lostyazilim

APK İndirme Siteleri Hakkında Bilgisi Olan ?

14 Mesajlar 4.490 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

ferzileyto ferzileyto Better Call Fevzi ! Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 188 / 420
  • Ticaret 12, (%100)
Öncelikle selamlar,

Arkadaşlar şimdiye kadar apk indirme siteleri ile hiç ilgilenmedim. 1 hafta önce test amaçlı kullandığım bir blogspot siteme öylesine 1 tane oyun apk indir diye içerik girdim, yorum backlink olarak backlink aldığım birkaç edu siteden de backlink aldım bıraktım. Dosyayı indirme linkini de ouo.io ile kısalttım.

Bugün bir baktım 1 haftadır ortalama her gün 30-40 ziyaretçi almış yazı. Blog da dandik otoritesi sıfır bir blog. Sadece 1 içerik o kadar hit çekmiş ki koyduğum oyun apk'sı da dandik bir oyundu çok tutulan oyunlardan değildi.

Sorularım:

- Bu tarz sitelerin link kısaltma haricinde kazanç olayı nasıl oluyor ?
- Herhangi bir yasal problemi var mı ?
- Adsense engeli var mı ?
- Ve bu apk'nın olayı nedir neden insanlar google play'den indirmiyor ?

wmaraci
reklam

Yuceloglu Yuceloglu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Harita Teknikeri
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad R** Y**
  • Mesajlar 41
  • Beğeniler 3 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
turbobit - adcash - buton reklam vs alabilirsin. apk sitem vardı yaklaşık 1 yıl önce 2500 tl aylık getirisi vardı en son 7500 e sattım siteyi

• Üyelik 16.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 188 / 420
  • Ticaret 12, (%100)

Yüceloğlu adlı üyeden alıntı

turbobit - adcash - buton reklam vs alabilirsin. apk sitem vardı yaklaşık 1 yıl önce 2500 tl aylık getirisi vardı en son 7500 e sattım siteyi

Yasal sıkıntıları var mı bu işin ? Ve en çok merak ettiğim konu neden apk indiriliyor :)

• Üyelik 07.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad R** Y**
  • Mesajlar 41
  • Beğeniler 3 / 11
  • Ticaret 0, (%0)

ferzileyto adlı üyeden alıntı

Yasal sıkıntıları var mı bu işin ? Ve en çok merak ettiğim konu neden apk indiriliyor :)

yasal sıkıntı olaya göre değişir apk işindede warez var. marketteki ücretli uygulamaları free apk olarak paylaşman bir yasal problem extradan android oyunların çoğunun hilesi var bunlarıda paylaşırsın ister istemez hit tatlı gelir :D hepsi bir yana markette free olan bir uygulamayı bile telefonda oluşan bir internet arızası sebebi ile bilgisayara indirip ordan telefona aktar kur şeklinde yapmak zorunda kalabilirsin.
ferzileyto

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 16.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 188 / 420
  • Ticaret 12, (%100)

yasal sıkıntı olaya göre değişir apk işindede warez var. marketteki ücretli uygulamaları free apk olarak paylaşman bir yasal problem extradan android oyunların çoğunun hilesi var bunlarıda paylaşırsın ister istemez hit tatlı gelir :D hepsi bir yana markette free olan bir uygulamayı bile telefonda oluşan bir internet arızası sebebi ile bilgisayara indirip ordan telefona aktar kur şeklinde yapmak zorunda kalabilirsin.

Sadece ücretsiz olanlarla legal legal takılsam adsense reklamlarımı kullanabilir miyim bu tarz bir sitede ?

• Üyelik 07.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad R** Y**
  • Mesajlar 41
  • Beğeniler 3 / 11
  • Ticaret 0, (%0)

ferzileyto adlı üyeden alıntı

Sadece ücretsiz olanlarla legal legal takılsam adsense reklamlarımı kullanabilir miyim bu tarz bir sitede ?

pc programlarında bu dediğin mümkünse apk işinde neden olmasın ama yaptığın işte devamlılık esas olması gerek sürekli çıkan güncellemelere göre yenileme yapma vs derken zor iş açıkçası. illegal olduğunda hile felan derken aman hemen güncellemek lazım konusu pek olmuyor denk geldikçe ve talep oldukça yapıyorsun ama markete nazaran çokta verimli olamazsın. kaldıki marketteki apkları direk indirmeni sağlayan scriptler dururken senin sitene gelip eski apkları indirirlermi düşünmek gerek ;)

Mstcss Mstcss WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 249
  • Beğeniler 17 / 47
  • Ticaret 16, (%100)

pc programlarında bu dediğin mümkünse apk işinde neden olmasın ama yaptığın işte devamlılık esas olması gerek sürekli çıkan güncellemelere göre yenileme yapma vs derken zor iş açıkçası. illegal olduğunda hile felan derken aman hemen güncellemek lazım konusu pek olmuyor denk geldikçe ve talep oldukça yapıyorsun ama markete nazaran çokta verimli olamazsın. kaldıki marketteki apkları direk indirmeni sağlayan scriptler dururken senin sitene gelip eski apkları indirirlermi düşünmek gerek ;)

