freelance iş ilanları

Windows Sabit Disk Sorunu Algıladı

26 Mesajlar 18.738 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Berkay Berkay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Wordpress Geliştirici
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 1863
  • Beğeniler 90 / 337
  • Ticaret 27, (%100)
Yine windows 7 kurdum xp cd'm yok eğer hata w7'den kaynaklanıyorsa çok saçma çünkü uzun zamandır w7 kullanıyorum eski harddisk'im yandı onda hata bile vermedi bunda niye hata veriyor onu anlamış değilim :S

Sorunumu Çözene 2 Yıl Host'un üstüne Birde Özel yaptığım SMF İçin Kart10 Teması+Vbulletin Çeviri Solido Temasını Ücretsiz Vereceğim.

wmaraci
reklam

Alphabet Alphabet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek -
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** Ö**
  • Mesajlar 1432
  • Beğeniler 146 / 287
  • Ticaret 33, (%100)

Berkay adlı üyeden alıntı

Yine windows 7 kurdum xp cd'm yok eğer hata w7'den kaynaklanıyorsa çok saçma çünkü uzun zamandır w7 kullanıyorum eski harddisk'im yandı onda hata bile vermedi bunda niye hata veriyor onu anlamış değilim :S

Sorunumu Çözene 2 Yıl Host'un üstüne Birde Özel yaptığım SMF İçin Kart10 Teması+Vbulletin Çeviri Solido Temasını Ücretsiz Vereceğim.

Çözümü aşikar.Lakin sen yanaşmıyorsun.Hdd hasar görmüş.bir yerden bul et yedek al.Bas hepsine formatı.

• Üyelik 29.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 1863
  • Beğeniler 90 / 337
  • Ticaret 27, (%100)
Tamam yapacağım akşam babam gelsin onda hdd var harici onunkini alırım ama ondan önce vatan computer'den almıştım ona götürmeli miyim garantisi hala devam ediyor olması lazım yeni almıştım zaten ? :(

Alphabet Alphabet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek -
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** Ö**
  • Mesajlar 1432
  • Beğeniler 146 / 287
  • Ticaret 33, (%100)

Tamam yapacağım akşam babam gelsin onda hdd var harici onunkini alırım ama ondan önce vatan computer'den almıştım ona götürmeli miyim garantisi hala devam ediyor olması lazım yeni almıştım zaten ? :(

Ozaman vakit kaybetbe.Garantisi varken sen neden uğraşacaksın.O hatayı evren yarın bir gün birdaha verir.Belki hdd bile değiştirebilrisn.Bırak onların uğraşssın kesinlikle not olarak verilerim silinmesim istiyorum de.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 29.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 1863
  • Beğeniler 90 / 337
  • Ticaret 27, (%100)
Tamam şu en son denememi de yapayım babamı ariyim beraber gidelim :) Teşekkürler tekrar belirticem sonucun ne olduğunu vatandan almıştım değiştirme ihtimalleri varmıdır ?

b3yaz b3yaz WMAracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Diğer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 2048
  • Beğeniler 69 / 125
  • Ticaret 18, (%100)

Tamam şu en son denememi de yapayım babamı ariyim beraber gidelim :) Teşekkürler tekrar belirticem sonucun ne olduğunu vatandan almıştım değiştirme ihtimalleri varmıdır ?

Düzeltemezlerse zaten değiştirmek zorunda kalıyolar ama sorun garanti kapsamına giriyorsa.

• Üyelik 29.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 1863
  • Beğeniler 90 / 337
  • Ticaret 27, (%100)
Bir tane harici disk buldum 250 GB'lık tüm dosyaları ona aktarıp format atıcam tekrardan :)

Ek Olarak: Hdd'ye taşıyorum tüm dosyalarımı tüm bölümleri silip tekrar format atıcam inş düzelir :(

isodmin isodmin Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Waiter / Writer / Webmaster
  • Konum Suudi Arabistan
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 905
  • Beğeniler 223 / 159
  • Ticaret 4, (%100)
Berkay sorunu çözdü, ve bunun hakkında biraz bir bilgilendirme yapacak...

• Üyelik 29.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 1863
  • Beğeniler 90 / 337
  • Ticaret 27, (%100)
Olayı babama anlatmak zorunda kaldım ve büyük bir tepkiyle karşılaştım normal'den daha fazla sinirli birisidir babam.Hata kabul etmeyen bir yapısı var dünyanın azarını yedim.hdd'yi söküp içeri geçtiler içeri girmeye korktum ama gittikten sonra telefonla adamı aradım ve nasıl yaptığını öğrendim bir kağıda not almıştım aşşağıya yazıyorum.

"Bilgisayarım'a gir varolan sürücülerin üzerine teker teker sağ tıkla araçlar sekmesine gel hata denetimini aktifleştir hataları denetlesin o baya uzun sürer bittikten sonra bilgisayarı yeniden başlat ilk bunu denedim bu oldu."

Ayrıca Bu konuda benimle İlgilenen Tüm arkadaşlar pm ile Ücretli satışa sunduğum Kart10 ve Solido Temasını Ücretsiz olarak vereceğim.Yarın pm ile indirme linklerini göndereceğim.

Çok teşekkürler arkadaşlar :)

shateiel shateiel Biologist Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 1703
  • Beğeniler 659 / 509
  • Ticaret 9, (%100)
yerel disk C ye sağ tıkla , özellikler de..araçlar sekmesinden ,''Şimdi Denetleye'' tıkla..açılan ufak pencere de iki kutucuğu işaretleyip , sisteminizi yeniden başlatın..

sonra da yerel disk D de aynı işlemi uygulayın...

bunları yaptıktan sonra sorunun düzelip düzelmediği hakkında bilgi verin ?

sonuçlar normal gözüküyor..

size tavsiyem bilgisayarınızda ki özel verilerinizi yedekleyin bir an önce..

chip.com.tr'den bir kişinin sorunu üzerine verilmiş bir cevap ve sonucun başarılı olduğu yazıyor. "d yerel diskiniz yoksa yani tek bir tane varsa o adımı atlamanız gerekiyor sanırım."

ek olarak: sorun çözülmüş sanırım :)

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al