wmaraci reklam

Özel bir şirkete, Alan adlarına benzer bir alanadı hakkında satlık maili attım . Dava Açıldı! Suç Şantaj

150 Mesajlar 14.785 Okunma
smmexpress

zizanet zizanet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek güvenlikçi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad R** A**
  • Mesajlar 501
  • Beğeniler 159 / 159
  • Ticaret 3, (%100)
Yorumum.

inciroğlu patenti 2003 yılında alınmış. sizin domain alış tarihi 2016 görünüyor. Yapılan masraf 30-35TL; (10yıl olsa da edeceği 350TL), istenen bedel 100bin TL.
Bu alandını alıp, herhangi bir projede kullanabilirdiniz veya domain park yapabilirdiniz.

Ancak
Doğrudan e-mail atmanız yanlış olmuş, ve bu emaili birden fazla kişiye bunu göndermeniz daha fazla kişiye/rakiplerine de gönderebileceğiniz anlamına geliyor diye yorumlanıp; şantaja karar verilebilir.

Bunu bir proje için aldım da sonra yapamadım lafına kolay da inanmazlar.
Otur anlat projeni deseler ne yapacaksın?

ziza.net | tennar.com | Türk Mantar mantarsatis.com | Gübre gubreler.com | Ziraat zirai.org
wmaraci
reklam

HasanSorumli HasanSorumli Finali Zaten Biliyoruz, Senaryo Hoşumuza Gidiyor. Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Uluslararası Ticaret
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** S**
  • Mesajlar 1151
  • Beğeniler 127 / 327
  • Ticaret 7, (%100)
SANA bişi olmaz ben senin yerinde olsam onlara bende dava açardım iftiradan kozmoreklam arkaşın dediği gibi

Parasız düşünür; ama paralı iki misli düşünür. - Mihayloviç Dostoyevski

cemgencer cemgencer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek işsiz
  • Konum Bolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 11 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
işletme adının satılmasından bahsetmiş siz işletme adı değil internet adresi satacaksınız. ortada bir şantaj yok. bence savcı olayı abartmış. mahkemenin davayı kabul edeceğini sanmıyorum.

cemgencer cemgencer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek işsiz
  • Konum Bolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 11 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
internette domain satmak yasalmı diye yazdığınızda konuya dair birsürü bişeyler çımakta. zaten yasal olmasa millet hapse girse bu kadar domain al satçısı olurmu Allah aşkına. senin yaptığın işi yapan bir yığın firma var. heps muhtemel domainleri alıp fahiş rakamlara satmakta.

wmaraci
wmaraci

emrshn emrshn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek otomasyon
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad E** Ş**
  • Mesajlar 425
  • Beğeniler 9 / 51
  • Ticaret 0, (%0)
maribro123 Hayırlısı hocam
BarisSaritas Hocam ilgileneceğim . Haklısınız bilişim avukatı konusunda .
BakalimBilelim Haklısınız hocam
pubhane Müziği kaldırdım hocam , tahrik edici olabilir . yada müziğin telif hakkı olabilir . Ayrıca açıklamalarınız için çok teşekkür ederim .
Hermes çok haklısın bu konuda , Para koparma olayı yok . ticaret ben de ki . oda çok eskiye dayalı şimdi yaptığım bir iş değil . ayrıca şantaj değil . ister alır ister almaz . ayrıca başkasına satarım satmam bu zaten onları ilgilendirmez . ayrıca uzantı .top . co vs boyle değil . zamanında aldığım tr karakterli com alan adları . Teşekkür ederim açıklamalarınız için .
@[zizanet](userid:83018) Haklısınız hocam .
@[HasanSorumli](userid:71533) İnşallah hocam .
@[cemgencer](userid:77888) Tam da ince konulardan birisi de orası , İşletme adı satılmıyor, Alan adı satılıyor . Aldatmaca savcıyı mahkemeyi , birazda bana şantaj yaptı süsü , azcık iftira süslü püslü , e devlette karsımda 7 8 kişi var heralde şuanda bu davada baktım da .

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Burada yorumların çoğunu okudum maalesef.

Çoğu kişi şantaj kısmına takılmış ancak gerçek olan bir şey var, o da marka sahibine bu domani satmaya çalışma yolu ile tehdit olmaktır. Üstelik dilekçede belirtilen bir ''g'' harfi yerine ''ğ'' kullanılması işin ne kadar planlı olduğunu göstermektedir.

Dikkat ederseniz, ''ilan görüntüsü'' bahsediliyor. Yani 100.000 bedel doğru olduğu bir nevi kanıtlanmış durumda.

Şimdi bir marka sahibi olduğunuzu düşünün ve o zaman ne yapardınız bir hayal edin?

