freelance iş ilanları

Neden Herkes Karalama ve Küçük Düşürme Peşinde ?

38 Mesajlar 4.786 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Dorebar Dorebar ⇐⇐ Horror Story Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** L**
  • Mesajlar 1895
  • Beğeniler 1159 / 1158
  • Ticaret 51, (%100)

mehmetmasa adlı üyeden alıntı

Gecen gün bir konu gördüm mouse click arıyor adam otomatik tiklicak sectigi yere googleye girdim mosue click yazdim linki konunun altina bıraktım, yardımınız için tesekkurler sayenizdr hallettim yazdi simdi sana soruyorum google'a yazmadan buraya konu acmasi forumu kirletmiyor mu?

ibrahimylmz adlı üyeden alıntı

Haklı ama herşeyin de bir seviyesi var. Mesela artık neden kazanmıyorum tarzı adsense konuları baydı.. botla haber çekmiş, seo yok , reklam yerleri yanlış hit yok o yok bu yok şu yok örnek olarak verdim hergün onlarca aynı konsep soruş biçimi farklı birsürü konu var kimse biraz aşşağıya inip konuya bakmıyor sitesine özelmiş gibi aynı soruyu tekrar soruyor. He bide gereksiz kendi reklamını yapan hit çekmeye çalışan boş post üzerinde ilgi çekip prim kasmaya çalışanlar var bunlara daha sonra boş vaktim de değineceğim..

Lions adlı üyeden alıntı

Evet bazı konularda sır katibi gibi ağzını bıçak açmayan insanlar oluyor ama benim gördüğüm çoğunlukla "armut piş ağzıma düş" mantığı olduğu için böyle. Adam geliyor örneğin "Çok acil!!" diye konu açıyor içeriğe giriyorsun wordpressde şu değişikliği nasıl yaparım diye soru soruyor. E karşısındaki adam bu işe yıllarını vermiş, belkide öğrenmek için onca site yapmış, bozmuş niye hiçbir şey araştırmadan, hazıra konmaya gelen adama yardımcı olsun ki?

ncmttn adlı üyeden alıntı

Mesela ben kodlama konusunda fazla yardim etmem adam google yazsa cevabi sak DİE önüne çıkacak google da aramak yerine konu açıyor bakıyorum o konudan daha önce açılmış çözüme ulaşılmış açmadan bir arama yap bari forumda o da yok eee bu adam dz mantık hic arama yapmadan hazır istiyor sen olsan yardim edermisin ? Birde basidinden biri yazdığım kod çalışmıyor diye konu acmis ne yazdığı koda dair bir bilgi vermiş nede aldığı hata varsa bir bilgisini yazmış ben bu adama nasıl yardım edeyim mantığını anlatan yapacağı isin bi ornek kod yazarmisin diye geri donen var

CenkOnsoy adlı üyeden alıntı

Sadece kucumsenecek arkadaşlar kucumseniyor. Çünkü vakit çaldıkları veya kurnazlık yaptıkları için kızıyoruz. Yoksa neden insanları tersleyelim? Burası forum, amacı dayanışma ve iletişim.

meghisthon adlı üyeden alıntı

Bence davranılması gereken bir tutum, google dan araştıralarak öğrenilecek bilgileri foruma sorarak hazıra konulmamalı ve araştırmacı ruhundan kaçmamalıyız.
Umarım yanlış anlaşılmam.

Bakın hocam;
Yukarıda alıntılarını yaptığım iletileri yeniden okuyun. mehmetmasa hocamın verdiği örneği çoğaltabilirsiniz, bu gibi konular forumda her gün yüzlerce dönüyor. İşin özü, google'a iki kelime yazıp arayamayacak kadar aciz olan tipler kendisini her türlü belli ediyor ve karşısındaki insan da salak olmadığı için iğneleyici bir üslupla cevabını veriyor. Bu gayet normal.

ibrahimylmz hocamın verdiği örnek, sizin ettiğiniz sitemin birebir örneği. Binlerce konusu açılmış yardım taleplerine gelen çözüm mesajlarını forumda aramak lazım. Forum kültürü bunu gerektirir. Aradım bulamadım demek ayıptır, milyonlarca konunun arasında elbette çözüme ulaşabileceği mesajı bulacaktır. Araştırmacı olmak bunu gerektirir. Hazırı okuyarak bilgi öğrenilmez, araştırarak öğrenilir.

