wmaraci reklam

TRT1 Domainini Satın Aldım Desem?

58 Mesajlar 9.373 Okunma
wmaraci reklam

DarqAngeL DarqAngeL Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Araştırmacı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Y** Ç**
  • Mesajlar 244
  • Beğeniler 35 / 72
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam dikkat ette telif hakkı yeme :D

wmaraci
reklam

etiraj etiraj Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Google News Danışmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 364
  • Beğeniler 154 / 83
  • Ticaret 95, (%97)
Kısa adı trt1 olan bir dernek kurun derim, telif hakkı falan sorunu yaşanmaz :p
Şaka bir yana, iyi değerlendirebilrseniz oldukça iyi kazandıracak domain olur diye düşünoyurm.

Muhammedchan Muhammedchan sencesaglik.com Kullanıcı
  • Üyelik 12.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Ziraat Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 141
  • Beğeniler 18 / 40
  • Ticaret 12, (%100)

summer adlı üyeden alıntı

TRT1 devlet kanalı özel bir kanal değil ki almak için teklif versin. Bence almak isterlerse direk dava açarak alırlar teklif vereceklerini sanmıyorum domaini almak için özel bir tv kanalı olsa neyse de. .

dump3cz adlı üyeden alıntı

Bence ileride telif hakkı yiyebilir.

Eğer TRT1 üzerine herhangi bir çalışma yaparsam rahatlıkla alırlar haklısınız. Ancak TRT'den uzak durmayı hedefliyorum.

Machine adlı üyeden alıntı

Merhaba,

TRT'yi ilgilendiren ve trt'ye ait bilgileri paylaşırsanız bu domain ile trt'nin domain üzerinde hak iddia etmesi doğaldır. Ancak tamamen trt'den bağımsız, farklı bir içerik ile çalışma yaparsanız domain üzerinde hak iddia edemezler.

Çok önem veriyorlarsa domaine sizinle birebir görüşerek domaini sizden devir almak isteyeceklerdir onun dışında dava edemezler diye düşünüyorum, icann kuralları gereği ilk gelen alır domaini. Daha sonrası size kalmış :)

Ama tutupta domainin içeriğine TRT'nin dizilerini vs paylaşırsanız doğal olarak adamların marka haklarından dolayı dava açabilme, domain üzerinde hak iddia etmeleri kaçınılmazdır.

AKDNZ adlı üyeden alıntı

Merhaba, bildiğim kadarıyla gtld alan adlarında hak sahipliği vs. yok her zaman önce gelen alır mantığı var. Ben sizin açınızdan herhangi bir sorun teşkil edeceğini düşünmüyorum. Ancak bu konuda en doğru yorumu yine domain işinde uzman arkadaşlar verebilir. ICAAN gözünde sizinle trt1 in hiç bir farklı yok.

pmehmet adlı üyeden alıntı

Canlı tv sitesi tarzı bir şey yapabilirsin özgün içeriklerle canlı yayın bağlantılarıyla adsense üstünden gelir kazanabilirsin.

Aldığım yorumlar üzerine herhangi bir TRT ile bağlantılı iş yapmayacağım ancak farklı fikirler geliyor aklıma. Siz olsanız bu alan adı ile ne üzerine site kurardınız?

Economist adlı üyeden alıntı

TRT 1 ile alakalı herhangi bir dizi program veya haber yayıma almadığınız sürece TRT 1 sizden herhangi bir hak talep edemez. Farklı türlü kullanabilirsiniz.

İlk alınca kesin bir bilgim yoktu ancak şuan genel olarak dizi ve film sektöründen (en azından TRT ile alakalı olan) uzak duracağımı anladım. Ancak arama hacmi iyi bir haber sitesi konusunda ne önerirsiniz?

Şu soruyu herkese sormak istiyorum bu domaine sahip olsanız hangi formatta siteyi kurardınız?

pmehmet pmehmet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 809
  • Beğeniler 90 / 187
  • Ticaret 8, (%100)

duaevi adlı üyeden alıntı

pmehmet hocam yazınız için sagolun aslında dediginiz doğru fakat ben paraya ihtiyacım olduğundan satıyorum.

