cagman adlı üyeden alıntı

Forumlar hala devam etmiyor :) edenelr de eski tadı vermiyor.

Yani forum olayı biraz facebook yüzünden bitti diyebiliriz. Facebook Türkiye'de sükse yaptığı zaman millet forumlardan oraya hücum etti. Bende forumlardan eski arkadaşlarımla facebook üzerinden devam ettim. Tabi cagman forum bitti derken forumlardaki muhabbet ortamının bittiğini ifade ediyor sanırım. Çünkü orada modlar anlık takipte olurdu kimse kimseye yanlış yapamazdı, müsade edilmez daha çok paylaşım ve muhabbet üzerine işler yürürdü. Ama gerek bloglar gerek sosyal medya o mecraları öldürdü. İşte ancak böyle büyük forumlar ayakta kalabildi. Ben tamindir forumundaydım o zaman editör olarak orası bile kapattı.

Herkesin blog açması konusunda da hak veriyorum. Çünkü ne demek istediğini anladım. Ama şöyle de bir şey var; ben ilgi duyduğum bir alan varsa ve daha çok bilgi edinmek istiyorsam bir blog açabilirim. Şöyle ki araştırma yaparak öğrendiklerimden özgün içerikler çıkartırım ve blog sitemde yayınlarım. Bu başarılı bir girişim olacaktır. Ama herkesin blog açması seviyeyi düşürüyor. Belki de rekabeti arttırıyordur.