Lions hocamın verdiği örnek bence en belirgin olanıdır. ACİL, YARDIM, HERKES OKUSUN gibi konular burada hoş karşılanmaz çünkü sorduğu sorunun cevabı forumda yüzlerce mevcuttur.

ncmttn hocamın verdiği örnekte de az önce benim söylediğim gibi GOOGLE bir nimetttir, aradım bulamadım lafı külliyen YALANDIR. Her sorunun cevabı vardır.

CenkOnsoy dostum en güzelini söylemiş. Kurnaz adam her halinden belli olur. Webmaster camiasında kurnaz adam vakit çalan adamdır.

@[meghisthon](userid:69776) hocamın da söylediği gibi. Burada bu tür konulara verilen iğneleyici cevaplar tamamen iyimser niteliktedir çünkü araştırmacı ruhu geliştirir. En azından kimse yardım etmiyor en iyisi ben bulup öğreneyim dürtüsünü geliştirir.
yilmaz70 Lions

kişi bu mesajı beğendi.

[Firma Rehberlerine Ekleme Hizmeti] TAM 500 Rehber!
wmaraci
reklam

TolgaDogaan TolgaDogaan Freelance Kullanıcı
  • Üyelik 10.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 1129
  • Beğeniler 23 / 264
  • Ticaret 14, (%100)
Hocam ben zaten herkes böyle yapıyor demedim, bazı kişiler gereksiz yere yapıyor bu dediklerimi lafım onlara anlatabiliyorumdur umarım.

Dorebar Dorebar ⇐⇐ Horror Story Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** L**
  • Mesajlar 1895
  • Beğeniler 1159 / 1158
  • Ticaret 51, (%100)
Hayır hocam, kusura bakmayın ama Konu Dışı kategorisi, yukarıda verdiğim örneklerden dolayı sitem edenlerin konularıyla dolu...

[Firma Rehberlerine Ekleme Hizmeti] TAM 500 Rehber!

• Üyelik 10.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 1129
  • Beğeniler 23 / 264
  • Ticaret 14, (%100)
Hocam öyle olsa bile ben küçümsemeyi doğru bulmuyorum, cevap vermezsiniz olur biter.

wmaraci
wmaraci

alemburda alemburda Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek IT - Enformasyon Teknolojileri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 1404
  • Beğeniler 151 / 352
  • Ticaret 1, (%100)
Bazede cevap verirsin adam senin cevabini begenmez ukala ukala cevap yazar iste gel boylelerine yardim et.

pubhane pubhane Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Konya
  • Ad Soyad K** E**
  • Mesajlar 396
  • Beğeniler 158 / 140
  • Ticaret 9, (%100)

TolgaDoğan adlı üyeden alıntı

Hocam öyle olsa bile ben küçümsemeyi doğru bulmuyorum, cevap vermezsiniz olur biter.

Sen cevap vermezsen ben cevap vermezsem yarın daha saçma bir konu açıp karşımıza çıkabiliyor.. Ben şahsen adam gibi sorunu olup konusu açılan bir konuya iğneleyici cevap yazan görmedim. Gerçekten konu düzgün daha önce forumda çözüme kavuşmuş aynı konudan yoksa ve bu konuya saçma sapan aşağılayıcı cevap verilmiş ise report edebilirsiniz. Ben açık ve net konusuyum araştırmadan konu açanlardan igreniyorum

*Forumu çöplüğe çeviriyorsun,
*Yarin yine saçma sapan bir konu açma şansın var
*Açtığın konudan daha önce 20 konu açılmış insanları neden meşgul ediyorsun

İşte böyle durumlarda nazik olduğunda bazi insalnlar anlamıyor.Bizde o bazı insanların konularına sert eleştiri yapıyoruz ki birdaha cevabı 20 kez verilmiş konudan açmasın

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)
Anlayana sivrisinek saz muhabbeti olmuş, yine laf sokuyoruz diye topa tutulacaz iyi mi..
Ersen16

kişi bu mesajı beğendi.

