wmaraci reklam

TRT1 Domainini Satın Aldım Desem?

58 Mesajlar 9.634 Okunma
wmaraci reklam

hozcelik hozcelik i was here Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 1778
  • Beğeniler 776 / 777
  • Ticaret 23, (%100)
Ben olsam domaini teslim ederdim, belki bu davranışa karşılık birşeyler verebilirler :D

💯 Jenerik ve Projelik Domainler | Tıkla Tüm Domainleri İncele

🥳 Yandex Kurumsal Mail Hizmeti | Sınırsız Süre Kullanım | Tıkla Detayları Öğren

"Bu dünya öyle ki karanlığı aydınlığından fazla,
Herkes daha fazla ister, azla yetinmez asla."
wmaraci
reklam

Muhammedchan Muhammedchan sencesaglik.com Kullanıcı
  • Üyelik 12.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Ziraat Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 141
  • Beğeniler 18 / 40
  • Ticaret 12, (%100)

pmehmet adlı üyeden alıntı

Canlı tv , ek olarak seo için yayınlanan programların içerikleriyle ilgili yorum eleştiri .

Tavsiye edilen sektörleri değerlendiriyoru bundan dolayı verdiğiniz fikir için teşekkürler.

etiraj adlı üyeden alıntı

Muhammedchan haber sitesi olarak kullanılabilir hocam aslında. Ancak yayınlanan haberler vs çok dikkatlice seçilip yazılması gerekebilir.

milliyethaber
hurriyethaber gibi domainler çok kullanılıyor hocam ama direk trt1.org gibi bir haber sitesi hiç denk gelmedi.

Bu bir ilk olabilir :) Tabi içerik konusunda dikkat etmek gerekiyor.

BurakDemir adlı üyeden alıntı

TRT içeriklerini barındıran herhangi bir site kurmadığınız sürece alamazlar domaini sizden. En basit 2 örnek olarak kanald.com ile icloud.net domainleri verilebilir. 2'sinde de marka içeriklerinden farklı şekilde arkadaşlık sitesi kurulu. Kanal D ve Apple WIPO aracılığıyla domaini alamadılar. Apple ise para karşılığı domaini aldı.

Elimden alınırsa kısmet der çekilirim ne yapalım ancak koskoca TRT'nin umrunda olacağını sanmıyorum tabi ben TRT ile ilgili bir yayın yapmazsam ki öyle bir niyetim de yok. Yorumunuz için teşekkürler.

FilKafa adlı üyeden alıntı

Selam ben de fikir iletiyim,
vallaha ne yaparsan yap sıkıntı yok ister TRT haber yayımla ister canlı yayın yap istersen git haber paylaş bir sıkıntı olmaz.TRT ekibi bu işlerle uğraşmaz ayrıca sorsalar ne ayaksın sizin yerel muhabirinizim dersin geçersin. TRT1.org domainin deki ışığı göremedim ama bu kadar heyecanlandıran nedir anlamadım. olağan bir domain. TRT nin resmi sayfasında TRT1.org domain yazmıyorsa sıkıntı yok. bas geç. ama hakaret ve terör örgütlerini övme aman dikkat
kolay gelsin

3 ve 4 harfli alan adları oldukça kıymetli oluyor. Üstelik birde bu devlet kanalı ve yüksek aranma hacimi olan bir kelime olunca bu alan adındaki tek ışık herhangi bir site kurulması halinde daha fazla ziyaretçi çekmek oluyor. TRT'ye bulaşmadan güzel bir site kurarak ziyaretçiler çekilebilir. Yorumunuz için teşekkürler.

reaels adlı üyeden alıntı

Arkadaşım rahat ol :) :)
https://www.kanald.com/ > buyur dostum zamanında milyonların döndüğü domaindir .
Alamadıklarından .com.tr ye geçmişlerdir.

