wmaraci reklam
lidertakipci

Backlink Alırken Neye Dikkat Etmeli? Seo Uzmanları Buraya! Beyin Yakıyoruz!

11 Mesajlar 1.195 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

EranKucuk EranKucuk Oyun Medyası Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 923
  • Beğeniler 356 / 355
  • Ticaret 35, (%100)
Backlink temeli oluşturan arkadaşların da işine yarayacak bir konu olur umarım. 3 seçenek üzerinden konuşalım. Sizce bir siteye backlink alınırken bu üç seçenek eldeyse hangisi üzerine durulmalı ve neden?

1.
Orta düzeyde genel sitelerden alınmış, çok sayıda backlink (Çoktan kasıt 50-100)

2. Kendi kategorimizden ama kendi sitemize göre düşük sitelerden alınmış orta sayılarda backlink. (Orta sayılardan kasıt 10-20)

3. Hem google, hem de diğer prosedürler açısından kendi dilimizdeki en iyi sitelerden alınmış ama nadir sayıda backlink. (Nadirden kasıt 3-5)

wmaraci
reklam

sezginmercan sezginmercan a place i'd never been Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SEO Expert - Digital Marketing
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** M**
  • Mesajlar 244
  • Beğeniler 15 / 59
  • Ticaret 41, (%95)
İster en kaliteli siteden 2000 TL tanıtım, ister en kötü siteden 10 TL tanıtım Trafik almadığınız her tanıtım çöptür. 2. seçenek "kendi sitemize göre düşük sitelerden" maddesi olmasaydı seçilirdi lakin "Seo uzmanı" bu 3 seçeneğide eler. Eğer footer linkden bahsediyorsanız olay farklı.

EranKucuk EranKucuk Oyun Medyası Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 923
  • Beğeniler 356 / 355
  • Ticaret 35, (%100)
sezginmercan Hocam, o zaten biraz 'Challenge' yaratmak için. Çünkü kendi segmentimizde ya da daha iyi durumdaki aynı kategorideki sitelerden almak muhtemelen zaten en mantıklı çözüm olacaktır.

murattat murattat TATOĞLU BİLİŞİM Kullanıcı
  • Üyelik 02.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek e-ticaret yöneticisi
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 858
  • Beğeniler 21 / 324
  • Ticaret 41, (%100)

sezginmercan adlı üyeden alıntı

İster en kaliteli siteden 2000 TL tanıtım, ister en kötü siteden 10 TL tanıtım Trafik almadığınız her tanıtım çöptür. 2. seçenek "kendi sitemize göre düşük sitelerden" maddesi olmasaydı seçilirdi lakin "Seo uzmanı" bu 3 seçeneğide eler. Eğer footer linkden bahsediyorsanız olay farklı.

'' Trafik almadığınız her tanıtım çöptür.'' den kastınız nedir ? Tanıtım yazılarını trafik almakla nasıl bağdaştırabilirsiniz ? Burada ki amaç anahtar kelime üzerinden x sitesinden y sitesine arama botlarını mı yönlendirmek yoksa yalnızca Kullanıcı odaklı hit çekmek mi ?

Sizin söylediğiniz tırnak içerisine aldığım amaç ile SEO' nun hiç bir benzerliği bulunmamaktadır.

Dip not ;

Konu talebine göre bir çok varyasyon olabilir. Anahtar kelime durumu ve rakiplere göre çalışma sistemi farklı olabilir. Ancak en çok kullanılan , tercih edilen ve başarı gösteren '' Bir çok orta seviye değerli sitelerde fazla alınan tanıtım yazıları '' Burada ki fazla kelimesine lütfen dikkat edin .. Bilgisiz alınan ve gerekli analiz yapılmadan alınan dış linkler kelimelerde size Spam etkisi yaratabilir ve sıralamalarda gerileme yaşarsınız.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 05.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** M**
  • Mesajlar 244
  • Beğeniler 15 / 59
  • Ticaret 41, (%95)
anladım murat bey hayatınızda başarılar dilerim murattat

murattat murattat TATOĞLU BİLİŞİM Kullanıcı
  • Üyelik 02.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek e-ticaret yöneticisi
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 858
  • Beğeniler 21 / 324
  • Ticaret 41, (%100)

sezginmercan adlı üyeden alıntı

anladım murat bey hayatınızda başarılar dilerim murattat

Ben teşekkür ederim sezgin bey , ticaret hayatınızda bol başarılar dilerim.