KRAL SENİ BURALARDA GÖRMEK SEVİNDİRİCİ :) Ben Ferhat

• Üyelik 07.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad R** Y**
  • Mesajlar 41
  • Beğeniler 3 / 11
  • Ticaret 0, (%0)

Mstcss adlı üyeden alıntı

KRAL SENİ BURALARDA GÖRMEK SEVİNDİRİCİ :) Ben Ferhat

hangi ferhat tanıyamadım ?

cihan1 cihan1 gerivites.net Kullanıcı
  • Üyelik 12.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek WM
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 1228
  • Beğeniler 19 / 278
  • Ticaret 27, (%100)
Hocam bundan 2 yıl önce benimde bir APK sitem vardı. 1 Yıl sonunda satmıştım sitemi paylaşım yapmak, ilgilenmek uğraştırıcı oluyor diye. Hocam yani apk sektöründen az çok anlayan biri olarak birkaç şey söyleyebilirim.
-APK sitelerinde hit kazanmak diğer sitelere göre daha kolay. Çünkü google playde paralı oyunları ücretsiz olarak oynayabileceğini,kullanabileceğini bilen insanlar google'dan apk siteleri araştırıyorlar.
-Yasal olarak Türk yapımı yerli oyunlar, uygulamalar paylaşmadığınız sürece sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum. Ama sitenizde sunucu olarak Blogger kullanırsanız siteyi kapatırlar. Çünkü Googleplay adı üstünde google'a ait. Blogger'da google'a ait. Yani google dan aldığımız şeyi google'da yayınlıyoruz gibi birşey :D Dmca telif bildirisi 2-3 kere filan gelirse siteyi direk kapatırlar.
-Apk sitelerinin en büyük gelir kaynağı link kısaltma siteleri. Ben bc.vc kullandım en güvenilir olarak onu gördüğüm için. Ancak link kısaltma dışında da gelir sağlayabilirsiniz. Apk siteleri adsense alamıyorlar. Onun yerine farklı reklam firmaları kullanırsınız ama bu firmalardan verim alabileceğinizi sanmıyorum çünkü bende alamamıştım farklı firmalar denememe rağmen. O yüzden ben banner reklam alanı satışı yapmıştım. Banner reklam alanı satışı yaparak sanki sitenizde adsense varmış gibi para kazanabilirsiniz. Bu konuda çok ciddiyim.
-Apk 'nin olayı nedir neden google playden indirmiyorlar diye sormuşsunuz. Şöyle örnek vereyim hocam. Wmaracı mobil uygulama yapıp google playe 2 dolar ücret ile koyarsa ve birisi bu uygulamayı kullanmak istiyor ancak para ödemek istemiyorsa Apk sitelerinden indirir. Yani apk sitelerinin asıl olayı google playdeki paralı uygulamaları oyunları ücretsiz sunmaktır.
ferzileyto

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 16.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 188 / 420
  • Ticaret 12, (%100)

cihan1 adlı üyeden alıntı

Hocam bundan 2 yıl önce benimde bir APK sitem vardı. 1 Yıl sonunda satmıştım sitemi paylaşım yapmak, ilgilenmek uğraştırıcı oluyor diye. Hocam yani apk sektöründen az çok anlayan biri olarak birkaç şey söyleyebilirim.
-APK sitelerinde hit kazanmak diğer sitelere göre daha kolay. Çünkü google playde paralı oyunları ücretsiz olarak oynayabileceğini,kullanabileceğini bilen insanlar google'dan apk siteleri araştırıyorlar.
-Yasal olarak Türk yapımı yerli oyunlar, uygulamalar paylaşmadığınız sürece sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum. Ama sitenizde sunucu olarak Blogger kullanırsanız siteyi kapatırlar. Çünkü Googleplay adı üstünde google'a ait. Blogger'da google'a ait. Yani google dan aldığımız şeyi google'da yayınlıyoruz gibi birşey :D Dmca telif bildirisi 2-3 kere filan gelirse siteyi direk kapatırlar.
-Apk sitelerinin en büyük gelir kaynağı link kısaltma siteleri. Ben bc.vc kullandım en güvenilir olarak onu gördüğüm için. Ancak link kısaltma dışında da gelir sağlayabilirsiniz. Apk siteleri adsense alamıyorlar. Onun yerine farklı reklam firmaları kullanırsınız ama bu firmalardan verim alabileceğinizi sanmıyorum çünkü bende alamamıştım farklı firmalar denememe rağmen. O yüzden ben banner reklam alanı satışı yapmıştım. Banner reklam alanı satışı yaparak sanki sitenizde adsense varmış gibi para kazanabilirsiniz. Bu konuda çok ciddiyim.
-Apk 'nin olayı nedir neden google playden indirmiyorlar diye sormuşsunuz. Şöyle örnek vereyim hocam. Wmaracı mobil uygulama yapıp google playe 2 dolar ücret ile koyarsa ve birisi bu uygulamayı kullanmak istiyor ancak para ödemek istemiyorsa Apk sitelerinden indirir. Yani apk sitelerinin asıl olayı google playdeki paralı uygulamaları oyunları ücretsiz sunmaktır.

Eyvallah hocam teşekkür ederim. Wareze giriyor o zaman benim uğraşacağım bir iş değilmiş.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al