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com

Solhan Solhan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 203
  • Beğeniler 57 / 74
  • Ticaret 11, (%100)
:) "Haksızlığın karşısında susan dilsiz şeytandır" demiş peygamber efendimiz.
Bu konuyu açma amacınızda anlayabiliyorum fakat bu şekilde günah çıkartamazsınız. Siz insanların emeğini warez olarak paylaşıyorsanız bu hırsızlıktır, hazıra konmadır.
Yukarıda bir arkadaş bahsettiğim konunun linkini vermiş.
Açtığınız konu tabiri caizse bir hırsızın karakola gidip, ya sürekli evime giriyorlar nasıl bir önlem almam lazım, hırsızları kendimden nasıl uzak tutarım demesine benziyor. O konuda size karşı yazılanlar tamamen haklı bir tepkidir.
Emeğine saygı gösterilmesini isteyen, ortaya bir ürün çıkartma potansiyeli/hayali/hedefi olan herkesin hemfikir olduğu üzere hiçbir şekilde kimsenin emeği hiçe sayılıp warez olarak paylaşılamaz.
Bu ben olurum Ahmet olur Mehmet olur farketmez.
Forumda her ne kadar yetersiz bilgi verilerek sorulan sorular olsa da, yinede çoğu kişi elinden geleni yapıyor emin olun.
Warez script paylaşım domaini alıp dünyanın en masum insanı gibi davranmakta yeni moda herhalde.
Size düşen, tepkiler gelince ilk iş warez tema/script paylaşımının yanlış olduğunu kabul edip bu işte hatalı olduğunuzu kabul etmenizdi fakat siz hatanızı kabul etmek yerine insanlara tepki gösterdiniz/gösteriyorsunuz.
Son olarak, siz bir insana haksızlık yapıyorken ve o haksızlıkla kendiniz karşılaşmamak için önlem almaya çalışıyorsanız size yardım edilmesi mümkün değil. Bunun için forumu değil kendinizi suçlayın.

Emirhanc Emirhanc Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 446
  • Beğeniler 73 / 74
  • Ticaret 16, (%88)
Bazilarida acilan konuyu tam incelemeden bu adam burada ne anlatmis demeden direk konuyu baltalama amaciyla yorum yaziyor.
Yazdiklari yorum diger insanlarida yanlis yönlendiriyor. Bende bu insanlara tepkiliyim.
MehmetMasa

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 10.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 1129
  • Beğeniler 23 / 264
  • Ticaret 14, (%100)

FatihSolhan adlı üyeden alıntı

:) "Haksızlığın karşısında susan dilsiz şeytandır" demiş peygamber efendimiz.
Bu konuyu açma amacınızda anlayabiliyorum fakat bu şekilde günah çıkartamazsınız. Siz insanların emeğini warez olarak paylaşıyorsanız bu hırsızlıktır, hazıra konmadır.
Yukarıda bir arkadaş bahsettiğim konunun linkini vermiş.
Açtığınız konu tabiri caizse bir hırsızın karakola gidip, ya sürekli evime giriyorlar nasıl bir önlem almam lazım, hırsızları kendimden nasıl uzak tutarım demesine benziyor. O konuda size karşı yazılanlar tamamen haklı bir tepkidir.
Emeğine saygı gösterilmesini isteyen, ortaya bir ürün çıkartma potansiyeli/hayali/hedefi olan herkesin hemfikir olduğu üzere hiçbir şekilde kimsenin emeği hiçe sayılıp warez olarak paylaşılamaz.
Bu ben olurum Ahmet olur Mehmet olur farketmez.
Forumda her ne kadar yetersiz bilgi verilerek sorulan sorular olsa da, yinede çoğu kişi elinden geleni yapıyor emin olun.
Warez script paylaşım domaini alıp dünyanın en masum insanı gibi davranmakta yeni moda herhalde.
Size düşen, tepkiler gelince ilk iş warez tema/script paylaşımının yanlış olduğunu kabul edip bu işte hatalı olduğunuzu kabul etmenizdi fakat siz hatanızı kabul etmek yerine insanlara tepki gösterdiniz/gösteriyorsunuz.
Son olarak, siz bir insana haksızlık yapıyorken ve o haksızlıkla kendiniz karşılaşmamak için önlem almaya çalışıyorsanız size yardım edilmesi mümkün değil. Bunun için forumu değil kendinizi suçlayın.

Sen hala nerede kalmışsın dostum :) 1 kere değil 100 kere söylesem de anlamayacaksın çünkü işine gelmiyor. kaç kere dedim warez paylaşmadım diye? adını keremiya v5 yaptım diye warez mi oluyor? indirdiğin zaman başka bir şey iniyor keremiya v5 inmiyor. sen bunu anlamak istemiyorsun ve ya işine gelmiyo.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al