wmaraci reklam

18-20 Yaşında Evden Ayrılmak ?

25 Mesajlar 9.587 Okunma
wmaraci reklam

weblobedi weblobedi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Satış Ortağı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** S**
  • Mesajlar 354
  • Beğeniler 41 / 99
  • Ticaret 2, (%100)
Nacızade tavsiyem : cebinize 3-5 kuruş koyun ve buz yaz tatile gidin. Ama nasıl tatil ?
Tanıdığınız olmayan bir şehir, gidin iş bulun ev kiralayın bekar evi bulun, bakalım ne kadar ayaklarınızın üzerinde durabileceksiniz.

En büyük tavsiyem : aileni sakın bırakma.
hasanayt

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Voltaren Voltaren www.ZomPir.com Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 2093
  • Beğeniler 527 / 643
  • Ticaret 0, (%0)
bence bu yazı otelde çalışarak geçirebilirsiniz kalacak yerde veriyolar yaz sezonu bitince yolunuza bakarsınız mesela antalyada bir otel ayarlayın tecrübe istemiyolar yer siliyosunuz kalacak yer , yemek herşey onlara ait sezon bitincede oralarda başka bir iş ve kalacak yer ayarlarsınız bi bakmışsınız düzeniniz var kolay gelsin hayatta başarılar (benim planım böyle söylemek istedim :D)
hasanayt

kişi bu mesajı beğendi.

Finans Haber Portalı : https://www.zompir.com/

ChesterFiel ChesterFiel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İnşaat Teknikeri
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 801
  • Beğeniler 86 / 274
  • Ticaret 7, (%100)
Bende evleneceğim, bu sene nişan yapıp askere gitmeyi düşünüyorum :) askerden sonra haliyle evlilik olur .
hasanayt

kişi bu mesajı beğendi.

Bipixel Bipixel Vicdanın senin kıblendir. Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Kıdemli SEO Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2348
  • Beğeniler 727 / 726
  • Ticaret 57, (%100)
Zor iş bırakma derim. Ben çok çektim bu sıkıntıdan baba ocağı gibisini zor bulursun :).
hasanayt

kişi bu mesajı beğendi.

Kişisel Blog - Web siteni aç! Hızlı çözüm için lütfen report sistemini kullanın!
wmaraci
wmaraci

Lions Lions WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web-Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 366 / 534
  • Ticaret 5, (%100)
Hocam seni çok iyi anlıyorum. Aynı düşüncelerle üniversiteyi aileden uzak bir şehirde tercih ettim. Her problemi çözebiliyorsun. Maddi sorunlar yaşıyor onların da üstesinden bir şekilde geliyorsun fakat üstesinden gelemeyeceğin ve geriye alamayacağın tek şey zaman oluyor. Zaman neden mi önemli;

1) Aile yanında yemek, bakım, ulaşım dertlerin olmadığı için kendini geliştirmeye ve keşfetmeye daha fazla zamanın olur. Bol bol kitap okur, internet işlerinde kendini geliştirir ve yabancı dilini ilerletirsin.

2) Eğer aile yanında değilsen çalışacağın için zaten yorgun oluyorsun ve içinden ne kitap okumak, ne dil geliştirmek ne de başka bir şey gelmiyor. Kalan azıcık enerjini işe ve üniversite okuyorsan sınavlara harcıyorsun.

3) Aile yanındaysan geçim derdin olmaz. Bak geçim derdi diyorum. Bir geçinmek var bir de onun derdi var. Aylık gelecek olan faturalar, bozulan elektronik eşyaların masrafları, diğer giyim, yemek, kira, ulaşım vb. masraflar senin geçimini oluştururken, bunların üstesinden nasıl geleceğini düşünmek derdini oluşturuyor.

4) Bir de duygusal konular var. Genelde bu konularda iki tip sonuç görülüyor. Ya kısa bir süre sonra aileni çok özlüyorsun ve dönmek istiyorsun ya da yıllar geçtikten sonra evden o kadar erken ayrıldığın için pişmanlık duyuyorsun. Tek bir ailen var ve ne kadar istemesen de bir gün onları kaybedeceksin. (Öncesinde Allah sana kaza, bela vermesin genel işleyişe göre diyorum) ve o gün anlayacaksın onlarla beraber daha fazla vakit geçirme imkanın varken bunu değerlendiremediğini.

Benim nacizane tavsiyem üniversite okuyorsan bitene kadar yoksa kendini geliştirip, kendine bir şeyler katıp, donanımlarını arttırana kadar aile yanından ayrılmaman. Aile yanındayken çalışıp birikim yapmaya başlayabilirsin. Bir yandan açıktan bir bölüm daha okur yabancı dilini geliştirirsin. Ve birkaç yıl daha donanımlı, daha gelişmiş bir birey olarak, çok daha güzel işlerde çalışmak ve hayat kurmak için ayrılırsın aile yanından.
hasanayt NSS

kişi bu mesajı beğendi.

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)
Ben o yaşlardayken aynı duyguları yaşamıştım. Genelde cidden o yaşlarda neden bilmiyorum evden ayrılma isteği oluyor. Hatta ben Antalya'ya gitmiştim bir tanıdık ile iş ayarlatmıştım otelde. Fakat Şöyle 27-28 olunca diyosunuz ki ben ne yapmışım.(En azından bende böyle oldu)
Bu arada bu durumu daha erken yaşayanlar var. 17-19 yaş grubunda dahi yaşayan yakınlarım var. Bunların ayrılışı daha kötü oluyor.
hasanayt

kişi bu mesajı beğendi.

sterk sterk boş kalsın olunca yazarım Kullanıcı
  • Üyelik 29.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Atama bekliyor
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 1296
  • Beğeniler 339 / 338
  • Ticaret 6, (%100)
Her şey güzelde be kardeş. Peki ya ailesi olmayan ne yapacak baban annen yok. Biraz mizahi mi oldu ney
hasanayt

kişi bu mesajı beğendi.

hmzkvk58 hmzkvk58 thekavak.com Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 544
  • Beğeniler 146 / 77
  • Ticaret 23, (%96)
Hocam kafamda ki düşünceleri ateşlediniz şuan :)
hasanayt

kişi bu mesajı beğendi.

hasanayt hasanayt Ogreniyor.php Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Makine T.
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 878
  • Beğeniler 126 / 125
  • Ticaret 6, (%100)
hmzkvk58 hocam multi konuda da detaylı yorumlar geldi okursan yararı olabilir. ( okuduktan sonra düşüncelerini atarsan sevinirim)

Multi

hmzkvk58 hmzkvk58 thekavak.com Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 544
  • Beğeniler 146 / 77
  • Ticaret 23, (%96)
hasanayt büyük bir heyecanla gelip multi linkine tıklamaya çalıştım ama :( Link hatalı oldu galiba hocam.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al