Aynen katılıyorum size bir zamanlar Kanald.com olay olmuştu. Tabi milyonlar hatta maddi teklif verilmesini dahi beklemiyorum. Şuan için zaman ayarlayıp kendim site kurmayı hedefliyorum eğer zaman ayarlayamazsam trt1.org alan adını satışa çıkarırım. Tüm satılan domainlere bakınca yine tatmin edici bir rakama satılacağı kanaatindeyim. Yorumunuz için teşekkürler.

Kayrahan adlı üyeden alıntı

Açılım olarak farklı bir şekilde sunar tescil yada vs bir işlem gerekir mi bilmiyorum ama hiç bir şey yapamazlar diye düşünüyorum. Sonuçta TRT her şeyin kısaltması olabilir ;)

AdnanSimge adlı üyeden alıntı

TRT diye bir marka ya da kuruluş olduğu için trt.org üzerinden örnek veriyorum oyun oynama sitesi kurulamayacak diye bir seçenek yok :) Rakip olmadıktan sonra istediği gibi kullanabilmeli bence

reaels adlı üyeden alıntı

Tüm rumeli türkleri
tek rumeli tv geldi aklıma :)

Aynen oyun yada arkadaş sitesi kur.

Aynı şekilde sizlere katılıyorum açılımı farklı şekilde sunulduktan sonra sorun olmayacaktır. Arkadaş ve oyun sitesi üzerinde ilgim ve bilgim olmadığı için pek düşünmüyorum ancak her ikiside güzel fikirler. Yorumlarınız için teşekkürler.

budaks adlı üyeden alıntı

Bu tarz şeyler sürekli aklıma takılırdı bir markanın domaini boşa düşse alsam ne olur hem yasal hemde kazanç yönünden. Şuanda bu arkadaş bu fırsatı yakalamış acaba yasal olarak sıkıntı yaşayacakmı yoksa trt domini satın almak isteyecekmi :) Bu postun takipcisi olacagım :)

TRT'nin birşey yapmak isteyeceğini sanmam ancak haber sitesi olması yönündeki fikirler haber sitelerinde uzman kişileri harekete geçirdi sanırım oldukça hareketli bir gün yaşatıyorlar bana sağolsunlar :)

canpause adlı üyeden alıntı

acaba bu isimi aratırken kullandığınız yer neresidir? ben bilmiyorum da.

Alan adı aratmak için birçok platform bulunuyor. Bunlardan birkaç örnek şu şekildedir;
GoDaddy
Natro
İsim Tescil

Aykut adlı üyeden alıntı

Bu arada TRT3.net ve TRTSPOR.org bende arkadaşlar. Almak isteyen olursa iletişim kurabilir :)

Bu alan adını alırken diğerlerini de iyi araştırdım. Eğer bu alan adı dahi boşsa diğerlerinde de vardır bir ihmallik diye ancak hepsine para harcamak istemedim :) TRT1 ilk akla gelen, ünlü filmlerin yayınlandığı ve TRT2-3-6 gibi kanalların türetildiği bir isim olduğu için öncelikle TRT1'i almayı düşündüm. Diğer alan adlarına bakılınca sizinkiler de oldukça getirisi olacaktır hayırlısı olsun diyorum :)

WebDost adlı üyeden alıntı

herkes TRT elinizden alır tarzında yorumlar yapmış -öyle ki bir arkadaş kimsenin aklına gelmeyen şeyi söylemiş "trt telif hakkı almamış mıdır?-.

trt adını kişisel bir blog olarak rahatça kullanırsanız hiç birşey olmayacaktır. para kazanmak için dizi yorumlaması yapabilirsiniz ama bu telif ihlaline girer mi çok karışık orası, denemekte fayda var. teknoloji blogu yapın her türlü trt nin ziyaretçisini alırsınız :D

Size katılıyorum teknoloji blogu olarak oldukça iyi sonuçlar verebilir. Ancak şuan için haber sitesinin daha çok ilgi çekeceğini düşünüyorum.

