freelance iş ilanları

Türk arama motorları neden başarısız olur?

39 Mesajlar 7.011 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

mtnyvz mtnyvz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Tasarımcı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 43
  • Beğeniler 26 / 12
  • Ticaret 3, (%100)

soft2m adlı üyeden alıntı

2 yıldan uzun süredir https://aramamotoru.com.tr/ projesi için çalışıyoruz. Bir çoğu kapattı veya ekonomik nedenlerden dolayı kapatmak zorunda kaldı. En büyük sorun gelişim sürecinde yaşanıyor. Yazılım başlı başına sorun teşkil ediyor. Bizler de bir çok hataya düştük, yazdık olmadı. Tekrar başa döndük, tekrar tekrar tekrar. Binlerce kez deneme yaptık belkide ama halen yerimizdeyiz. Gösterilen ilgi yetersiz evet, bizlerde bu konuda biraz eksik kaldık. Tanıtımlara çok yüklenmedik. Bu gün facebook ve diğer kanallarda tanıtımlarımız dönmeye başladı. İlk tepkiler harika diyebiliriz.
Çok eksiğimiz var farkındayız, ama kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz ve en önemlisi pes etmiyoruz.
Desteklerini esirgemeyen tüm webmaster camiasına canı gönülden teşekkür ederiz.

siteniz gayet güzelmiş. Hatta benim ana anahtar kelimemde baktım ilk sırada çıktım. :D
Bunun üzerine kaliteye odaklanan bir site olduğunuzu düşündüm, kullanacağım :)
soft2m

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

FurkanCanoz FurkanCanoz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Android Develoading....
  • Konum Konya
  • Ad Soyad F** C**
  • Mesajlar 1038
  • Beğeniler 753 / 343
  • Ticaret 5, (%100)

ÖmerGünay adlı üyeden alıntı

Herkes çakmalıktan dem vurmuş ama herkes hazır tema hazır script peşinde. İğneyi başkasına çuvaldızı kendine demiş atalar. Ha amerikayı yeniden keşfe gerek yok diyeceksiniz. O zaman adamların yaptığına da googledan çekiyor falan demiyeceksiniz.
Bence gayet güzel olmuş gün geçtikçe gelişecektir. Yandexin gelişme sebebi halkının sahip çıkmasıdır. Biz ise tam tersini yapmaktayız. Yazık.

Usta madem öyle demiyecez... Onlarda google veya yandex ile bir işbirliğimiz yok diyip inkar etmesin adam akıllı söylesin bizi salak yerine koymasın. ;)
OmerGunay

kişi bu mesajı beğendi.

Sardığımla aradığım mutluluktu güya..

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)

furkanscream adlı üyeden alıntı

Abi Türkiye ne zaman GERÇEKTEN ADAM AKILLI bir şey yapmışta biz kullanmamışız? Sen bırak arama motorunu Allah'ın samanını bile ithal eder olmuşuz sen arama motoru diyorsun. Şu google'a baksana bi adamların itibarına bak sistemlerine bak, youtube, google, chrome, admob, adsense, adwords vs. Yarın bir gün bir Türk firması çıksın google'ı geride bıraksın aynı şekilde arama motorudur, reklam ağıdır vs. yapsın. Ben yine gider google kullanırım. Niyesini sormaya gerek bile yok zaten:)

Dediklerinin hepsi parayla alakalı hocam. Google çıktıktan sonra milyonlarca dolar yatırım aldı. İşi ilerletti tabii. Şuan dünyanın her milletinden her ülkesinden eleman çalıştırıyor yanında. Parayı verince en iyi mühendisleri bulabilirsin. Başarı Amerikalıların çok zeki olmasından kaynaklanmıyor.
Zaten Google Youtube'yi, Adsense'yi, Adwords'u vs vs daha sonraları hazır olarak satın aldı. Aynı Facebook'un Whatsapp ve Instagram'ı satın alması gibi. Olay parada bitiyor. Youtube ilk kurulduğunda 29 milyon $ yatırımla kuruluyor, Facebook ilk kurulduğunda 10 milyon $ yatırım alıyor. Verin bana 100 milyon $ Türkleri bir daha Facebook'a sokarsam. Olay para. Bizim iş adamlarımızın internet işlerine bakış açılarını değiştirmeleri gerekiyor. Internet artık vakit geçirilecek bir hobi olmaktan çıktı. Hayatımızın bir parçası haline geldi.

