wmaraci reklam

Makale Özgünleştirme Programları Yararlı mı? Zararlı mı?

12 Mesajlar 2.490 Okunma
wmaraci reklam

HitSihirbazi38 HitSihirbazi38 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Makale Yazarı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 26 / 20
  • Ticaret 12, (%100)
Merhaba değerli arkadaşlar.
Öncelikle bir makale yazarı olduğumu, çok şükür şimdilik herhangi bir iş kaygısı yaşamadığımı, yazımın başında özellikle belirtmek isterim.

Günümüzde satılan sözde makale özgünleştirme programlarının, işe yaradığına inanan var mı? Merakımdan soruyorum.

Bana göre kesinlikle yok!

Yani bu programlar veri tabanına eklenen kelimelerin eş anlamlı olanlarını bulacak özelliğe sahipte, dünyanın en zeki mühendislerini (dahi seviyesinde) çalıştıran arama motorları, bunu anlamayacak kadar aptal mı?
Günümüzde arama motorlarının yapay zekası, neredeyse normal insan zekası ile yarışacak kapasiteye gelmiştir.

Kendi web siteleri için bunu kullanan arkadaşlara sözüm olmasa da, makale yazarı olarak bunu alıp kullanan arkadaşların bence bir vebal altında olduklarını da söylemek isterim.
En azından bunu yapanların, böyle bir program ile sözde özgünleştirme (!) yaptıklarını açık bir şekilde belirtmelerinin, çok daha insani bir yaklaşım olacağını düşünüyorum.

Google, benzersiz ile eşsiz olanı ayırt edecek kadar zekidir.. Böyle bir durum nedeniyle rahatsızlığımı, etik olmayan bir durumu dile getirmek istedim.
Ki bakın Microsoft ürünleri ya da Google, bizim dilimizi bizden çok daha iyi bilmekte, bu ürünleri kullanırken dilimizle uyumlu olmayan yanlış kelime vb. şeyler gördüğünde, altını kırmızı çizgi ile çizerek belirtmektedir. Buradan dahi aslında, yapay zekamız normal bir insanın zekasına yakındır demektedir :)

Ki zaten mantıken bu programlar tam anlamı ile işe yarar olsaydı, piyasada 50-100 TL arasında satılmazdı. Ayrıca kimse makale yazmaya ya da ücreti karşılığı yazdırmaya uğraşmaz, alıp kullanırdı. Ben bir makaleyi yarım saatte özene bezene zor yazarken, program 5 dakikada özgünleştirmekte öyle mi? :)

Hepinize hayırlı işler, iyi forumlar dilerim.

wmaraci
reklam

mustiefsan mustiefsan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 219
  • Beğeniler 82 / 51
  • Ticaret 4, (%100)
Google'nin tek istediği kullanıcıya özgün ve güzel bir içerik sunmak.. Bunları sağlıyorsa kullanın programı

Sakulta Sakulta antakyabilgisayar.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 324
  • Beğeniler 196 / 96
  • Ticaret 4, (%100)
Makale özgünleştirme programları ve siteleri çok işe yarıyor yalnız yine de bazen copyscape benzerlerini buluyor yanı programın dışında da bir kelimelerde oynama gerekiyor.

Türk Türk'ü korumazsa, Tanrı Türk'ü korumaz!...

• Üyelik 29.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Makale Yazarı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 26 / 20
  • Ticaret 12, (%100)
Hocam ben anlatamadım sanırım. Google bunu başka yerden alıp, eşanlamlı kelimeler ile değiştirildiğini anlamayacak mı? Arama motoru nasıl çalışır?

1- Ziyaretçiye en güncel ve doğru içeriği sunmak ister.
2- En özgün eşsiz içerikleri sunmak ister.
Kanserin nedenleri mesela, hiçbir yazar bilim insanı değil burada. Ki zaten eskiden bulunmuş kanserin nedenleri. Burada iyi bir özgünleştirmeye Google "Burada kanserin nedenleri hakkında çok yeni bilgiler var" şeklinde algılar.
Şimdi bu programları yazan arkadaşların zekası kadar, Google mühendislerinde zeka yok mudur?