Javadeveloper adlı üyeden alıntı

yine bir marka hakkı olan domain vakası alıştık artık :D biz türkler neden başkası üzerinden para kazanmaya çalışırız anlamam şimdiden geçmiş olsun marka hakları büyük sorun helede trt1 gibi bir marka

Büyük bir firma kendi belirlediği anlamını dahi bilmediğimiz isimleri marka yapabiliyor ancak biz yeterince iyi yerlere getiremiyoruz. Bundan dolayı otururken öylesine bir baktım ve görünce alınması gerektiğini düşündüm. Yorumunuz için teşekkürler.

Haber sitesi işlerinden anlayan kişiler iyi ve doğru yatırımla bu alan adının iyi yerlere geleceğini düşündüler ve değerlendirmek istiyorlar. Ancak yinede ben beklemek istiyorum ilk günden düşünmeden devretmek yerine önceliği kendim değerlendirmeyi tercih ediyorum.
Aykut

kişi bu mesajı beğendi.

pureViolence pureViolence I NEED MORE SPACE Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 197
  • Beğeniler 33 / 43
  • Ticaret 0, (%0)
İnan bana o domaini kullanırsan böyle bir konu açıp beyler TRT1 beni mahkemeye verdi ne yapmalıyım dersin. Sonuçta sen TRT'nin adını kullanarak iş yapıyorsun. Önce mail at danış sonra bak dalgana. Bu arada iyi yakalamışsın.

HerAlanda HerAlanda ZeHiRLy Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Öğreniyor...
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 2 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Birşey olmaz kardeş en kötü TRT ile ilgili bir tescil yaparsın benimde kısaltmam trt bende aldım dersin ;)

wmaraci
wmaraci

Ranay Ranay WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bankacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** N**
  • Mesajlar 596
  • Beğeniler 415 / 192
  • Ticaret 1, (%100)
hiçbir şey yapamasan trt dizileri başta olmak üzeri diğer tv dizilerini hatta yabancı dizileri yayınlarsın bence.

semihsadi semihsadi www.onlinetahta.com Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Kurucu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 348
  • Beğeniler 25 / 66
  • Ticaret 0, (%0)
Bu domain ile ilgili yapabilecegin tek sey yonlendirmedir. Baska birsey maalesef yapilamaz. Daha once denenmistir baska benzer domain icin

http://onlinetahta.com -> Canlı Dershane- Video Dershane-Uzaktan Eğitim

Plain Plain Freelancer Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 799
  • Beğeniler 64 / 241
  • Ticaret 42, (%100)
TRT'de işlerin nasıl yürüdüğünü çok iyi bilen biri olarak söylüyorum, günlük 10 binin üzerinde tekil hit bile alsanız domaini elinizden almaları 1-2 yıl sürecektir :D

• Üyelik 12.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 141
  • Beğeniler 18 / 40
  • Ticaret 12, (%100)

semihsadi adlı üyeden alıntı

Bu domain ile ilgili yapabilecegin tek sey yonlendirmedir. Baska birsey maalesef yapilamaz. Daha once denenmistir baska benzer domain icin

Daha detaylı açar mısınız?

Plain adlı üyeden alıntı

TRT'de işlerin nasıl yürüdüğünü çok iyi bilen biri olarak söylüyorum, günlük 10 binin üzerinde tekil hit bile alsanız domaini elinizden almaları 1-2 yıl sürecektir :D

Ayrıntılı bilgi verebilir misiniz? Mesela TRT'nin hangi işlerinde bulunduğunuz için bu örnek hakkında kesin karar verdiniz. Tüm bunların yanı sıra TRT'den kim bununla uğraşır yada kanald.com örneğinde olduğu gibi farklı alanda gitmem durumunda dava açmaları için ne gibi bir sebepleri olabilir? Detaylı bilgi alabilirsem sevinirim. Yorumunuz için teşekkürler.

