wmaraci reklam

Acil Yarına Bakır Kablo Almam Gerekli

9 Mesajlar 808 Okunma
smmexpress

BuckBarry BuckBarry WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 34 / 164
  • Ticaret 7, (%100)
Merhaba arkadaslar,

Hali hazırda evimizde ***** vdsl kullanıyoruz lakin sürekli kopmalar kesilmeler ve düşük hız görüyoruz. Türk ******* ekipleri direkte kontrol ettiklerinde 25 mbps civarı hız görürken evin içinde aldıgım hız 4mbps civarı. Direkle evin arası 2 metre.

Kontrol ettiğimde evin içindeki kablolarda 3-4 tane ek yapıldıgını ve ince bir dsl kablosu oldugunu gordum. ******* ekipleri de bununla alakalı oldugunu soylediler.

Bildiğiniz üzere evin girişine kadar hizmet veriyolar. Ev vaktinde tek daireydi girişte herhangi bir kutu yoktu. Şu an 2 katlı ve 2 dairemiz var. Türknete geçiş yaptık aktivasyon asamasında. Gelip kutuya baglantı yapılacak dediler.

1-kutuyu biz mi takıyoruz (eğer öyle ise internetten bir link atar mısınız görüp yarın alayım)
2-evin içindeki tesisatı değiştirip yeni kablo baglamak istiyorum. Kablo bakır mı olmalı yoksa bildiğimiz ince dsl kablosu mu (telefona baglanan)

buradaki tesisatı değiştirmesekte kutudan diğer daireye de hat gidecek orayada kablo baglamam gerek.

Turknet teki temsilci bana vdsl bakır kablosunun adsl den farkı kalın kablodur yoksa hızı alamazsınız demişti. Yardımcı olursanız pazar gunu evde oldugum için yarın halletmek istiyorum hafta içi *******dan gelecekler.

kablo ve kutu örneği için yardım edin lütfen.

wmaraci
reklam

• Üyelik 06.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 34 / 164
  • Ticaret 7, (%100)
Ve ek olarak eski bir vdsl2 modemim var turk ******* etiketli TD-W9970. Bu modemde internet oldugu halde wifi den düşyoruz ve aç kapa yapmadıgımız zaman tekrar baglanamıyoruz.

Wifi yi kapadıgımda ethernet kablosu ile neredeyse donmadan iptv yayınları izleyebiliyorum. Modemin işlemci gücü galiba düşük.

Modemi değiştirmeden çözebileceğim bir durum mudur yoksa yeni bir modeme ihtiyacım var mı?

Modem ihtiyacım varsa fiyat performans olarak en iyi modem tavsiyelerini yapabilir misiniz?

Modem arayüzündeki değerler

gaste gaste webibo.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Bilişim uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** O**
  • Mesajlar 632
  • Beğeniler 114 / 346
  • Ticaret 4, (%100)
Kablo CAT6 ile çözersiniz. Kutu almana gerek yok zaten internet kullanıyorsun daha ne kutusu alacaksın. Senin yapacğın Modem ADSL2+ modemden diğer daireye ara kablo atmak. Kendi kablonu değiştir yoksa hız alamazsın. Aşağıdaki kutuda bulunan kablo uçlarına Cat 6 bağla yukarı dairene al.

Yok imza falan

• Üyelik 06.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 34 / 164
  • Ticaret 7, (%100)

gaste adlı üyeden alıntı

Kablo CAT6 ile çözersiniz. Kutu almana gerek yok zaten internet kullanıyorsun daha ne kutusu alacaksın. Senin yapacğın Modem ADSL2+ modemden diğer daireye ara kablo atmak. Kendi kablonu değiştir yoksa hız alamazsın. Aşağıdaki kutuda bulunan kablo uçlarına Cat 6 bağla yukarı dairene al.