OmerGunay OmerGunay https://omergunay.net Kullanıcı
  • Üyelik 15.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek PHP Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1207
  • Beğeniler 382 / 381
  • Ticaret 16, (%100)

furkanscream adlı üyeden alıntı

Usta madem öyle demiyecez... Onlarda google veya yandex ile bir işbirliğimiz yok diyip inkar etmesin adam akıllı söylesin bizi salak yerine koymasın. ;)

O konuda haklısın hocam da benim kastettiğim o değildi. Microsoft Ceosu Bill Gates tanıtım yaparken mavi ekran vermişti bilirsin. Kimse salağa bak deyip kullanmayalım demedi. Veya geçen Face ID tanıtımda yaşanan bi aksaklık vardı kimse bundan dolayı kullanmayalım demedi. Kastettiğim buydu. Tanıtırken bizimkiler bi salaklık ettiler. Ama biz sahip çıkmalıyız demek istedim.
FurkanCanoz

kişi bu mesajı beğendi.

Herkes yediğinden ikram eder..(Yavuz Sultan Selim)
wmaraci
wmaraci

Siberdanismanlik Siberdanismanlik Google Adwords Kullanıcı
  • Üyelik 21.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Google Reklam Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 863
  • Beğeniler 227 / 228
  • Ticaret 48, (%100)
Telefonu kesilince telefonda arkadaşına tlf dinleniyor diyen millet olarak Turcell'in yapmış olduğu gibi bir proje ile kimse ilgilenmez MIT teşkilatı ile çok yakınlar fakat zamanın'da kimlere yakın olduğunu iyi biliniyor bu yüzden kimse iyi gözle bakmaz.

Neden kayıp ediyorlar : Samimiyetleri yok. Başarısızlık sebebi bu başka şey değil.
dump3cz

kişi bu mesajı beğendi.

HeroTurk HeroTurk Ne Mutlu Türküm Diyene!!! Kimlik Onayı
  • Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Cnc programcısı
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 3963
  • Beğeniler 315 / 705
  • Ticaret 47, (%100)
yaani.com takipte kalın :) Benim umudum var

HasanSorumli HasanSorumli Finali Zaten Biliyoruz, Senaryo Hoşumuza Gidiyor. Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Uluslararası Ticaret
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** S**
  • Mesajlar 1151
  • Beğeniler 127 / 327
  • Ticaret 7, (%100)
sermaya genelde ön planda turkcell belli bir insanlar arasında seviliyor sevilmesinden dolayı yaaniyi internetten anlamayan insalar bu adamlar bir bildiği vardır ki yapmış düşünceleriyle 1 milyon indirme yaptı mobilde site olsa allah bilir günlük kaç kişi girer para varsa iş var dır yani :D

Parasız düşünür; ama paralı iki misli düşünür. - Mihayloviç Dostoyevski

Noiser Noiser WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek şöför
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** G**
  • Mesajlar 138
  • Beğeniler 31 / 20
  • Ticaret 0, (%0)
Yerli arama motoru yapmak okadar zor bişey değil Google bu işe başlarken milyon dolar ile başlamadı yazılımını tasarımını kendisi üretti asıl para olan geliştirme kısmında kullandıkları kodlar yerine bu kodları robota dönüştürerek serverlere baglamalari oldu yani bir örümcek botunu yazılımcılar yapabilir örümcek dediğim şey kelime arayicisi olarak işine basliyan Google sonra en çok aranan kelimeleri üretip bu kelimeler üzerinden para kazanmaya ve reklamcilimtan para kazanmaya başlamıştır ozamanlarin ilkleri o bu şu hepsi hikaye kimse hazır sistem Google varken 2017 de beta aşamasında olan bir arama motorunu kullanmaz bir yapımcının yaptığı programı kimse kullanmiyorsa bu yapımcı para kazanamaz ve işine devam etmez örnek verecek olursak ben webmaster platformu açtım burayada görüşlerinizi almak için konu açtım altındaki yorumlar en aracı varken sizin forumunuzu ne yapalım tarzında açıklamalar geldi ee en aracıda bu işe 200 TL kim sunucu kiralama işi ile başladı.
dump3cz

kişi bu mesajı beğendi.

www.gofretoyun.net & WBTurkiye.com

VoSToK VoSToK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 642
  • Beğeniler 80 / 113
  • Ticaret 40, (%100)
Google, yandex, bing bunlar sadece arama motoru olarak hizmet vermiyorlar. E-posta servisi, reklam servisleri, takvim, bulut depolama vb. gibi özellikler veriyorlar.Bizler sadece arama moturu olarak hizmet sunmaya çalışıyoruz ve o da özgün değil.

Er kişiysen görevin neyse başar,
Zevke, eğlenceye hayvanda koşar. ATSIZ

dump3cz dump3cz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1750
  • Beğeniler 169 / 326
  • Ticaret 3, (%67)
Google varken başkasına gerek yok. Adamlar bilgi güvenliğine yüksek düzeyde önem veriyorlar YouTube daki videosunu izleyin özel izni olmayan data centera giremiyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al