düşünürsem göz önünde bulunduracağım. Çok teşekkürler.

Rica ederim iyi çalışmalar dilerim.

wmaraci
wmaraci

Loki Loki www.pokemontr.com Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

1 aylık reklam aldınız diyelim sitenize.. 1 ay içerisinde herhangi bir ya da birkaç gün siteniz sunucu problemlerinden dolayı açılmaz oldu. Bu durumlada ne yapılıyor? Sitenin kapalı kaldığı gün sayısının reklam ücreti reklam verene geri mi ödeniyor?

30 gün anlaştıysanız, iki günlük kesinti olduysa iki gün fazladan reklamını yayınlarsınız sorun olmaz bence. Yayınlamak da zorunda değilsiniz, sonuçta kağıt üzerinde bir anlaşma yapılmıyor küçük sitelerde, fakat reklam verenin güvenini kazanmak ve ileriye dönük yatırım yapmak için biraz ödün vermeniz gerekecektir.

Bunun haricinde reklamlar kullanıcıları rahatsız etmediği sürece, düzgün yerleştirilmişse sorun yaratmıyorlar, şahsen ben beğendiğim sitelerdeki reklamlara göze batmayacak aralıklarla tıklamayı tercih ediyorum, maksat onlar kazansın ve ayakta kalsınlar.

• Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)

Loki adlı üyeden alıntı

30 gün anlaştıysanız, iki günlük kesinti olduysa iki gün fazladan reklamını yayınlarsınız sorun olmaz bence. Yayınlamak da zorunda değilsiniz, sonuçta kağıt üzerinde bir anlaşma yapılmıyor küçük sitelerde, fakat reklam verenin güvenini kazanmak ve ileriye dönük yatırım yapmak için biraz ödün vermeniz gerekecektir.

Bunun haricinde reklamlar kullanıcıları rahatsız etmediği sürece, düzgün yerleştirilmişse sorun yaratmıyorlar, şahsen ben beğendiğim sitelerdeki reklamlara göze batmayacak aralıklarla tıklamayı tercih ediyorum, maksat onlar kazansın ve ayakta kalsınlar.

Teşekkür ederim :)

Peki sizce ekleyecek olsam nereye eklemeliyim? Sidebar? Single dosyasında yazıların alt kısmı mı? Hangisini tercih ediyorsunuz? Ve hangi boyutlar?

+ Teknik açıdan, resimlere link vermenin bir sakıncası olur mu? Reklam alanı ekleyince malum, resime tıklayınca reklam verenin sitesine gidecek. Sıradan bir şekilde, link ve resim html kodu ile eklediğimizde bana bir zararı olur mu?

Loki Loki www.pokemontr.com Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

Peki sizce ekleyecek olsam nereye eklemeliyim? Sidebar? Single dosyasında yazıların alt kısmı mı? Hangisini tercih ediyorsunuz? Ve hangi boyutlar?

Sizin sidebar'ınız gayet uygun gözüküyor, talep edeceğiniz ücrete göre değişecektir boyutlar tabiki. Genişliği tam oraya oturacak şekilde yapıp yüksekliği de 200 ya da 250px yaparsanız gayet güzel gözükecektir. Tabiki reklam verenin de yayınlayacağınız grafiği düzgün seçmesi gerekmekte. Kötü görünümlü/basit reklam imajları kullanıcıların gözünde değer düşürmekte.

+ Teknik açıdan, resimlere link vermenin bir sakıncası olur mu? Reklam alanı ekleyince malum, resime tıklayınca reklam verenin sitesine gidecek. Sıradan bir şekilde, link ve resim html kodu ile eklediğimizde bana bir zararı olur mu?

Sorun olacağını sanmıyorum, en kötü ihtimalle linkleri no-follow yapabilirsiniz.

• Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)
Çok teşekkürler :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al