Aşağıda herhangi bir kutu yok. Siyah renkli bakır bir kablo (direkten geldiği haliyle) direkt daireye giriyor. Ama üzerinde 5-6 tane ek var tesisatın içinde. Ben o kabloyu komple değiştirmek istiyorum sürekli kesinti oluyor. üste de ethernet kablosu ile access point takacagım.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 24.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Bilişim uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** O**
  • Mesajlar 632
  • Beğeniler 114 / 346
  • Ticaret 4, (%100)
O zaman elektrikçilerden alabilirsin. Sana yardımcı olurlar. 8-16 gibi seçenekli onlar. Direkten gelen oraya girecek ordan dairelere dağılacak.

Yok imza falan

• Üyelik 06.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 34 / 164
  • Ticaret 7, (%100)

gaste adlı üyeden alıntı

O zaman elektrikçilerden alabilirsin. Sana yardımcı olurlar. 8-16 gibi seçenekli onlar. Direkten gelen oraya girecek ordan dairelere dağılacak.

"Ora" dediğiniz yer tam olarak kutu ise herhangi bir kutu yok. Turknet tutturdu kutu olmak zorunda. Biz mi takıcaz turk ******* mu belirsiz. Eğer biz takıyorsak yarın gidip alacagım. Kutudan itibaren ise cat6 kablosu diyorsunuz yanılmıyorsam?

• Üyelik 24.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Bilişim uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** O**
  • Mesajlar 632
  • Beğeniler 114 / 346
  • Ticaret 4, (%100)
******* kutu takmaz. Bina sahibi kutuyu alır. Bakır kablo dediği normal telefon kablosu zaten. Sen o kabloyu CAT6 olarak al sağlamdır veri kaybı yaşatmaz. Normalde telefon kablosu 1 TL (metresi) o kablo 2 TL falandır metresi. Elektrikçilerde bulabilirsin ama genelde ellerinde CAT5 vardır. Cat6 yerine CAT5 te alabilirsin. *******cu kutuya hattı bağladıktan sonra 2 uç bırakır o uçlara kablonu bağla modeme götür. Uçları çaktırmalısın yoksa kendin çakmak zorunda kalırsın. Kaç metre lazımsa bir ucuna uç çaktır. Modeme veya Siplittere bağlayabilmen için. Modemden acces pointe gidecek olan kablo olacaksa iki ucu çakılı olmalı
:) Kesin kafan karışmıştır.

Yok imza falan

• Üyelik 06.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 34 / 164
  • Ticaret 7, (%100)

gaste adlı üyeden alıntı

******* kutu takmaz. Bina sahibi kutuyu alır. Bakır kablo dediği normal telefon kablosu zaten. Sen o kabloyu CAT6 olarak al sağlamdır veri kaybı yaşatmaz. Normalde telefon kablosu 1 TL (metresi) o kablo 2 TL falandır metresi. Elektrikçilerde bulabilirsin ama genelde ellerinde CAT5 vardır. Cat6 yerine CAT5 te alabilirsin. *******cu kutuya hattı bağladıktan sonra 2 uç bırakır o uçlara kablonu bağla modeme götür. Uçları çaktırmalısın yoksa kendin çakmak zorunda kalırsın. Kaç metre lazımsa bir ucuna uç çaktır. Modeme veya Siplittere bağlayabilmen için. Modemden acces pointe gidecek olan kablo olacaksa iki ucu çakılı olmalı
:) Kesin kafan karışmıştır.

Şu kutu için bir satın alma linki var mı hocam?

Şimdi kutuya kadar ******* geldi zaten taktı kutudan sonrası bende. Kutuya baglayacagım kablo cat6 olacak ve ben o ucları açık kabloya dsl plastik kafasını meteresini hesaplayıp pensesiyle sıktıracagım. Aslında ona gerek yok cunku evin içinde bu var.

bu zımbırtıyı cıkarıp cat6 dan gelen kabloları da buna baglayacagım. Bana yani adet kutu 1 adet yeterli uzunlukta cat6 kablosu lazım?

• Üyelik 24.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Bilişim uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** O**
  • Mesajlar 632
  • Beğeniler 114 / 346
  • Ticaret 4, (%100)
Sana lazım olan bu resimdeki kutunun küçüğü binanın dışı veya bina giriş merdiven başına takılır

Yok imza falan
wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al