Merhabalar ablalarım,abilerim,kardeşlerim Emre ben 19 yaşındayım şuan sürekli olarak çalışıyorum geçmişte lise olsun orta okul olsun okulu çok benimseyen biri değildim ama şimdiler de yaş ilerledikçe anlıyorum okumanın ne demek olduğunu belki biraz geç kaldım ama farkındayım bu cümleleri 25 veya 30 yaşında söylemiş olsaydım belki ''dalgamı geçiyorsun?'' diyebilirdiniz diye düşünüyorum ama şuan 19 yaşındayım orta okuldan mezun olduktan sonra liseye 1 sene gitmedim ben iş hayatına atılmıştım(2012) sonra iş hayatının zorluğunu görünce okumak istedim ailem liseye yolladı beni '' 47,8'' diploma notu ile sayısal dersler yüzünden sınıfta kaldım karneye 1 hafta kala çok ağladım müdürün odasında hocam 1 senem yanmış 1 sene daha yakmayın diye ama ne fayda kaldım. 2. şansımı deneyecektim ama ailemin durumu kötüye gidiyordu babam bi ara işsiz kalmıştı ve benim sanırım fedakarlık yapma zamanım gelmişti gitmek istiyordum ama ev dağılıyordu ve tekrar iş hayatına atıldım ve ondan beri çalışıyorum velhasıl kelam çalışmaya devam ettim hala koymuyordu bana okumamak diploma sahibi olmak bak ne güzel paramı kazanıyordum diyordum sanki ilerde evlenince yetecekmiş gibi geçenlerde bir kızla tanıştım gayet hoş hanım efendi bir kızdı sohbet muhabbet okuyor musun diye sordum üniversite mezunum dedim ve bana sordu inanır mısınız düğümlendim açıktan okuyorum diyemedim ya ve bir geleceğe gittim ya dedim benim evleneceğim insan üniversite mezunu ben daha mezun bile değilim dedim illa öylede olması gerekmiyor ben üniversite mezunu olurum evleneceğim kişi bir meslek sahibi olmaz buda beni tedirgin ediyor velhasıl kelam ben okumak istiyorum açık öğretime kayıtım var ama 3 ayda bir sınav puanı az kazanıyorum ama bu sırada zamanımdan yiyorum askerliğim de geldi(2018) tecil etsem açıktan sadece kaçınılmaz olanı erteleyecek tim onun için özel okul planlıyorum en azından 4 sene okurum açık öğretim gibi ne zaman biteceği meçhul olmaz diye düşünüyorum düşüncem bu bana bu konuda yardımcı olabilecek birileri var mı acaba yani kafam da karışık hangi yola gitmeliyim bilmiyorum ikilemde kaldım özel okulda okuyan arkadaşlar buraya da yorum yapabilirler mi fiyat olarak ta,okul olarak ta lütfen..

Yazım hatalarım varsa affola umarım anlatabilmişimdir istediklerimi.

Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Saygılarımla