lostyazilim

Motosiklet Hakkında

6 Mesajlar 849 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

onurcetin60 onurcetin60 ------------------------- Kullanıcı
  • Üyelik 20.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek İnşaat Müh.
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 487
  • Beğeniler 308 / 170
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba,

Seneye 16 yaşına girecek kardeşim var ona motosiklet almayı düşünüyoruz. A1 sınıfı ehliyet alacakmış. 125cc motorlara kadar izin veriyormuş bu ehliyet, İkinci el motosiklet alacağız fiyatı 3-4 K olacak önerebileceğiniz başlangıç motosikleti varmı ?

Soru 2 ; Elektrikli motosikletlere ehliyet gerekiyor mu ?

Soru 3 ; Diyelim ki tanımadığı bir yere park etti 2-3 saatliğine güvenliğini nasıl sağlayacak ? çalınabilir mi , ne gibi önlemler alınabilir ?

Soru 4 ; a1 sınıfı motorlar ne kadar yakar tahminen ?

Forum'da 2-3 motosiklet paylaşımı görmüştüm profesyoneller var sanırım bizim forumda o yüzden sordum :) Şimdiden Teşekkürler

wmaraci
reklam

Voltaren Voltaren www.ZomPir.com Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 2093
  • Beğeniler 527 / 643
  • Ticaret 0, (%0)
bende bunları düşünüyodum araştırıyodum hep her kafadan bi ses çıkıyodu en son gittim mondial 110 ft aldım plakalı 10-15 tl ye deposu doluyo 1 hafta gidiyodum baya geziyodum ehliyetim yoktu kaskım vardı düşe kalka öğrendim 16 yaş ehliyet alıp 3-4k motora para vermek için çok erken bi yaş çok istiyosa alın bi mobilet mahallede öğrensin elektrikli de alabilirsiniz en olmadı kaliteli bi bisiklet alın 1-2 k para verin motorum: http://prntscr.com/gghcz0 900 tlye almıştım :D
onurcetin60

kişi bu mesajı beğendi.

Finans Haber Portalı : https://www.zompir.com/

THEX3T4R THEX3T4R @Back-End Developer. Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek @Back-End Developer.
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad R** E**
  • Mesajlar 693
  • Beğeniler 24 / 200
  • Ticaret 1, (%100)
1.Evet yeni yasa ile 16 yaşına girdiği gün başvuru yapıp 125cc'e kadar motorlar için ehliyet alabilir.
2.Standart olarak başlaya bileceği Honda CBR 125cc benimde kullandığım ilk motordur.
3.Elektirik motorları değişmekte schooter olarakta motor olarakta değişen ceşitleri var ama bir motor tutkunu ise veya ileriye dönük düşünüyor ise çok yannış bir karar olur :) bisiklet alın daha fazla verim alır.
3.Bunun için bir çok çeşit ve yöntem var. tekerlek kilitleri , fren kilitler vs. Kaliteli ve motor forumlarında ismi bilinen bir tane Zincirli veyahut kilitli bir tane Fren kilitlerinden alır ise fazla sorun olmaz birde 125cc motorlar fazla göze ilk seçenek değil + kalabalık yerlere koyması çok önemlidir.
4.Yakıt olarak Honda CBR 125cc motor camiasında en az yakan motorlardan biri diye biliriz km başına 9 krş Max 13 krş arası yakmaktadır. Şehir içi vs değişir elbet ama Tanıdıklarımında tecrubeleri bana Max 15krştur.

NOT : Ne olur ise olsun. Kesinlikle Güvenlik ekipmanlarının masraflarından kaçmayın. Motor süper bir alet ama en tehlikeli aletlerden biridir onu kullanıpta hızı sabit kalan göremedim :) Bakın Kast alın demiyorum. En iyisini alın.
Burada önemli olan bir hususta vardırki. Trafik adabınıda öğrenme süreci CBR ve ona eş değerdeki motorlar bunun için güzel bir secenektir. :)
onurcetin60

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 20.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek İnşaat Müh.
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 487
  • Beğeniler 308 / 170
  • Ticaret 1, (%100)

Voltaren adlı üyeden alıntı

bende bunları düşünüyodum araştırıyodum hep her kafadan bi ses çıkıyodu en son gittim mondial 110 ft aldım plakalı 10-15 tl ye deposu doluyo 1 hafta gidiyodum baya geziyodum ehliyetim yoktu kaskım vardı düşe kalka öğrendim 16 yaş ehliyet alıp 3-4k motora para vermek için çok erken bi yaş çok istiyosa alın bi mobilet mahallede öğrensin elektrikli de alabilirsiniz en olmadı kaliteli bi bisiklet alın 1-2 k para verin motorum: http://prntscr.com/gghcz0 900 tlye almıştım :D

Model Verebilirmisiniz hocam

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 20.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek İnşaat Müh.
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 487
  • Beğeniler 308 / 170
  • Ticaret 1, (%100)

THEX3T4R adlı üyeden alıntı

1.Evet yeni yasa ile 16 yaşına girdiği gün başvuru yapıp 125cc'e kadar motorlar için ehliyet alabilir.
2.Standart olarak başlaya bileceği Honda CBR 125cc benimde kullandığım ilk motordur.
3.Elektirik motorları değişmekte schooter olarakta motor olarakta değişen ceşitleri var ama bir motor tutkunu ise veya ileriye dönük düşünüyor ise çok yannış bir karar olur :) bisiklet alın daha fazla verim alır.
3.Bunun için bir çok çeşit ve yöntem var. tekerlek kilitleri , fren kilitler vs. Kaliteli ve motor forumlarında ismi bilinen bir tane Zincirli veyahut kilitli bir tane Fren kilitlerinden alır ise fazla sorun olmaz birde 125cc motorlar fazla göze ilk seçenek değil + kalabalık yerlere koyması çok önemlidir.
4.Yakıt olarak Honda CBR 125cc motor camiasında en az yakan motorlardan biri diye biliriz km başına 9 krş Max 13 krş arası yakmaktadır. Şehir içi vs değişir elbet ama Tanıdıklarımında tecrubeleri bana Max 15krştur.

NOT : Ne olur ise olsun. Kesinlikle Güvenlik ekipmanlarının masraflarından kaçmayın. Motor süper bir alet ama en tehlikeli aletlerden biridir onu kullanıpta hızı sabit kalan göremedim :) Bakın Kast alın demiyorum. En iyisini alın.
Burada önemli olan bir hususta vardırki. Trafik adabınıda öğrenme süreci CBR ve ona eş değerdeki motorlar bunun için güzel bir secenektir. :)

cbr 125 tarzı araçları öneriyorlar hep başlangıç olarak uygunmudur ? ve ya başlangıç için önereceğiniz bir motosiklet/mobilet tarzı araç varmıdır ?

sterk sterk boş kalsın olunca yazarım Kullanıcı
  • Üyelik 29.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Atama bekliyor
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 1296
  • Beğeniler 339 / 338
  • Ticaret 6, (%100)
Elektrikli motorlar ehliyet yok diye biliyorum.Adalara gidin herkese onu kullanıyor.Motor önerim drift 125 harika bi şey (3-4 tl arası) bana mıısın demiyor.Bundan 2 yıl önce beşiktaş maçka parıkında çalındı motorsikletim düşün onca motorun içinde benimkisi.Galiba en dandiği benimkisi.Önlemini alırsın alarm, demir zincir, kilit v.b. alırsın. Şunu dil çalmak isteyen mutlaka çalır.Hırsızların çok bulunduğu mahalle değilse rahat olun. :)
onurcetin60
onurcetin60

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al