wmaraci reklam

Kodlamaya Hangi Dil İle Başlamalıyım?

12 Mesajlar 1.666 Okunma
wmaraci reklam

Stores Stores WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 75 / 531
  • Ticaret 55, (%98)
Arkadaşlar uzun zamandır kodlama ögrenmeye başlamak istiyordum. Yazın biraz uğrastım ama sonra okul açılınca ara verdim. Şimdi udemy nin indirimlerini görünce almayı düşünüyorum. Keşke hepsini alabilsem ama şuan yeteri kadar miktarda param olmadığı için 1 veya 2 tane kursu alacağım.

hmtl ve css az düzeyde biliyorum işte yazın onlardan başlamıştım. Tam olarak yapmak istediğim bir şey yok ama özellikle android veya ios u almak istiyorum ikisinden birini kesinlikle almak istiyorum. Büyük ihtimalle ios u tercih ederim gibime geliyor.

Fakat bu ios androis olayı kendi isteğimden dolayı alacağım bir de gelir elde etmemi sağlayacak bir şey öğrenmek istiyorum.

Bu gelir elde etmemi sağlayacak olan diller hangisi. Hangi dili sizce öğrenmek için kursunu almam daha mantıklı olur. Freelance için hangisnin iş alanı daha fazla oluyor?

java,aspnet, python vsvs. Önerileriniziyaparsanız sevinirim. Bu arada ios veya android ikiliisinden biri hakkında da tercih bildirebilirsiniz. Keşke hepsini alabilsem ama hem hepsine hakim olacak kadar vaktim yok alsasm bile izleyip devamını getiremem ama 2 adet hem alabilecek param var hem de kendimi geliştiredebilirim.

Bekliyorum yorumlarınızı
Kotil

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Udemyde güzel dersler var su an indirimde hocam java kotlin vs.. uygulama gelistirmek istiyorsaniz hele java cok onemli.

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
Python ile başlayıp java ile devam et daha sonra android için kotlin öğren

• Üyelik 30.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 75 / 531
  • Ticaret 55, (%98)

Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

Udemyde güzel dersler var su an indirimde hocam java kotlin vs.. uygulama gelistirmek istiyorsaniz hele java cok onemli.

udemyden alacam zaten hocam. Java + Kotlin olarak veriliyor. Android aldığım zaman bu iki konuyuda veriyolar zaten.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 30.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 75 / 531
  • Ticaret 55, (%98)

Mrtcn adlı üyeden alıntı

Python ile başlayıp java ile devam et daha sonra android için kotlin öğren

hocam python ile ne yapabilirim tam olarak bunu bulamıyorum herseyi yapabilirsin diyolar ama hani net olarak ne için bu dil bilgi verebilir misiniz

• Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)

Stores adlı üyeden alıntı

hocam python ile ne yapabilirim tam olarak bunu bulamıyorum herseyi yapabilirsin diyolar ama hani net olarak ne için bu dil bilgi verebilir misiniz

Herşeyi yapabilirsiniz. Misal aklınıza ne geliyor ?

- donanım seviyesine inebilir donanımı gıdıklayabilirsiniz.
- Web siteleri geliştirebilirsiniz (güvenlik derdi olmaksızın)
- tüm işletim sistemlerine masaüstü uygulamalar geliştirebilirsiniz.
- Servis yazabilir
- API oluşturabilirsiniz

Daha fazlası için: https://github.com/vinta/awesome-python

Ayrıca deep learningin ana dili python makine öğrenmesi yapabilirsiniz. Intel bu konuda kütüphane desteği veriyor.

Kotil Kotil Son oynayışlar.. Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Ögrenci / Yazar / Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2157
  • Beğeniler 1092 / 743
  • Ticaret 90, (%99)
Mrtcn Hocam html css boostrap js daha faydalı değilmi pyhtondan ? İş bakımından sanırım daha faydalı. Peki hangisi daha kolay size göre?

• Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)

Kotil adlı üyeden alıntı

Mrtcn Hocam html css boostrap js daha faydalı değilmi pyhtondan ? İş bakımından sanırım daha faydalı. Peki hangisi daha kolay size göre?

Kişi kısa zamanda para odaklı ise evet html css bootstrap ve js öğrenebilir. Ancak uzun vadeli yatırım için yorucu olur front-end tarafında teknolojiler çok çabuk değişiyor. Misal arayüz tasarımında VueJs kullanımı yaygınlaştı EmberJS ReactJS Polymer head express vs vs devam edilirse güzel ekmek getirir.

Zorluk derecesi kişinin ingilizce bilgisi ve anlama kabiliyetine göre değişir.

algoritma mantığı için kolaydan zora gitmek her zaman iyidir hem kişi korkmamış olur. :)

(Eğitim almak isteniyor ise Java başlanmalı diğerleri google aracılığı ile öğrenirsiniz. Para kaptırmayın kimseye)
Stores

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 30.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 75 / 531
  • Ticaret 55, (%98)
Hocam kısa vadede öğrenip gelir elde etmek istiyorum. Üniversite Öğrenimim devam ettiği için büyük vakitler ayıramıyorum. İş olarak ta tam zamanlı veya parti time iş benim için imkansız şuan bölümünden dolayı.
Ben öğrenip ufaktan 3-5 bişey kazanıp şuan kendimi döndürmek istiyorum.
Tam olarak benim istediğim hızlı bir şekilde öğrenebileceğim ve wmaracı-*** gibi sitelerde iş alanı yüksek olan alanlar istiyorum. Ne öğrenmesi ne çalışırken yapılan işlerin uzun olmasını istiyorum. Elde edeceğim gelirde buna göre az olsun istiyorum.
Yani haftalık bana ortalama 100-150 TL yeter artar bile dönüş olarak. Buna uygun freelance iş olanağı fazla olan dil öneriniz bana hangisi olacaktır. Aslında dillerin tam olarak hangisi hangi işe yarar hakim bile değilim sadece yüzeysel biliyorum işte HTML site css site görüntüsü falan olarak.

İos kodlamayı tamamen kendi keyfim için ögreneceğim. Ama diğer dil tamamen bana getirisi olması için istediğinden kısa vadede gelir getiren bir dil istiyorum.

Tavsiyelerinizi gerçekten merak ediyorum rahatsız ediyorsam kusura bakmayın lütfen
Mrtcnn

• Üyelik 30.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 75 / 531
  • Ticaret 55, (%98)
Mrtcn

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al