HeroTurk HeroTurk Ne Mutlu Türküm Diyene!!! Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Cnc programcısı
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 3962
  • Beğeniler 315 / 705
  • Ticaret 47, (%100)
ürün satıcısı isen (elma armut kitap vs vs) 3 seçenek belli bir konu ise 2 seçenek daha makuldur bence

https://www.ozgurblog.net/

SenolK SenolK WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 27.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum ABD
  • Ad Soyad Ş** K**
  • Mesajlar 918
  • Beğeniler 362 / 281
  • Ticaret 11, (%100)
sezginmercan dediğiniz kesinlikle doğru ama onedio gibi interaktif sitelerde galeri veya ilgi çekici bir şekilde sponsorlu içerik oluşturunca gayet iyi verim alınıyor.

• Üyelik 05.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** M**
  • Mesajlar 244
  • Beğeniler 15 / 59
  • Ticaret 41, (%95)
Semantik yani içeriğe dahil ederseniz elbette verim alırsınız. Onun haricinde kullanıcıların ilgisini çekmeyen alakasız bir konuda ve alakasız bir kategoride yayınlarsanız onedio bile olsa anlamı kalmıyor. ŞenolK

Ek olarak baklink paketi satanlar için SEO "anahtar kelime üzerinden x sitesinden y sitesine arama botlarını yönlendirmek" olarak aksettirilebilir ama alakası bile yoktur.
SenolK

kişi bu mesajı beğendi.

hepnet35 hepnet35 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Web & Ticaret
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad N** Y**
  • Mesajlar 249
  • Beğeniler 24 / 23
  • Ticaret 18, (%100)
Sunulan 3 seçenekte verimli değildir.

Siteniz TEK KATEGORİ (niş vs demiyorum herkesin anlaması için) Örnek: Temizlik Şirketi veya Sağlık Konulu Blog fark etmez.

Sunulan şıklar ise şu şekilde olursa;

1. Orta düzeyde genel sitelerden alınmış, çok sayıda backlink (Çoktan kasıt 50-100)

2. Orta düzeyde Kendi kategorimizde bulunan sitelerden alınmış orta sayılarda backlink. (Orta sayılardan kasıt 10-20)

3. Hem google, hem de diğer prosedürler açısından kendi dilimizdeki en iyi sitelerden alınmış ama nadir sayıda backlink. (Nadirden kasıt 3-5)

En iyi etki için doğru sıralama bu şekildedir:

Seçenek 2 ilk tercih olmalıdır.
Seçenek 3 ve 1 arasındaki seçim ise sitenizin durumuna göre seçim yapılabilir. (sitenizin yaşı, daha önceki backlink ağı vb.)

Not: 3-6 aylık bir sitenin büyük sitelerden backlink alması her ne kadar siteye değer katacak olsa da, 3-6 aylık bir siteye çok büyük 3-5 sitenin link vermesi sizce ne ölçüde doğal olur ? (Nadir Projeler Hariç)

Yani özet şudur; Backlink ağı oluşturmak ve hangi sitenin kendi siteniz için değerli olduğunu anlayabilmek için önce kendi sitenizi iyi ölçüp tartmalısınız. Nasıl bir diyet programı her bünyeye uygun değilse backlink oluşturma ve çeşitlilikte her site için aynı değeri kazandırmayacaktır!

Dip not: Kendi kategorinizdeki siteler (ortalama hit alanlar, ölü olmayanlar) her zaman siteniz için en değerli backlink kaynaklarıdır...

Ayrıca, kendi kategorinizdeki ve sizin sitenizden yaşça büyük olan siteler (ortalama hit alanlar, ölü olmayanlar) sizin için en değerli siteler olacaktır.

Yukarıda verdiğim sıralama site kategorisine göre yer değiştirebilir. Mesela bir haber sitesi için 3 seçenekteki en değerli link yapısı 3. şık olacaktır....

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al