Muhammedchan adlı üyeden alıntı

Eğer TRT1 üzerine herhangi bir çalışma yaparsam rahatlıkla alırlar haklısınız. Ancak TRT'den uzak durmayı hedefliyorum.

Aldığım yorumlar üzerine herhangi bir TRT ile bağlantılı iş yapmayacağım ancak farklı fikirler geliyor aklıma. Siz olsanız bu alan adı ile ne üzerine site kurardınız?

İlk alınca kesin bir bilgim yoktu ancak şuan genel olarak dizi ve film sektöründen (en azından TRT ile alakalı olan) uzak duracağımı anladım. Ancak arama hacmi iyi bir haber sitesi konusunda ne önerirsiniz?

Şu soruyu herkese sormak istiyorum bu domaine sahip olsanız hangi formatta siteyi kurardınız?

Canlı tv , ek olarak seo için yayınlanan programların içerikleriyle ilgili yorum eleştiri .

wmaraci
wmaraci

Clouduck Clouduck Web Hosting Kullanıcı
  • Üyelik 17.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Web Hosting Sağlayıcısı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 2 / 1
  • Ticaret 1, (%100)
Şansını dene :)

Muhammedchan Muhammedchan sencesaglik.com Kullanıcı
  • Üyelik 12.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Ziraat Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 141
  • Beğeniler 18 / 40
  • Ticaret 12, (%100)

DarqAngeL adlı üyeden alıntı

Hocam dikkat ette telif hakkı yeme :D

TRT'ye bulaşmadığım sürece telif yemeyeceğim inşallah :)

etiraj adlı üyeden alıntı

Kısa adı trt1 olan bir dernek kurun derim, telif hakkı falan sorunu yaşanmaz :p
Şaka bir yana, iyi değerlendirebilrseniz oldukça iyi kazandıracak domain olur diye düşünoyurm.

Dernek fikri oldukça zekice :) Şu aşamada beklemeyi düşünüyorum henüz halihazırda var olan kendi siteme bile zaman ayıramazken böyle bir siteye hazırlıklı girmek istiyorum. Haber sitesi hakkında ne diyorsunuz?

etiraj etiraj Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Google News Danışmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 364
  • Beğeniler 154 / 83
  • Ticaret 95, (%97)
Muhammedchan haber sitesi olarak kullanılabilir hocam aslında. Ancak yayınlanan haberler vs çok dikkatlice seçilip yazılması gerekebilir.

milliyethaber
hurriyethaber gibi domainler çok kullanılıyor hocam ama direk trt1.org gibi bir haber sitesi hiç denk gelmedi.

BurakDemir BurakDemir Mechanical Eng. Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 246
  • Beğeniler 7 / 64
  • Ticaret 6, (%100)
TRT içeriklerini barındıran herhangi bir site kurmadığınız sürece alamazlar domaini sizden. En basit 2 örnek olarak kanald.com ile icloud.net domainleri verilebilir. 2'sinde de marka içeriklerinden farklı şekilde arkadaşlık sitesi kurulu. Kanal D ve Apple WIPO aracılığıyla domaini alamadılar. Apple ise para karşılığı domaini aldı.

FilKafa FilKafa Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 360
  • Beğeniler 41 / 57
  • Ticaret 7, (%100)
Selam ben de fikir iletiyim,
vallaha ne yaparsan yap sıkıntı yok ister TRT haber yayımla ister canlı yayın yap istersen git haber paylaş bir sıkıntı olmaz.TRT ekibi bu işlerle uğraşmaz ayrıca sorsalar ne ayaksın sizin yerel muhabirinizim dersin geçersin. TRT1.org domainin deki ışığı göremedim ama bu kadar heyecanlandıran nedir anlamadım. olağan bir domain. TRT nin resmi sayfasında TRT1.org domain yazmıyorsa sıkıntı yok. bas geç. ama hakaret ve terör örgütlerini övme aman dikkat
kolay gelsin

MuhammedArslan MuhammedArslan Msa Web Tasarım Kullanıcı
  • Üyelik 19.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 933
  • Beğeniler 136 / 276
  • Ticaret 11, (%100)
Burada klasik örneği vermek istiyorum. Mng.com :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al