Plain Plain Freelancer Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 799
  • Beğeniler 64 / 241
  • Ticaret 42, (%100)

Muhammedchan adlı üyeden alıntı

Ayrıntılı bilgi verebilir misiniz? Mesela TRT'nin hangi işlerinde bulunduğunuz için bu örnek hakkında kesin karar verdiniz. Tüm bunların yanı sıra TRT'den kim bununla uğraşır yada kanald.com örneğinde olduğu gibi farklı alanda gitmem durumunda dava açmaları için ne gibi bir sebepleri olabilir? Detaylı bilgi alabilirsem sevinirim. Yorumunuz için teşekkürler.

TRT ile bağlantım konusunda detaylı bilgi veremem maalesef.

Dava konusuna gelince, siz sitenizi kanal olan TRT gibi göstererek **************lık yapmadığınız sürece dava bile açılsa elinizden alan adını almak dışında herhangi bir yaptırımı olmaz.

Kim uğraşır konusuna gelince doğrudan sıradan bir kullanıcı tarafından (rakip siteniz de olabilir) yapılan bir şikayetin değerlendirilmesiyle durum anlaşılıp işleme geçilebilir. Diğer ihtimal ise bilişim bölümünde çalışanlardan biri şikayette bulunup durumu yetkili birimlere iletebilir ancak TRT gibi bir kurumda bürokrasi nedeniyle bu tür işler oldukça yavaş yürür. Durumun anlaşılması, şikayette bulunulması, yetkili birime ulaşması, onun işleme başlayıp dava açması vs. derken yıllar süren bir sürece dönüşebilir.

Ayrıca domaini aranma hacmini de gösterek 4 karakter domain olarak yabancı sitelerde de iyi fiyata satmayı deneyebilirsiniz.

• Üyelik 12.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 141
  • Beğeniler 18 / 40
  • Ticaret 12, (%100)

Plain adlı üyeden alıntı

TRT ile bağlantım konusunda detaylı bilgi veremem maalesef.

Dava konusuna gelince, siz sitenizi kanal olan TRT gibi göstererek **************lık yapmadığınız sürece dava bile açılsa elinizden alan adını almak dışında herhangi bir yaptırımı olmaz.

Kim uğraşır konusuna gelince doğrudan sıradan bir kullanıcı tarafından (rakip siteniz de olabilir) yapılan bir şikayetin değerlendirilmesiyle durum anlaşılıp işleme geçilebilir. Diğer ihtimal ise bilişim bölümünde çalışanlardan biri şikayette bulunup durumu yetkili birimlere iletebilir ancak TRT gibi bir kurumda bürokrasi nedeniyle bu tür işler oldukça yavaş yürür. Durumun anlaşılması, şikayette bulunulması, yetkili birime ulaşması, onun işleme başlayıp dava açması vs. derken yıllar süren bir sürece dönüşebilir.

Ayrıca domaini aranma hacmini de gösterek 4 karakter domain olarak yabancı sitelerde de iyi fiyata satmayı deneyebilirsiniz.

Verdiğiniz detaylı bilgi için teşekkürler. Zaten daha önce de bahsettiğim gibi gidip TRT'ye satmaya çalışacak birisi değilim ki zaten devlet dairesi çalışma mantığıyla kimse uğraşmaz benimle. Sadece iyi bir alan adı olduğunu görünce kaçırmak istemedim. Maddi olarak ise şuanda maliyetini yüzlerce kat fazlasıyla karşılayabiliyor. Nasip olursa bir haber sitesi ile değerlendirmeyi düşünüyorum. TRT'yi kullanmadığım sürece elimden alınmayacağı şuan için kesinleşti sayılır. Aksi bir durumda kısmet der çekilirim zaten oldukça uygun bir ücret karşılığında almıştım.

Verdiğiniz ayrıntılı bilgi için tekrar teşekkür ediyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al