wmaraci reklam
lidertakipci

Kaliteli sitelerden Backlink almak

11 Mesajlar 2.782 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Karikaturname Karikaturname WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 780
  • Beğeniler 465 / 297
  • Ticaret 1, (%100)
Yaklaşık 4-5 aydır web işleriyle uğraşıyorum. Bu forumda ve *** forumunda üyeliğim var. Herkes bazı şeyleri ezberlemiş, sürekli aynı ezberi tekrarlıyorlar. Ne olduğunu, nasıl olduğunu bilmeden, içeriğe dair en küçük bir fikir sahibi olmadan ha bire kuru ezber tekrarlanıyor. Bunlardan bir tanesi de "kaliteli sitelerden backlink almak" meselesi. Her SEO konusunda aynı ezber farklı kişiler tarafından tekrarlanmış.
Benim anlamadığım şu; kaliteli bir site ise neden size 3-5 TL ye backlink satsın? Eğer 3-5 TL'ye backlink satıyorsa nerde kaldı bunun kalitesi? Bana 5 TL'ye tanıtım yazısı, 10 TL'ye footer link veren sitede kalite ne gezer arkadaşlar. Ben kendi sitemde link satmak, tanıtım yazısı almak vb hiç birşey yapmıyorum. Çünkü sitem "kaliteli" olsun istiyorum. Hiç kimsenin girmediği, ücret alınarak eklenen tanıtım yazıları dışında içerik olmayan siteler link satıyor sürekli.

İlle de büyük sitelerden link almak istiyorsak sosyal imleme bence tek doğru yöntem. Profil backlink ve sosyal imleme dışındaki çöp sitelerden alınan tanıtım yazıları, footer linkler hiç bir işe yaramaz diye düşünüyorum.
RadiKaL

kişi bu mesajı beğendi.

Ağacı Sev Yeşili Koru Ayıyı Öp!
wmaraci
reklam

Machine Machine www.wptreni.com Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı & FED
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1041
  • Beğeniler 73 / 328
  • Ticaret 12, (%100)
Bu iş tamamen senin sitenin kategorisi ve piyasanın durumuna bağlı olarak değişir. 5 tl'ye aldın backlink fayda etmez diyorsun ancak 300 tl aldığın backlinkin sana faydası olacağı kesin mi değil.

Aldığın 5tl lik belki sana yarar sağlayacak orasını kimse bilemez. Bu tamamen senin siten ve kategorinle alakalı birşeydir.

Eğer sen ciddi bir kategorideysen ve çöplüğe dönüşmüş yerlerden backlink alırsan yarar bekleme.

Sen 5 lira verdin senin rakipte 5 lira verdi sen çöplükten aldın linki o temiz,güncel aktif bir siteden aldı senin ki fayda etmeyecektir o senden öne çıkacaktır onun yaptığı çalışma daha etkili olacaktır.

Sen 300 lira verdin çöplük siteden link aldın oda 10 lira verdi kaliteli,aktif bir yerden aldı yine seni geçecektir.
Bu fiyatlar tamamen kişiye,siteye göre değişir. Güncel,aktif olan ve senin kategorine en yakın olan siteden link almak en mantıklısıdır.

Seo çalışmasını kendin yapıcaksın,backlinki kendin yapıcaksın onun dışında kaliteli bir seo istiyorum diyorsan kesenin ağzını açtırcaksın sitenin enine sonuna bir çalışma yaptıracaksın ki başarı elde edesin.

Onun dışında ne ekersen onu biçersin, link aldım hadi site yükselsin dersen yükselmez öyle sen seo yaptırdığın zaman daha da aktifleştireceksin siteni :rolleyes:

Herkes seocu diye takılıyor işini yapan adam ortaya koyduğu ürünlerle kendini belli eder.

Önce rakip analizi yapıcaksın, sonra sektöre bakacaksın talep var mı benim siteyi kim tercih eder bunu bulacaksın ona göre hazırlanacaksın. Daha sonra bütçeni ayarlayıp, sana en yakın kategorideki aktif,güncel sitelerden link alımı,tanıtım alımı gibi alımlar yaparak siteni güçlendireceksin. Alabiliyorsan kendi kategorinde kilerinden de aldın mı tamamdır.

Üstüne birde sosyal medyayı düzenli, aktif bir şekilde kullandın mı sitenin yükseldiğini göreceksin ;)

İyi forumlar.
teknoabi yelkovan

kişi bu mesajı beğendi.

wptreni.com |  Wordpress Blogu

teknoabi teknoabi Lawyer Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Lawyer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 552
  • Beğeniler 108 / 109
  • Ticaret 11, (%100)

Machine adlı üyeden alıntı

Bu iş tamamen senin sitenin kategorisi ve piyasanın durumuna bağlı olarak değişir. 5 tl'ye aldın backlink fayda etmez diyorsun ancak 300 tl aldığın backlinkin sana faydası olacağı kesin mi değil.

Aldığın 5tl lik belki sana yarar sağlayacak orasını kimse bilemez. Bu tamamen senin siten ve kategorinle alakalı birşeydir.

Eğer sen ciddi bir kategorideysen ve çöplüğe dönüşmüş yerlerden backlink alırsan yarar bekleme.

Sen 5 lira verdin senin rakipte 5 lira verdi sen çöplükten aldın linki o temiz,güncel aktif bir siteden aldı senin ki fayda etmeyecektir o senden öne çıkacaktır onun yaptığı çalışma daha etkili olacaktır.

