Selamlar.
Aslında nereden başlarım bilmiyorum ama naçizane bir kaç bir şeyler söylemek isterim.
Bahsi geçen 4-5 harfli net ve org,lar dan konuşmak gerekirse,bu alanda daha çok bize anlamsız gelen yabancılara hitap eden özellikle çinlilere,bu düzeyde yatırım yapmaya, alıp satmaya çalışıyorum..

Bazı, yine çinlilere hitap eden,bazı harfler içermeyen 5 harf .com,lar BJ,ile başlayan W ile biten 5 harfli com,lar ve tabiki numerik domainler.

Tabiki bazı harfleri barındırmayan3- 4 harflilere.Porföyden birkaç örnek vermek gerekirse:fkmb.net,kbrg.net,glfm.net,br4.net,4nt gibi gibi uzar gider liste,tabi yaşlarıda var biraz.
Türkçelerden kısa netler ise aklımda olanlar:gomu.net,uzat.net,edua.net,edeb.net gibi gibi.
5 harfli net pek aklımda değil sadece bilir.net hatırlıyorum henüz bana yeni geçtiği için.

Satış konusuna gelirsek yurt dışı ödemelerinde paypall kalktığından beri,biraz satışlarımda veya alınan tekliflerde geri durmaya çalışıyorum.Yani alınan tekliften sonra,ya karşı teklifimi yüksek tutuyorum yada mecburen çek ödemesini kabul edip, 2 ay boyunca hesabımıza para geçmesini bekliyorum.

Son kısa harflilerden satışı aklımda olan.efaj.net uzox.net vs vs 120 şer dolar
ei1.org 450 dolar.