Bahsi geçen iddianamede dikkat edilirse bir alan adı uzantısı ile biten site mail adresi var. Yani gerçek marka sahibi yerine **************lık yapılmayacağının veya markaya zarar verebilecek bir eylemin yapılmayacağının garantisi var mı? Bir savcı sizce nasıl düşünür bu konuda?

Şimdi burada domaini alan kişi iyi niyetle mi hareket ediyor ki onu savunuyoruz?
Neden marka sahibinin yanında olmuyoruz?

Hala deniliyor ki ilk gelen alır domaini. Evet doğru. Ancak bir marka sahibi com/net vs domainlerini almak zorunda değildir. tr uzantısı ona yeterlidir. Aa marka sahibi bu domainleri almamış, ben alayım ona satayım demek nasıl bir mantıktır? Şantaj değilmidir:) Bırakın artık bu domain avcılığını arkadaşlar.

Burada maalesef konu sahibi arkadaş bir eyleme girişmiş ve bedelini ödeyecektir. Tabii ki hukuki süreçte ceza alır veya almaz o ayrı bir konu.

İyi forumlar herkese.

• Üyelik 05.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek otomasyon
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad E** Ş**
  • Mesajlar 425
  • Beğeniler 9 / 51
  • Ticaret 0, (%0)
yilmaz70 Teşekkür ederim görüşlerin için . Tehtid ettiğimi düşünmüyorum . Ayrıca o g yi ğ bu ğ yapmak almak doğal hakkım alırken bır engel gormedım . ayrıca satmak satısa cıkarmakta bir doğal hakkım oldugunu düşünüyorum ister cok karlı bir iş olur ister olmaz . buda bir ticarete girer . Kendi düşüncelerim bunlar . ha ne zaman çıkarda bu alan adı satılık 10 gun içerisinde yada şu şu şartlar altında almazsanız sitede soyle seyler paylasacam sunu sunu yapacam dersem ozaman davada haklı olduklarını düşünürün . eee ortada alenen açık bir iftira var . neden doğru bir şekilde savunulmamış . kendi görüşlerim . arkadaslarında vermiş oldugu bilgilere dayanarak

ek : bence mahkemeyi aldatmaya çalışıyorlar .

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

emrshn adlı üyeden alıntı

yilmaz70 Teşekkür ederim görüşlerin için . Tehtid ettiğimi düşünmüyorum . Ayrıca o g yi ğ bu ğ yapmak almak doğal hakkım alırken bır engel gormedım . ayrıca satmak satısa cıkarmakta bir doğal hakkım oldugunu düşünüyorum ister cok karlı bir iş olur ister olmaz . buda bir ticarete girer . Kendi düşüncelerim bunlar . ha ne zaman çıkarda bu alan adı satılık 10 gun içerisinde yada şu şu şartlar altında almazsanız sitede soyle seyler paylasacam sunu sunu yapacam dersem ozaman davada haklı olduklarını düşünürün . eee ortada alenen açık bir iftira var . neden doğru bir şekilde savunulmamış . kendi görüşlerim . arkadaslarında vermiş oldugu bilgilere dayanarak

ek : bence mahkemeyi aldatmaya çalışıyorlar .

Yani ortada bir marka sahibi yok ve aldatıyorlar?

Bakın, siz kendinizce bir ticaret yaptığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Ama kendinizi marka sahibin yerine bir koyun bakalım ne hissederdiniz?

Eğer kendi sahsi mail adresiniz ile onlara mail gönderseydiniz belki tehdit algılamazlardı. Ama siz direkt site mail adresi kullandığınız an zaten tehdit konumuna geçtiniz farkında değilsiniz sanırım. O mail adresi ile sahtekarlık, vs her şey yapılabilir. Biraz geniş açıdan düşünmenizi tavsiye ederim. Burada her ne kadar ticaret yapıyorum deseniz de maalesef iyi niyetiniz her zaman sorgulanır. Gerçekleri söylemek değil de sizi avutmamı istiyorsanız o başka tabii.

Üstelik 100.00 değer konularak? Siz değer biçmişsiniz, en başında zaten hatanız o.
Kısacası hiç masumane görünmüyor.

• Üyelik 05.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek otomasyon
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad E** Ş**
  • Mesajlar 425
  • Beğeniler 9 / 51
  • Ticaret 0, (%0)
yilmaz70 Anladım hocam teşekkürler

bilisimhukuku bilisimhukuku Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek TBB BİLİŞİM HUKUKU DANIŞMANI
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 375
  • Beğeniler 160 / 184
  • Ticaret 6, (%83)
Dünden beri sustum yazılanları okudum değerli dostumun biri tescilli markanın domainini alamazsın demiş ben domain tesciline girince alabiliyormuyum alıyorum 100 mesajdan 85 ine gülüyorum sadece

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al