Sen 300 lira verdin çöplük siteden link aldın oda 10 lira verdi kaliteli,aktif bir yerden aldı yine seni geçecektir.
Bu fiyatlar tamamen kişiye,siteye göre değişir. Güncel,aktif olan ve senin kategorine en yakın olan siteden link almak en mantıklısıdır.

Seo çalışmasını kendin yapıcaksın,backlinki kendin yapıcaksın onun dışında kaliteli bir seo istiyorum diyorsan kesenin ağzını açtırcaksın sitenin enine sonuna bir çalışma yaptıracaksın ki başarı elde edesin.

Onun dışında ne ekersen onu biçersin, link aldım hadi site yükselsin dersen yükselmez öyle sen seo yaptırdığın zaman daha da aktifleştireceksin siteni :rolleyes:

Herkes seocu diye takılıyor işini yapan adam ortaya koyduğu ürünlerle kendini belli eder.

Önce rakip analizi yapıcaksın, sonra sektöre bakacaksın talep var mı benim siteyi kim tercih eder bunu bulacaksın ona göre hazırlanacaksın. Daha sonra bütçeni ayarlayıp, sana en yakın kategorideki aktif,güncel sitelerden link alımı,tanıtım alımı gibi alımlar yaparak siteni güçlendireceksin. Alabiliyorsan kendi kategorinde kilerinden de aldın mı tamamdır.

Üstüne birde sosyal medyayı düzenli, aktif bir şekilde kullandın mı sitenin yükseldiğini göreceksin ;)

İyi forumlar.

Kesinlikle katılıyorum paket vb. gibi tekliflerin artık içinin boş olduğunu anlayamadınız mı?

Lawyer

ademaydogan ademaydogan www.seoajani.com Kullanıcı
  • Üyelik 09.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Seo-Tanıtım Yazısı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 110 / 109
  • Ticaret 37, (%97)
Aynen hocam. Eğer tanıtım yazısı alinacaksa önce o siteyi iyi analiz etmek lazım. PaKet satan yerlerden alınmamalıdır
Karikaturname

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

RadiKaL RadiKaL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Çiftçi
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 281 / 398
  • Ticaret 8, (%100)
Bence konuyu açan arkadaş çok güzel söylemiş. Birisi bana açık çek verse :) yinede link çıkışı yapmam. Bırakın kendi sitelerime bile link çıkmıyorum. Kendi kategorimizden nasıl link alacağız anlamış değilim.

Kategorimdeki sitelere mail atıyorum dönüş bile yapılmıyor. Aynı şekilde mailler bana da geliyor bende dönmüyorum :) Kimse kaliteli bir sitesinden link çıkmaz herhalde.
Karikaturname zaferkaya

kişi bu mesajı beğendi.

Arsivfilmler Arsivfilmler https://www.yokyok.net Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Tekstil
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Paket backlink olayı eski algoritmalarda işe yarıyordu, ne kadar fazla dış linki varsa sitenin o kadar yukarıdaydın. Fakat artık "link influence score" diye tabir edilen linkin kalitesi büyük önem kazandı.

nokta nokta Kurumsal SEO Çözümleri Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Web/Seo/ARGE
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad O** C**
  • Mesajlar 2585
  • Beğeniler 758 / 758
  • Ticaret 15, (%93)
Link kalitesi eskidende önemliydi, şimdi ise bunu başta tutturdular. Çünkü herkes 3 günlük siteden satış yapıyordu. Bu nedenle eski ve otoriter sitelerden almak daha mantıklı. Aslında backlink alırken DA ve PA değerlerine bakmak en güzelidir. en az 30 ile 40 olması lazım ;) benim görüşüm ;)
ehliblog

kişi bu mesajı beğendi.

NEWS KAYITLI SOSYAL MEDYA SATIŞ SİTELERİNE ORGANİK KEYWORD ALAN ADINDAN TANITIM YAZISI

ehliblog ehliblog Yeni adres: Teknojest Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek mühendis
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 1557
  • Beğeniler 63 / 258
  • Ticaret 32, (%97)
Burada önemli olan herkesin aldığı açık dizinlere linkleri eklemek. Bu standart işlem. (facebook, twitter, adobe, firefox forum vb) Yükselmek için de paketler yerine birebir araştırıp uygun siteleri bulup makale yayınlamak daha mantıklı

script34 script34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Online eğitim üzerine bir sitem var makale ya da link çıkışı yapabilirim.

cbehen cbehen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Web tasarım / seo
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
merhaba,
seo hizmeti veren bazı ajanlar müşterilerine otoritesi yüksek haber,yayın, ve sektörünüz ile ilgili kurumlardan linkler sağlayarak sizi yükseklere taşıyoruz diyor. Sitelerinde yazan bu.

Bunu nasıl nerden yapıyorlar gerçekten merak ettim:)

Paralı olarak link almak diye bi olay yok, eğer amacınız seo ve uzun vadeli dogal yollardan yukselme düsünülüyorsa , belki musterileri icin yada kendi siteleri icin kısa donemli bir yukselme gibi nedenle deneyen vardır. işe yaradıklarını sanmıyorum.

Ben onemli seo ajanslarının backlinklerini incelemeye basladım. hic birinde bir yerlerden gelen abuk sabuk linkler yok varsada cok az, gerekte yok zaten ama müsterisine boyle bi yalan soyluyorsa onu bilemem.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al