wmaraci reklam

Neden Herkes Karalama ve Küçük Düşürme Peşinde ?

38 Mesajlar 4.217 Okunma
wmaraci reklam

TolgaDogaan TolgaDogaan Freelance Kullanıcı
  • Üyelik 10.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 1129
  • Beğeniler 23 / 264
  • Ticaret 14, (%100)
Çok merak ettiğim bir şeyi sizlerle konuşmak istiyorum, foruma yaklaşık 3 AY önce kayıt oldum ve 3 ay boyunca çok zevk alarak aktif bir şekilde forum da vakit geçiriyorum, fakat fark ettiğim birşey var, yardım arayan kişiler konu açıyor adamın teki gelip konuyu baltalıyor örnek: bize ne soruyorsun git googlede araştır gibi şeyler dönüyor. ve ya bir üye birşey soruyo ters cevap alıyo, neden böyle çok merak ediyorum? ne var yardım etseniz insanlara çok mu zor? illa karalamak ve ya baltalamak mı gerek? biz bize geçinelim burada ne gerek var böyle şeylere. bir örnek daha vermek istiyorum, bir üye herhangi bir konuda tartışınca ve ya konu açınca bazı üyeler o kişiye sürekli aşağılıyor ve küçük düşürme çabasına giriyo. neden böyle acaba? çok merak ettiğim için bu konuyu açmak istedim. lütfen yorum atacak kişiler seviyeli bir yorum atarsa sevinirim.

hepyasemin adlı üyeden alıntı

Kendim ürettiğim izafiyet teorisi sorunuzun cevabı olacak. Teori şu; Birini yeterince gömersen göreceli olarak kendini yüceltmiş olursun. birinin cehaletiyle alay etmek seni bilgin, birinin cimriliğiyle alay etmek de seni cömert yapar. işte bizim kafamız böyle çalışıyor. Halbuki gerçekler bambaşka.

ulas2016 adlı üyeden alıntı

Bahsi geçen tipler her şeyi bilirler(!) ve annelerinin karnında öğrenmişlerdir. O soru soranlar gibi hiiiiç olmamışlardır. :)
kozlunet FARKHOSTiNG arslanreis55

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

ulas ulas C# & ASP.NET Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Full Stack Developer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 1403
  • Beğeniler 404 / 404
  • Ticaret 18, (%100)
Bahsi geçen tipler her şeyi bilirler(!) ve annelerinin karnında öğrenmişlerdir. O soru soranlar gibi hiiiiç olmamışlardır. :)
demontara

kişi bu mesajı beğendi.

technovenue.com

mcayapim mcayapim Cuneydanlayisli.com Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 214
  • Beğeniler 7 / 27
  • Ticaret 1, (%100)
Bu sorun biraz sistem sorunu gibi, insanlar çok bunalmış,yorulmuş ve tükenmiş. Maalesef bu konuda ülke faktörü büyük etken diye düşünüyorum. Umarım huzurlu olduğumuz bir birimize anlayışla karşıladığımız günler gelir.
WebDost WPMAVI FARKHOSTiNG

kişi bu mesajı beğendi.

YakupTEKiN YakupTEKiN Web Developer Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Y** T**
  • Mesajlar 710
  • Beğeniler 190 / 276
  • Ticaret 12, (%100)
Bazı konularda haklısın dediklerine katılıyorum. Ama bazı konular forumda binlerce kez açılıyor.
kizilperi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

MehmetMasa MehmetMasa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1946
  • Beğeniler 552 / 554
  • Ticaret 40, (%100)
Gecen gün bir konu gördüm mouse click arıyor adam otomatik tiklicak sectigi yere googleye girdim mosue click yazdim linki konunun altina bıraktım, yardımınız için tesekkurler sayenizdr hallettim yazdi simdi sana soruyorum google'a yazmadan buraya konu acmasi forumu kirletmiyor mu?
FARKHOSTiNG 53456 pubhane

kişi bu mesajı beğendi.

ibrahimylmz ibrahimylmz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 198
  • Beğeniler 24 / 38
  • Ticaret 0, (%0)
Haklı ama herşeyin de bir seviyesi var. Mesela artık neden kazanmıyorum tarzı adsense konuları baydı.. botla haber çekmiş, seo yok , reklam yerleri yanlış hit yok o yok bu yok şu yok örnek olarak verdim hergün onlarca aynı konsep soruş biçimi farklı birsürü konu var kimse biraz aşşağıya inip konuya bakmıyor sitesine özelmiş gibi aynı soruyu tekrar soruyor. He bide gereksiz kendi reklamını yapan hit çekmeye çalışan boş post üzerinde ilgi çekip prim kasmaya çalışanlar var bunlara daha sonra boş vaktim de değineceğim..

TolgaDogaan TolgaDogaan Freelance Kullanıcı
  • Üyelik 10.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 1129
  • Beğeniler 23 / 264
  • Ticaret 14, (%100)
ibrahimylmz Hocam orada haklısınız birşey diyemem, fakat onların dışında bile çok olay var. insanlara ağız açtırmayanlar var resmen ya. neden böyle anlayamıyorum, yardım etmeyeceksen niye adamın konusuna gidip kötü şeyler yazıyorsun. girip okuma ozaman yardım etmeyeceksen?
sırf kişiyi küçük düşürmek için böyle yapanlar var.
demontara

kişi bu mesajı beğendi.

bbng bbng WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 104
  • Beğeniler 22 / 15
  • Ticaret 7, (%100)
Çok absürt şeyler sorulmadığı sürece bende fikrinize destek veriyorum herkes bir karalama bir düşürme peşinde halbuki tam tersi el ele birbirimize destek vererek yürüsek daha hızlı büyür bilgilenir deneyim kazanırız. Birde üzüldüğüm konulardan biridir ki hep küçük yaştaki insanları ezerler deneyimsiz babında halbuki o çocuğun karakteri çoğu büyüklerden iyidir, hee gerçekten bazen abartıyorlar bu küçükler ama onlarıda biz dizginleyebiliriz diye düşünüyorum

hepyasemin hepyasemin Şimdi tövbe zamanı.. Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek mühendis
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 977
  • Beğeniler 47 / 295
  • Ticaret 73, (%100)
Kendim ürettiğim izafiyet teorisi sorunuzun cevabı olacak. Teori şu; Birini yeterince gömersen göreceli olarak kendini yüceltmiş olursun. birinin cehaletiyle alay etmek seni bilgin, birinin cimriliğiyle alay etmek de seni cömert yapar. işte bizim kafamız böyle çalışıyor. Halbuki gerçekler bambaşka.
Emirhanc ulas

kişi bu mesajı beğendi.

Şimdi tövbe zamanı..

Lions Lions WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web-Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 366 / 534
  • Ticaret 5, (%100)
Evet bazı konularda sır katibi gibi ağzını bıçak açmayan insanlar oluyor ama benim gördüğüm çoğunlukla "armut piş ağzıma düş" mantığı olduğu için böyle. Adam geliyor örneğin "Çok acil!!" diye konu açıyor içeriğe giriyorsun wordpressde şu değişikliği nasıl yaparım diye soru soruyor. E karşısındaki adam bu işe yıllarını vermiş, belkide öğrenmek için onca site yapmış, bozmuş niye hiçbir şey araştırmadan, hazıra konmaya gelen adama yardımcı olsun ki?
demontara

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al