wmaraci reklam
lidertakipci

"Konum Tabanlı Arama Uygulaması" ortaklık

5 Mesajlar 719 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

looktr looktr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek tekniker
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad N** N**
  • Mesajlar 311
  • Beğeniler 170 / 65
  • Ticaret 3, (%100)
permalink
Bir ürün ihtiyacım için dükkan dükkan gezmek zorunda kalmıştım. Bu ürünü bulabilmek için letgo sahibinden vb sistemler yetersiz kalıyor. Küçük işletmelerin, dükkanların sattığı ürünlerini ekleyerek ATRAMA MOTORU gibi müşterilerin kolayca bulmasını sağlayabileceğimiz bir proje fikri.

Detaylı bilgiyi şu konuda, web sitemde, facebook sayfamda bulabilirsiniz.
Sistemin tanıtımı için forumlara konu açmaya, adwords reklamı vermeye başladım. Bir tane dükkan uygulaması, bir tane de arama uygulaması playstore üzerinde yayınlanıyor.

Farklı konular açarak sistemi tanıtmaya çalıştım ama *** ve wmaracı forumlarında pek ilgi görmedi. İnsanlar "eee letgodan fakı ne" diye tepki gösteriyor.
Letgo ve sahibinden tüm gelişmiş özelliklerine rağmen birer parçalık -çoğunlukla ikinci el- ürün satış sitesi konumundalar. Ben ise dükkanların sürekli sattığı ürünlerin ARAMA MOTORU mantığıyla sergilenmesi ve kolayca bulunması fikri üzerine kurdum.

Arama uygulamasında aradığımız ürünü, kendimize olan uzaklığına göre buluyoruz. Arama sonuçları uzaklığa göre listeleniyor. Bu sayede dükkan dükkan gezmek yerine EN YAKIN nerede olduğunu bulabileceğiz.

Sistem daha da geliştirilebilir. Bu projeye inanan, başarılı olabileceğini düşünen kişilerle ortaklık kurmak istiyorum. Konuyu özellikle bu kısma açtım. Sebebi, php ve andorid geliştirici arkadaşlar yazılımları geliştirebilir.

wmaraci
reklam

YORci YORci yorci.com Kullanıcı
  • Üyelik 06.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Arkaplan Yazılım
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad I** Y**
  • Mesajlar 261
  • Beğeniler 88 / 127
  • Ticaret 21, (%100)
Peki küçük işletmelerin ne sattığını nasıl bulacaksınız ve sisteme ekleyeceksiniz? insanların "ee Letgo'dan farkı ne" demesi pek garipsenecek bir şey değil bence, kulağa tam oturmamış bir fikir gibi geliyor, bence konuyu beyin fırtınası bölümüne açın insanlar fikirlerini yazsın projenizi geliştirin, mantık güzel ama gerçekleştirmesi zor.

looktr looktr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek tekniker
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad N** N**
  • Mesajlar 311
  • Beğeniler 170 / 65
  • Ticaret 3, (%100)
YORÇI, sattıkları ürünleri Dükkan uygulaması ile kendileri ekleyecekler.
Biz kendimiz internetten ekleyemeyiz çünkü zaten internette yok.

Veya dükkan sahipleri 100 1000 ürünlük listelerini excell dosyası olarak verecekler, biz ekleyeceğiz.
Beyin fırtınası bölümünde açtım ama konuya ilgi gösteren yok. Daha çok eleştiri yapılıyor.

YORci YORci yorci.com Kullanıcı
  • Üyelik 06.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Arkaplan Yazılım
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad I** Y**
  • Mesajlar 261
  • Beğeniler 88 / 127
  • Ticaret 21, (%100)

looktr adlı üyeden alıntı

YORÇI, sattıkları ürünleri Dükkan uygulaması ile kendileri ekleyecekler.
Biz kendimiz internetten ekleyemeyiz çünkü zaten internette yok.

Veya dükkan sahipleri 100 1000 ürünlük listelerini excell dosyası olarak verecekler, biz ekleyeceğiz.
Beyin fırtınası bölümünde açtım ama konuya ilgi gösteren yok. Daha çok eleştiri yapılıyor.

Dostum yine aynı olaya geliyoruz, dükkanlar kendileri ekleyecekse zaten letgoya dönüyor olay ki zaten şuan yerel işletmeler ellerindeki malları koyuyorlar letgoya, marangozundan tut telefoncusuna kadar.

Yanlış anlama ama projeye sondan başlanmaz, günün sonunda uygulama şöyle olacak, dükkanlar ürün ekleyecek biz de yerel ve gelişmiş arama ile müşterilere göstereceğiz diyemezsin, projenin başını planlaman gerekiyor, bu insanlar seni nereden bulacak ve zaten büyük birkaç platform varken senin küçük uygulamanı neden kullanacaklar? Yani Letgo'ya ürün eklemek 3 saniyelik şey, fotoğraf çek, fiyat yaz, gönder, bu kadar. kaldı ki senin uygulamanın iskeletini oluşturan şey "konuma göre arama" Letgo'da da var.

Yine yanlış anlama ama kulağa "yerli facebook yapalım abi" gibi geliyor. Umarım yazdıklarımı boş eleştiri olarak algılamazsın, projen kötü demiyorum yeterince olgunlaşmamış diyorum, biraz daha üstünde kafa patlatmak lazım bir şeyler ortaya koymak için. Daha iyi projelendirilmiş halini çıkarabilirsen bana istediğin zaman yazabilirsin, yeterince olgunlaşmışsa yazılım konusunda destek veririm.
looktr

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

cetvel cetvel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 312
  • Beğeniler 110 / 101
  • Ticaret 0, (%0)
mahallem uygulaması var. acunun
looktr

kişi bu mesajı beğendi.

phpanaliz.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al