wmaraci reklam

HDD'nin arızalı olduğunu nasıl anlayabilirim? Acil yardım

25 Mesajlar 3.656 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

gokenim gokenim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Fotoğraf, Grafik, Radyoloji
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** Ç**
  • Mesajlar 1896
  • Beğeniler 766 / 351
  • Ticaret 4, (%100)
Kasayı açınca çıtırtılar geliyor muhtemelen kısa devre oluyor ekran falan gelmiyor. O yüzden açmıyorum.
HDD'yi geçen sene yeni aldım 1TB bir daha almak istemiyorum. Yeni bilgisayar alacağım inşallah HDD almama gerek yok eğer eskisi çalışıyorsa ve içinde resimlerim oyunlarım vs her şey var.

Nasıl anlayabilirim çalışıp çalışmadığını? Anakart kısa devre olunca HDD'de kısa devre olmuş olabilir mi?

Selamunaleyküm.
wmaraci
reklam

bitirimci bitirimci Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1170
  • Beğeniler 216 / 214
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba
Kasa yandan açık şekilde pc açın hdd üzerinde düzenli bir titreşim dönüş hızı hissetmelisiniz elinizi üzerine koyun hissetmeye çalışın tık tık diye küçük vurma sesleri de hdd kafasının çalıştığını gösterir titreşim ve vurma sesi varsa hdd de mantksal bir sorun yok demektir

shateiel shateiel Biologist Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 1703
  • Beğeniler 659 / 509
  • Ticaret 9, (%100)
Bilgisayarda kısa devre var diyen birine "elini üstüne koyun" nasıl denebiliyor şaşıyorum doğrusu.

HDD'yi söküp harici hdd kutusuna takarak sağlam bir bilgisayara bağlamayı deneyiniz. Kısa devre şüphesi bile o bilgisayarı bir daha açmamanız için büyük bir sebep zaten.

• Üyelik 28.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** Ç**
  • Mesajlar 1896
  • Beğeniler 766 / 351
  • Ticaret 4, (%100)
shateiel Hocam merhaba dediğiniz gibi elimi kasaya sokarsam bi daha çıkarmam mümkün olmayabilir :)

Geçenlerde kuzenimde vardı Harddisk'ini takmıştı harici olarak. Onu takıp laptopta deneme şansımız oluyor mu peki? Yalnızca masaüstünde mi geçerli.

Frisby USB 2.0 IDE/SATA Sabit Disk kutusu diyor. Gerçi biz bunu laptopta denemiştik sanırım görünmüştü her şey.

Selamunaleyküm.
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 28.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** Ç**
  • Mesajlar 1896
  • Beğeniler 766 / 351
  • Ticaret 4, (%100)

bitirimci adlı üyeden alıntı

Merhaba
Kasa yandan açık şekilde pc açın hdd üzerinde düzenli bir titreşim dönüş hızı hissetmelisiniz elinizi üzerine koyun hissetmeye çalışın tık tık diye küçük vurma sesleri de hdd kafasının çalıştığını gösterir titreşim ve vurma sesi varsa hdd de mantksal bir sorun yok demektir

Merhaba hocam kasaya elimi sokmam sıkıntı olabilir dediğim gibi kısa devre var :\ Harici hdd kutusuyla deneyeyim bi

Selamunaleyküm.

kuantumm kuantumm Asla Vazgeçmeyin ! Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ERP / CRM Consultant
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 497
  • Beğeniler 102 / 139
  • Ticaret 11, (%100)
Merhaba
Harici Hdd kutusu ile deneyin ve alttaki program ile test ederek ekran görüntüsünü paylaşırsanız kesin olarak hdd hakkında birşeyler söylemek mümkün olabilir. http://www.hdtune.com/download.html

Siz Hala PDF Katalog mu Kullanıyorsunuz? KatalogTR.com- Yeni Nesil Dijital Katalog Çözümleri

• Üyelik 28.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** Ç**
  • Mesajlar 1896
  • Beğeniler 766 / 351
  • Ticaret 4, (%100)
kuantumm Harici HDD ile laptop'a bağlayacağım bu programı indirip test ekran görüntüsünü buraya atacağım hocam yarın. Yarın cevabınızı beklerim :) Teşekkür ederim
kuantumm

kişi bu mesajı beğendi.

Selamunaleyküm.

SuatGulten SuatGulten WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Teknik Servis/Web Yazılım
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 1120
  • Beğeniler 240 / 233
  • Ticaret 29, (%97)
kasaya kesinlikle elini sokma dostum. Bazen iğne batmış kadar etki edebilir ama hiç belli olmaz power bir anda tüm voltuda üzerine verebilir.

Bu baya bir sıkıntılı durum gibi gözüküyor. Zonguldak tarafında olsaydınız hallederdik.
Kasanın kapağını açın hddnin sesini dinleyin normalinden fazla ise bozuk olabilme ihtimali yüksek. Tabi işlemci ve ekran kartınız için termal macunu kontrol etmeniz gerekmekte. Fanlarınızda yetersiz olabilir. Dolayısıyla hdd kasar. Ve Donar.
gokenim

kişi bu mesajı beğendi.

İnstagram IVR Kazanç Sağlamak İçin Fake Sayfalar Satılıktır. İletişim PM

• Üyelik 28.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** Ç**
  • Mesajlar 1896
  • Beğeniler 766 / 351
  • Ticaret 4, (%100)
SuatGülten Bilgisayarı hiç açamıyorum hocam kasayı takınca çıtırdılar geliyor ekran vs yok zaten o yüzden hiç bulaşmayım ben en iyisi harici hdd kutusu ile deneyim bi yarın rapor atarım buraya programdan :)
SuatGulten

kişi bu mesajı beğendi.

Selamunaleyküm.

• Üyelik 28.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** Ç**
  • Mesajlar 1896
  • Beğeniler 766 / 351
  • Ticaret 4, (%100)

shateiel adlı üyeden alıntı

Bilgisayarda kısa devre var diyen birine "elini üstüne koyun" nasıl denebiliyor şaşıyorum doğrusu.

HDD'yi söküp harici hdd kutusuna takarak sağlam bir bilgisayara bağlamayı deneyiniz. Kısa devre şüphesi bile o bilgisayarı bir daha açmamanız için büyük bir sebep zaten.

kuantumm adlı üyeden alıntı

Merhaba
Harici Hdd kutusu ile deneyin ve alttaki program ile test ederek ekran görüntüsünü paylaşırsanız kesin olarak hdd hakkında birşeyler söylemek mümkün olabilir. http://www.hdtune.com/download.html

SuatGülten adlı üyeden alıntı

kasaya kesinlikle elini sokma dostum. Bazen iğne batmış kadar etki edebilir ama hiç belli olmaz power bir anda tüm voltuda üzerine verebilir.

Bu baya bir sıkıntılı durum gibi gözüküyor. Zonguldak tarafında olsaydınız hallederdik.
Kasanın kapağını açın hddnin sesini dinleyin normalinden fazla ise bozuk olabilme ihtimali yüksek. Tabi işlemci ve ekran kartınız için termal macunu kontrol etmeniz gerekmekte. Fanlarınızda yetersiz olabilir. Dolayısıyla hdd kasar. Ve Donar.

Dostlar böyle çıktı sonuçlar Harddisk'te bi sorun yok gibi sanki en cahil bilgimle söylüyorum bunu yani taktım açılıyor görüyor bilgisayar.
Error scan test ettim 1 tane bile kırmızı çıkmadı hepsi yeşildi. Sizce yeni hdd almama gerek var mı bunla devam edeyim mi?

Selamunaleyküm.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al