Birde içerik SEO'da kelime tamlama vardır. Bunlardan bahsedilmez ama, içerik hakkındaki kelime sırası, diğer makalelerde olana benzer mi vs diye.
SmallSeo'yu kuran kişi çok mu zeki Google'den. İddiaya girerim ben 5 dakika da %100 özgün çıkartayım. O zaman tüm yazarlar bunu alıp özgünleştirsin yapmayın etmeyin :)

SmallSEO sonuçlarında özgünlük testinde 2 seçenek çıkar, benzersiz ve eşsiz diye. O test aracı bunu basit bir aramayla anlıyor da Google anlayamaz mı? :)

Hocam bunlar sadece smallseo vs vs özgünlük testinde özgün çıkarabilir. Ama asla ve asla yararlı değildir. Bu benim görüşüm ve ısrarcıyım. Hayatım makale yazarlığı üzerine kurulu değil. Ve emin olun kesinlikle işten yana sıkıntım yok.

Google 50 liraya satılan bu programların veri tabanından daha mı zayıf sizce? :) Özgünlük testi programında özgün çıkan makaleleri siz çok kaliteli çok özgün zannetmeyin. 10 dakika sürmez kopyala yapıştır düzenle işi orada özgün çıkması için. Bunu yapan herkesinde günahı vebali boynunadır.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 29.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Makale Yazarı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 26 / 20
  • Ticaret 12, (%100)
Bunlar işe yaramıyor. Sadece özgünlük testi program ve sitelerinde özgün gösteriyor. O site ve programlara da ben güvenmiyorum. Bakın bunu bir makale alıcısı olarak değil, satıcısı olarak diyorum açık bir şekilde. Eş anlamlı kelimeleri Google anlamayacak kadar aptal değil. O nedenle benzersiz çıkması ayrı, Eşsiz çıkması çok ayrı bir şey

• Üyelik 29.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Makale Yazarı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 26 / 20
  • Ticaret 12, (%100)
Ben bunları yazmaz, 50 lira verip bu programlardan alıp özgünleştirdim der kahvemi yudumlar satardım hocam. Var mı öyle bir şey? :) Kopya içerikten 1 tık iyidir derim sadece bu programların yaptığı işleve

mazlum4734 mazlum4734 Online Ticaret Kullanıcı
  • Üyelik 04.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freetime
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 297
  • Beğeniler 87 / 26
  • Ticaret 18, (%94)
Sonuna kadar katılıyorum size. Google bunları anlamayacak kadar düşük seviyede bir sistem değil. Zaten özgünleştirilen makaleleri okuduğuz zaman absürt bir yazım hatası ve okunuşu görürsünüz.
mert47

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 29.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Makale Yazarı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 26 / 20
  • Ticaret 12, (%100)
mazlum4734 yazım hataları olmasa dahi, özgünleştirme çok farklı bir şey. Bu programlar sadece eş anlamlı kelimeleri değiştirir. Google de arada kalan kelimeleri, diğer kelimelerin ise sadece başka siteden alınıp eş anlamlısı ile değiştirildiğini anlamayacak kadar zaten aptal değil.

Birde şu var. Diyelim ki bir içeriği aldık özgünleştir dedik. Ve sözde özgünleştirme gerçekleşti. Aynı ya da benzer programı kullanan başka birisi de bu yazıyı alıp, oda özgünleştir dedi. Sonuç? :D

mert47 mert47 Seversin... Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Akademik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 460
  • Beğeniler 559 / 158
  • Ticaret 2, (%100)
Google bunları anlar ya da anlamaz bunun cevabını bilmiyorum ancak ben yaptığım işe tamamen kendim hükmetmek isterim. Bu nedenle makale işi aldığım zaman program katma taraftarı değilim. Ancak kullanana da saygı duyarım.

fmoyuncusu.com

• Üyelik 29.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Makale Yazarı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 26 / 20
  • Ticaret 12, (%100)
Ben belirtilmiyorsa konusunda, saygıda duymam kardeşim. Alıcı bunu bilir alır, orası ayrı bir konu. Ben aylık o programla 5 bin liralık içerik satarım hiledir bu. Müşteri bilmiyorsa hiledir. Ben ya da başkası parmakları uyuşana kadar yazacak, birisi çıkacak müşteriden habersiz bunu yapacak. Müşteri tam kalite istiyor para veriyor. Yoksa kendisi alır bunu kendisi yapar.
Yani varsa bunu yapan yazar, asla saygı dahi duyulmayacak bir durumdur.
Ha konusunda belirtir ve müşteri razı olur orası çok ayrı

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al