wmaraci reklam

Instagram mağazası kurmak / yardımlarınızı bekliyorum

5 Mesajlar 801 Okunma
wmaraci reklam

merbel merbel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar, aranıza yeni katıldım. :)
Ben bir üniversitede, eğitim fakültesi öğrencisiyim. Uzun süredir kafa yorduğum konulardan birisi olan instagram mağazası kurma konusunda fikirlerinizi almak istiyorum. Photoshop programı ile kendi tasarladığım şeyleri kılıflara bastırmak, bardak altlıklarına bastırmak, ayraçlara bastırmak vs. gibi yani özel tasarlanmış aksesuarlar üzerine bir fikrim var. Kaliteli baskı olacak ve tasarımlar öyle çöp şeyler olmayacak tabi ki. Marka oluşturulacak, saçma sapan ayakkabiburada bilekliktr vs gibi isim olmayacak. Ancak takıldığım kısımlardan birisi öğrenci olduğum için az da olsa sermaye gerekiyor. Bu sermayeyi verebilirim ama elimde patlamasından korkuyorum. Instagram reklam ile reklam falan da yapacağım. Sizce bu tarz kaliteli tasarlanmış aksesuar satışının potansiyeli nedir? İkinci takıldığım kısım ise kargo kısmı. Kapıda ödeme için vergi vs. istiyor kargo firmaları. İlk aşamada vergi gibi şeylere ücret ayıracak kadar bütçem yok. Tecrübeli ve bilgisi olan arkadaşların fikirlerini almak isterim. Çok teşekkürler :)

Sayfa yönetimi ve tasarım kalitesi konusunda, olabileceğe yakın örnek instagram sayfaları:
https://www.instagram.com/hoagard/
https://www.instagram.com/ananasstore/

wmaraci
reklam

RecepDemirel RecepDemirel www.demirelrecep.com Kullanıcı
  • Üyelik 25.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Front End Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad R** D**
  • Mesajlar 152
  • Beğeniler 49 / 45
  • Ticaret 1, (%100)
İlk sorunun cevabını bilemiyorum ama ikinci sorunuz için yapacak bir şey yok diye biliyorum. Yani kapıda ödemeli gönderim yapmak için vergi mükellefi olmak şart. Ben de araştırıp bulamamıştım.

• Üyelik 27.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

ironhandyt adlı üyeden alıntı

İlk sorunun cevabını bilemiyorum ama ikinci sorunuz için yapacak bir şey yok diye biliyorum. Yani kapıda ödemeli gönderim yapmak için vergi mükellefi olmak şart. Ben de araştırıp bulamamıştım.

Teşekkür ederim hocam :) Ben de bayağı bir araştırdım ama belki bir yolunu bilen arkadaşlarımız vardır fikirleri bekliyorum

MucahitErgul MucahitErgul Dijital Medya Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 19.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama Ve Reklam
  • Konum Bartın
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 323
  • Beğeniler 32 / 98
  • Ticaret 34, (%100)
Küçük siparişleriniz için kapıda ödeme yöntemi kullanmak tamamen gereksizdir. Shopier veya iyzico gibi firmaların instagram satışları için destekleri bulunuyor. Belge falanda istemiyorlar bildiğim kadarıyla. Ürün resminin altına ekleyeceğiniz bağlantı ile müşteri sipariş verebiliyor hatta kargo adresini bile yazabiliyor size.

Ürünlerin özgün olmasını sağladığınızda bir marka olmuş olursunuz. Diğer insanların yapmadığı tasarımları veya ürünleri yaptığınızda müşteri gözünden düşünerek adınızın nasıl müşteriler arasında dağılacağını hayal edebilirsiniz :D

Emek verilirse ortaya güzel şeyler çıkabilir ancak arkanıza hiç değilse küçük çapta bir sponsor bulmanız gerektiğini düşünüyorum.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 27.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

MucahitErgul adlı üyeden alıntı

Küçük siparişleriniz için kapıda ödeme yöntemi kullanmak tamamen gereksizdir. Shopier veya iyzico gibi firmaların instagram satışları için destekleri bulunuyor. Belge falanda istemiyorlar bildiğim kadarıyla. Ürün resminin altına ekleyeceğiniz bağlantı ile müşteri sipariş verebiliyor hatta kargo adresini bile yazabiliyor size.

Ürünlerin özgün olmasını sağladığınızda bir marka olmuş olursunuz. Diğer insanların yapmadığı tasarımları veya ürünleri yaptığınızda müşteri gözünden düşünerek adınızın nasıl müşteriler arasında dağılacağını hayal edebilirsiniz :D

Emek verilirse ortaya güzel şeyler çıkabilir ancak arkanıza hiç değilse küçük çapta bir sponsor bulmanız gerektiğini düşünüyorum.

O tarz firmalar işin içine girdiği zaman özgünlük ve değer kaybı olduğunu düşünüyorum internetten alışveriş yapan birisi olarak o yüzden o olaylara hiç yanaşmak istemiyorum. Galiba vergi olayına bunların dışında da bir çözüm yok gibi :(

Aslında bu konuda beni en cezbeden nokta tam orası. Diğer insanların yapmadığı şeyleri yaparak ortaya kendi tasarımladığım ürünü çıkarmak. Tasarım konusunda gerçekten beğenilecek işler yapabileceğimi biliyorum :D

Sponsor kısmı için aslında bir yer buldum, reklam ajansı bulduğum yer. Bi gidip konuşacağım yakın zamanda :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al